Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Károsodhat a babám egészsége...

Károsodhat a babám egészsége a szmogtól? Van itt olyan, akinek a terhessége alatt volt szmogriadó, és volt ennek valamilyen hatása a babájára?

Figyelt kérdés
5 hónapos terhes vagyok, Pesten lakom és nagyon aggódom a szmogriadó miatt. Egész nap érzem a bűzt, a lakásban is, rossz a közérzetem tőle. Bár a Párom szerint csak bebeszélem magamnak, ő nem érez semmit, csak hát mióta babát várok, olyan az orrom, mint egy vadászkutyának. Tudom, hogy feleslegesen stresszelnem se jó, mert azzal is csak ártok a picinek, de megbolondulok, hogy itthon ülök tehetetlenül és nem tudom megvédeni Őt ettől :(

2015. nov. 7. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj,igaz,hogy a szmog nem túl egészséges,de azért nem is olyan káros,hogy ennyire aggódni kelljen miatta.Az pl sokkal károsabb lenne,ha cigiznél.Vagy gondolj Kínára/Japánra,ott milyen durva szmog szokott lenni,mégis ott az egyik legmagasabb az átlag életkor.Egyébként ha tényleg ennyire irritálja az orrod,akkor próbálj meg hajnalban szellőztetni,utána meg ne nyissatok ablakot:)

Boldog babavárást:)

2015. nov. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igyekszem megnyugodni :)

Sajnos csukott ablaknál is érzem, mert van szellőzőnyílás az ablakon, amin húz be a levegő. Persze értem, hogy kell, hogy ne legyen penészes a fal (ami szintén káros lenne a babára is), csak hát most inkább hátrány, mint előny.

2015. nov. 7. 23:43
 3/6 anonim válasza:
46%
Vegyél egy ventillátort, meg hozzá egy szénszűrőt, plusz egy páramentesítőt, az ablak nyílásait meg ragaszd le ragasztószalaggal. Én ezt csináltam anno.
2015. nov. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nezd. Valojaban mimdentol parazhatnal. A kajaktol a sok vegyszer meg mesterseges adalek stb amiket megeszunk, a ruhak amiket felveszunk azok is az ipari eljaras soran kulonfele anyagokkal itatjak stb..a viz amit megiszol plane ha csapviz abba is mennyi minden van, amikkel takaritasz stb..stb..ez nem mar a paradicsomi elet ahol minden bio igy megovni nem tudod ezektol. Beled is kerul sok karos anyag es a babadba is akar akarod akar nem. Mindentol nem tudod megovni mert ilyen vilagban elunk sajnos..csak azokat tudod befolyasolni ha pl ugye nem dohanyzol nem iszol nem drogozol nem eszed magad halalra cukros es zsiros, lisztes kajakkal de hogy a mergeket total kiszurd...lehet hogy a lakasodban meg valamennyit tudsz ellene tenni de az utcara ki kell.lepned es levegot venned pedig muszaj. Ez van sajnos. Az hogy valakinek beteg vagy egeszseges babaja szuletik hat sok mindentol fugg nem csak a kulso karosito anyagoktol. A szervezet egyebkent is probal minel jobban meregteleniteni es egeszseges szinten tartani magat igy halistennek sokkal tobb egeszseges baba szuletik mint beteg. Ilyenen kar izgulni mert ugyse tehetsz semmit es a stresszel szinten karositod es pont azt nem szeretned. Amugy az eletben soha nem fogod tudni megvedeni mindentol ezt el.kell fogadnod es mar most hozzaszokni a gondolathoz. Kapni fog pofonokat atvitt eetelemben es szo szerint is, lesznek csalodasai stb..neked mint szulo nem is az a dologod hogy mindentol megovd hisz akkor nem tanul majd semmibol es nem lesznek tapasztalatai. A rosszak ugyanugy kellenek mint a jok.
2015. nov. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyiban egyetertek az elottem szolokkal, hogy tenyleg nem tudod kivedeni a mai kor artalmait. Ettol fuggetlenul sajnos tenyleg borzalmas a szmog pesten. Es nem lehet azt mondani hogy nem art. Sajnos nagyon is. En kulfoldon elek, az alpokban. Amint hazamegyek latogatoba, mindig beteg leszek, a tudom erzekeny lesz, ugy sipolok mint aki elszivott egy doboz cigit. Es a hangszalaimon is kiujulnak a csomok. Es raadasul videken, ahol sokkal jobb a levego. Mig otthon eltunk ezek a dolgok nem tuntek fel. Viszont a kivalo alpesi levegot megszoktam, igy egy par het otthon es ezeket a tuneteket produkalom.


Egyebkent pl kinaban nem a varoslakok, hanem a falvakban, hegyekben elok huzzak felfele az atlagot.

Oszi szmogos idoben jobb napkozben szelloztetni, meg ha felsz is a sok auto miatt, de este es hajnali kora reggeli orakban lenyomodik a szmog, ha felszallt a kod es kitisztult a levego akkor erdemes. A deli orakban a legjobb a levego, ezt barmely idojarasjelentesben elmondjak.

2015. nov. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is olvastam, hogy 11 és 14 óra között kell szellőztetni, akkor szoktam.


Köszi mindenkinek a választ, tudom, hogy sok mindent nem tudok tenni... Remélem holnap meg kedden tényleg lesz szél, és akkor talán jobb lesz a helyzet.

2015. nov. 8. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!