Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes vagyok valami "praktik...

6 hetes vagyok valami "praktika" az állandó álmosság és az émelygés ellen?

Figyelt kérdés
Szerencsére hányni nem hánytam még, viszont reggel és a kora-délelőtti órákban szédülök, émelygek és egész nap bukik le a fejem annyira álmos vagyok. Nem tehetem meg, hogy ne dolgozzak, a kávét nem bírom meginni (ez az egy amitől hányok). Tisztára kivagyok készülve, pedig még csak 6 hetes vagyok, úgy érzem minden nap egyre rosszabbul viselem. Első baba, úgyhogy eléggé tapasztalat híján vagyok. Kérlek titeket, ha van valami bevált módszer segítsetek! köszönöm

2015. nov. 11. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Túlélni :D Nekem is ilyen volt az első pár hét... Már szégyeltem magam a munkában, állandóan csak ásítoztam :)) Aztán kb 10-12 hétre jobb lett :)
2015. nov. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fekete tea, abban is van koffein. Esetleg C vitamin nagyobb dózisban, mert az is élénkítő hatású.


Nem terhesnek még lenne tippem, de terhesség alatt mást inkább nem javaslok.

2015. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én azokat sem javaslom terhesség alatt amiket a 2-es ír!!!!

A C vitamin betegtájékoztatójáról:


"A C-vitamin terhes nőknek az ajánlott adagban (napi 100 mg) biztonságos. Azonban terhességben illetve fogamzóképes korban lévő nőknél fogamzásgátlás hiányában nem javasolt a szükségletet jóval meghaladó mennyiségű (napi 1000 mg feletti adagban) C-vitamin bevitele. A terhesség 3. hónapja után a szülésig szedett napi 1000 mg C-vitamin fokozza annak a kockázatát, hogy kis testsúllyal születik az újszülött. Emiatt terhesség alatt a napi adag az 1 retard filmtablettát ne haladja meg."


Az van amit az 1-es ír, túl kell élni :D... ezen kívül sokat nem tudsz tenni. Illetve amennyit csak tudsz annyit pihenj.

2015. nov. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az álmosság ellen nem nagyon tehetsz semmit, az eleje nekem is ilyen volt. A főnököm egyszer haza akart küldeni, hogy ne kókadozzak ott. :))) Elmúlik, bírd ki ezt a pár hetet.


Émelygés nekem nem volt, de sokaknak pici kóla bevált. Keress rá a neten és próbálgasd a praktikákat, mindenkinek más válik be, kinek a gyömbér, a keksz, a kóla, stb. Ezt ki kell kísérletezni.

2015. nov. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Almossag ellen csak annyit tudsz tenni, hogy ha lehet korábban lefekszel aludni. Szedules az alacsony vérnyomás miatt van általában, sok víz ha nincs tőle hányingered. Mondjuk mindegy mi csak folyadék legyen minél kevesebb cukorral ha lehet. Bár a kóla vagy gyomber emelygesre is jó. Emelygesre van akinek a csipegetés is beválik, valami keksz féle.
2015. nov. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is haza lettem küldve tegnap mert már akadt össze a szemem :D
2015. nov. 11. 08:15
 7/8 nünü87 ***** válasza:

Én is küzdöttem illetve most megint küzdök néha az álmossággal. Én a 8-9-10 hétben voltam nagyon álmos ha tehettem volna a 24 órából 20-at simán átaludtam volna meg nekem is kis émelygések voltak. De nálam ez 3-4 hét alatt átment.

Én is dolgozok még és az álmosság ellen C-vitamin az ami nálam bevált illetve sokszor szellőztetek napközben, így át lehet vészelni. Valamint korán lefekszem aludni.


21 hkm

2015. nov. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Rettenetes,nálam is ez volt,tényleg túl kell élni :)

De ami biztató,hogy a 12. hét után,mint akit elvágtak...és semmi bajom nem volt...,szóval kitartás Neked!

2015. nov. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!