Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet hajat festeni?

Terhesen lehet hajat festeni?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok és szeretném befesteni a hajam de hallottam hogy nem ajánlatos. Igaz ez? valaki azt mondja szabad valaki azt hogy nem!

2015. nov. 12. 08:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan festik. Ők azt mondják, hogy a szellőztetés fontos mellette és nincs baj. Esetleg henna, vagy színezőpaszta kíméletesebb lehet ilyenkor. Nem hiszem, hogy kimutatható, látható, bizonyítható magzati károsodást okoz, de az 100%, hogy semmilyen erős vegyszer nem tesz jót, ha lehet inkább kerülendő. Én a hajlakkot is elhagytam. Nem hiszem, hogy heti egy-két fújás bajt okozna, de így vagyok nyugodt.


Ha kicsit rágódnál rajta utólag, hogy ártottál-e a babának, akkor szerintem ne festess.

2015. nov. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kockáztatnék de mindenki a sajátjáért felelős. Van aki végig issza és dohányozza a terhessègét. Dönts saját belátásod szerint.
2015. nov. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én már évek óta áttértem a színezőre. Ez ammóniamentes, nem is büdös, amikor kenem fel.

Terhesség alatt is ezt használtam már.

Nekem hamarabb lenő, minthogy kikopna, így semmilyen különbség nincs számomra a festék és a színező között (fekete). Így inkább nem roncsolom a hajam a festékkel...

2015. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Jól szellőző helyiségben (nyitott ablak, kereszthuzat) terhesség alatt 3 hetente festettem a hajamat. Gyerekorvos és a nőgyógyász se ellenezte.

A gyerek már 2 éves és makkegészséges.


A hajfestéknek ammóniatartalma van, emiatt fontos, hogy kiszellőzzön és ne töményen szívd be. Ha kereszthuzat van, akkor az elviszi a felszabaduló ammónia nagy részét.

Amúgy terhesség alatt egy forgalmas út melletti irodában dolgoztam, nyitott ablaknál. Szerintem az többet ártott.

2015. nov. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4-es. Ezt télen hogy lehet megoldani, amikor kint 0-10 fok van? Esetleg mínusz?

+ nem lesz az egész házban/lakásban festékszag? Vagy mindenhol hideg lesz?


Szerintem a színező sokkal egyszerűbb.

2015. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet kapni ammóniamentes hajfestéket. Én is azzal festem a hajamat. Keresőbe beírod, kidobja melyik az a hajfesték.
2015. nov. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet festeni, a lényeg a szellőztetés,illetve hogy ne a festékszagban ülj. Ma már vannak ammóniamentes festékek is!

Egy két gyermekes fodrász anyuka.

2015. nov. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

12. hétig nem ajánlott, én úgy hallottam. viszont nekem nem tervezett terhességem van, és festettem előtte, mert nem tudtam, hogy káros lehet. Ma vagyok 28 hetes, azóta egyszer festettem, és szülés előtt már csak egyszer szeretném max :)

De a hidrogénre nekem azt mondta az orvos, hogy nem ajánlja saját fejbőrre, de ha másnak csinálom a haját az nem gond, mert a belégzés nem káros

2015. nov. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7es vagyok, a hidrogén valóban nem ajánlott,hogy a fejbőrrel érintkezzen, ilyenkor inkább melírt ajánlanak.
2015. nov. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!