Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik tervezték a babát és...

Akik tervezték a babát és miután kiderült hogy állapotos volt aki megijedt esetleg bepánikolt? Miért? Hogyan múlt el? Mire gondolt?

Figyelt kérdés
2015. nov. 14. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Harom tervezett gyerek van egyiknel se ereztem ilyet boldogan vartuk oket :) Mikor kiderult 4. is utba van nem terveztuk na ott vegem volt. :(
2015. nov. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én akkor pánikoltam be, amikor megszületett és nem tudtam szoptatni. Szerencsére megoldódott.


Várandósan vártam őt mindennap, pedig nekünk aztán volt min pánikolni, mert voltak anyagi gondjaink.

2015. nov. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen. En is. Marcius vegen dontottuk el hogy akkor mostantol nem vedekezunk. Aprilis 5-en jott meg. Utana levo hetekben 2x voltunk egyutt. Sok munka volt, abban a honapban nem sok ido -ero volt ilyesmire ;-). Majus elejen kivancsisagbol teszteltem. En lepodtem meg a legjobban. Pozitiv lett. Es 10 percig ultam a wc n es a tajekoztatot tobbszor elolvastam. Megijedtem-orultem-feltem egyszerre. Es meg egueb erzesek. Hogy ö mar itt van. Es ott ereztem, hogy teljesen megvaltozik az eletunk. Ettol neha megijed az ber. Nekem kellett egy kis ido. Most 32 hetes vagyok
2015. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

* megijed az ember.

Egyebkent aznap kicsit ossze voltam zavarodva. Este csak erre tudtam gondolni, uristen egy igazi baba novekszik bennem! Masnaptol pedig teljesen magaval ragadott a terhesseg rozsaszin hangulata.

2015. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megijedtem, pedig terveztük, mégiscsak nagy dolog ez és életre szóló elköteleződés. Pár hét alatt teljesen elmúlt a pánik.
2015. nov. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes érzés ez, hisz hatalmas változásnak néz elébe az ember lánya, mind testileg, mind lelkileg, mind mindenhogyan. Nálunk tervezett baba, mégis hihetetlenül megijedtem - azt hiszem, elsősorban a felelősségtől. Ilyenkor teljesen más lesz az ember testtudata, mindig meggondolod, mit csinálhatsz és mit nem, és nyilván félsz, hogy a te döntéseid következményeit már nem csak te viseled.

Egy tipp: képzeld el, hogy milyen jó illata lesz majd a babádnak, hogy mennyire édesek lesznek, amikor elalszik apa mellkasán, hogy mennyire klassz lesz magadhoz ölelni azt a pici testet, aki téged fog a világon a legjobban szeretni (és te is őt), hogy anyák napján hamarosan már te is fel leszel köszöntve és így tovább. Képzeld el az életeteket a picivel, és igyekezz a szép pillanatokra koncentrálni. Mindig fogsz félni egy picit, de emiatt ne aggódj - ez csak azt mutatja, hogy két lábon állsz a földön, és nem egy csillámpónis álomvilágban élsz. :)


Ha magadra vonatkozott a kérdés, akkor szívből gratulálok, és sok boldogságot kívánok! :) És ne félj attól, hogy néha félsz! ;)

2015. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én konkrétan az aktus után ijedtem meg, rohantam a fürdőbe "kipucolni" magam.

de a baba gyorsabb volt..:D

2015. nov. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt, egy gyenge pillanatban bőgtem és azt mondtam, nem is szeretem és nem szeretnèm:( pedig vetélés után várva vártan estem teherbe.

Aztán a rosszullétek (hànyás, hányinger) sem segítettek ezen.

Most 19 hetes vagyok, bár mèg hányok, de már nagyon várjuk Őt :)

Itt ficereg a pocimban, a rossz érzès magától múlt el, de azért nèha most is pánikolok, h milyen lesz, hogy fogjuk bírni stb.

2015. nov. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A második baba még csak elméleti kérdés volt, amikor összejött.

A férjem győzködött, és én is kezdtem arra billenni.

Vettem egy dupla tesztet, amikor késett.

Negatív. (nem reggeli pisivel, úgy hogy brutális folyadékmennyiséget borítok be)

Pár nap múlva, reggel ránéztem a tesztes dobozba, és gyorsan meg is csináltam.

Az első reakcióm annyi volt, hogy : nab#zdmeg.

Aztán egy egész napos hiszti/pánik/tagadás.

A jövő héten egy éves.

2015. nov. 15. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első ultrahang után, addig el se mertem hinni, hogy tényleg összejött a baba. Olyan hirtelen történt minden, alig mondtuk ki, hogy jöhet, már terhes is voltam. Láttam a férjemen is, hogy megijedt, ettől elbizonytalanodtam. Féltem, hogy borzasztó szülők leszünk és a gyerek utálni fog minket.:)

Terhesen rengeteget olvastam, beszélgettem anyummal, próbáltam felkészülni, ez sokat segített. Így is iszonyú bénák voltunk az elején, de szerencsére egy végtelenül türelmes gyerekünk van, egy hang nélkül tűrte a pelenkázást, etetést, stb. Ma már 14 hónapos, szerintem túl nagy baklövéseket eddig nem követtünk el, de majd kiderül 20 év múlva.

2015. nov. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!