Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el a főnökömnek,...

Mikor mondjam el a főnökömnek, hogy babám lesz?

Figyelt kérdés
Még csak 8 hetes vagyok, dec. végén lejár a szerződésem, 2-3 havonta hosszabbított februártól. Ugyan 4 órára, minimálbérre vagyok bejelentve, de családi vállalkozásba be leszek jelentbe, így emiatt nem izgulok. Csak lelkiismereti problémáim vannak. Most tanul be az új kolléganő, mert nyáron elment a régi. Veszélyeztetett terhes leszek, mert volt már egy vetélésem az első kislányom előtt. Sokszor bizonytalannak érzem a helyzetem, lekezel, máskor kávét hoz a főnök. Lehetek én a "szemét" ha januárban, új szerződést már aláírva szólok?
2015. nov. 18. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
12. hétig vagy köteles bejelenteni. Az hogy szemétnek tart vagy sem, azzal nem kell foglalkoznod.
2015. nov. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles semmikor bejelenteni a hatályos jogszabályok szerint.


Viszont a végtelenségig nem lehet határozott idejű szerződést hosszabbítani. Ha jól tudom, egy év után (az időtartamban nem vagyok biztos, utána kell nézni) köteles határozatlan idejűre módosítani a szerződést.


Tehát akár egy munkaügyi pernek is sikerrel nekifuthatsz, ha elég ideje állsz már alkalmazásban.

2015. nov. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol van az jogszabályba foglalva, hogy köteles vagy a 12. hétig bejelenteni? Van, aki csak később tudja meg, hogy egyáltalán várandós, mert ugyanúgy megjön a menzesze.
2015. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam szemét a 10. héten mondtam el, mert előtte 4 hétig nyaralt. Nagyon hálás volt, hogy időben szóltam, pedig az én főnököm se fenékig tejfel. Jól viselkedik velem, szó nélkül elenged vizsgálatokra, nem panaszkodom.
2015. nov. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Azt nem mondtam, hogy jogi doktor a főnököm... :) épp most küldte el álláskeresésire a kolléganőt...

Keddre kértem dokihoz időpontot, ha ott minden rendben lesz és elküld a védőnőhöz, összeszedem magam és bejelentem. A kolléganőknek már most úgy elmondanááám :D

2015. nov. 19. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy jogász, még rá is vonatkoznak a törvények.
2015. nov. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vonatkoznának, ha magára venné... :D
2015. nov. 19. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!