Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes terhes vagyok és...

21 hetes terhes vagyok és ureaplasmát diagnosztizáltak. Ti mit tennétek? Többi lent.

Figyelt kérdés
Most kaptam rá doxycilin antibiotikumot, ami kockázatos lehet a magzat fejlődésére nézve. Nem tudom mit tegyek, ne szedjem az antibiotikumot de akkor koraszülött lehet illetve későbbi problémák (agyhártyagyulladás) léphetnek fel, vagy kockáztassak és szedjem végig az antibiotikumot. Ti mit tennétek?

2015. nov. 18. 20:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szedd végig. Az orvos ismerve a tényt, hogy kismama vagy úgy írta fel neked, hogy figyelembe vette a kockázatokat a gyógyszer mellett és ellen is.
2015. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen, csak félek, mert csontfejlődést késleltetheti, de eddig szerencsére minden rendben volt az uh-on. Nagyon elkeserít ez a dolog.

Köszönöm a választ

2015. nov. 18. 20:14
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben az antibiotikum a kisebb rossz! Szedd be, mert a kórokozó többet árthat a babának, mint a gyógyszer ESETLEGES mellékhatása! Az orvos tudta, hogy várandós vagy, így a lehető legkevésbé káros gyógyszert írta fel!
2015. nov. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Végig fogom szedni, igazatok van. Csak kerüljön ki belőlem ez a kórokozó!

És tudom,hogy nem lesz semmi probléma.

Gyönyörű egészséges babóca jön világra :)

2015. nov. 18. 20:59
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia! Én nagyon szerencsétlenül jártam, 4 széria antibiotikumozt kellett szednem a terhességem alatt. Minndet 10 napig. 8 hetesen tüdőgyulladás, 10 hetesen arcüreggyulladás, 24 hetesen hólyaggyulladás, 37 hetesen megint hólyag. Egy éves a babám és makkegészséges!

Szedd be, az ureaplasma nem vicc! Ja és a férjedet is küldd el a nemibeteggondozóba, hogy azonnal kezeltesse ki, mert különben ping-pong lesz és akkor már tényleg veszélyezteted a gyerek életét.

2015. nov. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm és örülök,hogy minden rendben lett neked végül!
2015. nov. 18. 21:17
 7/21 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok! Minden rendben lesz nálad is! De elengedhetetlen a párod kikezelése is. Az enyémet is elvittem a nemibeteggondozóba. Éjféltől nem pisilhet, a húgycsőből vesznek mintát. Kellemetlen, kellemetlen, de nem szarabb, mint mikor nekünk rákszűrésünk van.

Amúgy én is a doxyciclynt kaptam!

Puszi a babácskádnak!

2015. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

És ott a nemibeteg gondozóba kap rá gyógyszert ő is vagy azt szedje végig amit én ? és csak utána menjünk el oda?

Mindenféleképpen ki akarom kezeltetni őt is .

2015. nov. 18. 21:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem, nehogy beszedjen bármit is! Az fals eredményeket adna!

Ott mintát vesznek és laboratóriumban állapítják meg miyen gombája/baktériuma/vírusa van, ha van. Ezek az eredmények kb. 10 nap alatt vannak meg, akkor fog rá gyógyszert kapni.

STD rendelésnek is nevezik, egyszerűbben Bőr és Nemibeteggondozó.

2015. nov. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
2015. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!