Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29 hetes kismama vagyok és...

29 hetes kismama vagyok és pár hete vannak zavaró felhasi tüneteim. Hasonlót tapasztalt valaki? (részletek lenn)

Figyelt kérdés
Ülőmunkát végzek, bár kényelmesen is eltudok helyezkedni illetve olyan a munkahelyem hogy bármikor felállhatok ha kényelmetlen. De még így is délutánra egészen felül szegcsont alatt egy ívben (kb. a bordaívben?) kemény és kitapintható az izom, volt hogy látni is lehetett. Emellett ez feszül fáj, sőt néha zsibbad. A zsibbadásra azt monda a dokim valszeg ideget nyom a baba. Reggelre minden oké, gondolom a fekvés alatt "kisimulok" illetve ha egész nap tudok pihenni nem kell ülnöm sokat) nincs ilyen probléma. Volt vkinek hasonló? Valami megoldás? Magnéziumot szedek rendszeresen a hajnali lábgörcsre be is vált.

#hasi fájdalom #izomkeményedés
2015. nov. 20. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szintén ülőmunkát végzek. A hasam oldalán, felül van egy izom, ami be szokott állni estére ilyenkor.


Én szigorúan betartom, hogy 15 percenként felállok (iszom valamit, elviszek valakinek egy papírt, sétálok az irodámban egyet, elmegyek mosdóba), és most kértem egy fotelt is az irodámba, hogy félig el tudjak feküdni munka közben.


Nekem még súlyosbodik azzal, hogy néha eltaláljuk a napi szurival azt az izmot...


Én egy ideje egy zacskó Magnosolvot iszom reggelente, ha estére mégis beáll az az izom, akkor plusz egy MagneB6 ivókapszulát rátolok még egy deci vízzel és én is kialszom inkább...


Nem tudnál egy kényelmesebb ülő alkalmatosságot bevinni a munkahelyedre? Főleg akkor érné meg, ha még akár 10 hetet is dolgozol...nem tudom, hogy hogy tervezel majd CSED-re menni.


24 hkm

2015. nov. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kényelmes irodai székem van meg lábtartóm is van. Kb. még egy hónapot dogozom aztán kiveszem a szabinapjaim aztán januártól szülési szabi (február 1-re vok kiírva, különben is azt mondták karácsonytól semmi keresnivalóm ott :D)

Mindig mondom hogy csak kibírom ezt az egy hónapot...

Amúgy most hogy leírtad neked is van ilyen kicsit megnyugodtam hogy nem abnormális/káros/súlyos, mert neten nem nagyon találtam leírást róla így konkrétan csak haskeményedésről ami az egész hasat érinti.

Reméltem hogy valaki tud vmi illóolajat vagy teát amit lehet használni terhesség alatt is.

2015. nov. 20. 09:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt csak kicsit később, 34 hetesen. Mikor hátradőltem vagy felálltam jobb lett fekve pedig én sem éreztem. Csak nem zsibbadt. Nekem mondjuk nem délutánra lett ilyen, hanem folyamatosan mikor ültem már fél órát jött ez a kellemetlenség. Őszintén szólva mivel nagyon fáradékony is voltam már ilyenkor én úgy döntöttem hogy elég volt eddig dolgozni. (Direkt meghagytam a szabadságok nagy részét is) Szóval én ennyivel rendeztem le a megoldást. Itthon meg vagy mentem (nekem felállva is enyhült nem csak fekvésre) vagy hátradőltem és semmi bajom nem volt.
2015. nov. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen felállva/sétálva is jó. Gondolom ha vízszintben van a felső test nem nyomódik az izom.
2015. nov. 20. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!