Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kistesó bejelentése?

Kistesó bejelentése?

Figyelt kérdés
3,5 éves a lányom, nagyon várja a kistestvért ( meg is kérdezte, azért ilyen a hasam, mert már benne van a picibaba??? őszinte gyerekek) még nem a baba látszik :P Kérdésem: félek, hogy másnak elmondja, még nem akarom nagy dobra verni. Viszont a szülőknek szeretnénk elmondani, férjem szülinapja kapóra is jön, jópofa lenne, ha ő mondaná el. Tapasztalatok?
2015. nov. 21. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Gratulalok a babahoz.

Mi a harmadik babat vartuk es ugy gondolttuk, hogy nem mondjuk el a ket nagyobbnak (majdnem 6 es 7 evesek). Igazabol senkinek sem akartuk elmondani a 12. hetig, pedig nem babonasok vagyunk, de a masodik babat is csak akkor jelentettuk be, amikor 15 hetes voltam es jo vol az igy.


Viszont az tortent, hogy a 9. heten vizsgalatra kellett mennunk, a ferjem is jonni akart velem. Barati part kertunk meg, hogy vigyazzanak a gyerekekre, nekik elmondtuk, hogy hova megyunk es valoszinuleg a kisebbik gyerek hallott valamit, mert este megkerdezte, hogy lesz-e babank.

Szoval ekkor beavattuk oket es a szuleinket, hiszen a gyerekek ugyis elmondtak. A suliban is elmondtak ennek-annak, futotuzkent terjedt a hir.

Sajnos nem maradt meg a baba, 11 hetesen derult ki.

Eleg trauma volt ez igy is, de meg a gyerekeknek is el kellett valahogy mondani a rossz hirt, megmagyarazni, szomoruak voltak. Szolni kellett igy a nagyszuloknek es a suliban is lattam, hogy varjak, mikor kezd el noni a pocakom.


Veletek nem fog ilyen tortenni. Mi nem hittuk, hogy megtortenhet, miutan volt ket egeszseges es konnyu terhessegem. De ugy dontottunk, hogyha lesz meg baba, akkor kizart, hogy a 14. het elott szoljunk rola a gyerekeknek, mert nem akarom, hogy ezen meg egyszer atmenjenek.


Szoval nemreg azt irtam volna, hogy mondd neki nyugodtan, most inkabb mar azt tanacsolnam, hogy varj egy kicsit.

2015. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nagyon sajnálom, ami veletek történt. Igyekszem pozitívan állni mindenhez, mert a lányom korababa lett, mondogatom, hogy nem történhet meg mégegyszer (csak sajnos tudom, hogy de). Várunk még, amúgy is göcsölgetek, ki tuja mi lesz még? :( kedden megyek először dokihoz.
2015. nov. 21. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi elmondtuk nagy családi összejövetelen (50.házassági apóséknak 10.unoka), über nagy öröm volt. Hazaértünk és vérezni kezdtem, rá két napra már kórházban voltam művi befejezésen. A kisfiam akkor 21 hónapos volt, ő nem tudta, de mindenki más a családból igen. 1 évig nem mertem utána újra vállalkozni babára. Most, hogy teherbeestem, 2 barátnőmön és férjem legjobb barátján kívűl nem engedtem, hogy kiderüljön. 10.héten 4d-n fotót készítettünk, hogy 11+6 on elmondjuk a családnak. A szonográfus elszólta magát és ő mondta el a gyereknek-de végülis nem bántuk. Mivel apukám tragikus hirtelenséggel elhunyt ezen a 10.terhességi héten a bejelentés olyanra sikeredett, hogy míg zokogva apu mellkasára borultam, akkor mondtam sírva azon családtagjaimnak, akik ott álltak, hogy most akartuk jövő héten elmondani.. Tudom ez nagyon szomorú így, de nekem sajnos így alakult nem tudtam sem másképp és vhogy a gyász mindent elnyomott.

Bejelenteni én sosem fogom már 12.hét előtt ez tuti. Nagyon sajnálom hogy apukám nem érhette meg, nagyon hiányzik! Mégegyszer nem tennék ki mindenkit annak, mint ami tavaly történt. Szerintdm érdemes kivárni.

Most 15 hetes vagyok, fiam 3.

2015. nov. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem! Egyre biztosabb vagyok benne, hogy várunk...
2015. nov. 22. 13:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 és fél éves, már régóta szeretett volna kistestvért. Nehéz volt titokban tartani, sokszor mondtuk neki, hogy vigyázz anya pocijára. De szerencsére nem jött rá. A 12. heti ultrahang után mondtuk el neki.

Másnap óvodába menet mindenkinek azt újságolta, hogy kistestvére lesz, már ott van anya pocakjában. És kb. utána még egy hétig akivel csak találkozott megosztotta a jó hírt. :)

Ha rám hallgatsz, megvárjátok a 12. hetet. Biztos lehetsz benne, hogy nem fogja magában tartani, ha már ennyire várja. :)

2015. nov. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!