Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tegyem túl magam a...

Hogyan tegyem túl magam a lelkiismeret furdaláson, amit azért érzek mert először nem örültem a kistesó érkezésének?

Figyelt kérdés

Van egy egy éves lányom, mindenképpen terveztünk kistesót, de csak majd olyan 6-8 év múlva, én mindig is nagy korkülönbség párti voltam. Egyszerűen nem éreztem elég erőt magamban, hogy elboldoguljak 2 picivel. Viszont saját felelőtlenségünk okán mégis teherbe estem mikor a lányom betöltötte az egy évet. Bevallom őszintén először rettentően pánikba estem, nagyon nem számítottam erre, fogalmam sem volt hogy tudok majd megbírkózni ezzel a feladattal. Tudni kell, hogy az első terhességem nagyon problémás volt, veszélyeztetett voltam, szinte végig csak feküdnöm volt szabad, fogalmam sem volt, hogy mi lesz a lányommal, ha megint ez történik. Őszintén bevallom, ugyan ezt hangosan sosem mondtam ki, de mint kósza gondolat felmerült bennem, hogy talán nem kéne megtartani.

Aztán lehiggadtam, szépen tiszta fejjel átgondoltam a dolgot. Rájöttem, hogy mások is megoldják valahogy 2 picivel, akkor én miért ne oldanám meg? Anyagilag is belefér, a férjem és a család is örült a hírnek, tök jó lesz, hogy együtt nőnek majd fel. Aztán eljutott a tudatomig, hogy egy új kis élet növekszik a pocakomban és én máris imádom őt, ha terveztük ha nem...:) Mostmár félidős terhes vagyok, és problémamentes igazán boldog a babvárás eddig, viszont képtelen vagyok túltenni magam azon amiket az első pillanatokban gondoltam, és iszonyú lelkiismeret furdalásom van amiatt, hogy ilyen dolgok egyáltalán megfordultak a fejemben. Szerintetek, hogy tudnám ezt lerendezni magamban?


2015. febr. 17. 12:10
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Természetes reakció, van, aki a baba megszületése után is így érez egy ideig. Ne gyötörd magad miatta, felesleges, nem hibáztál semmiben. Sok boldogságot és jó egészséget!
2015. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leírom a példámat, hátha segít :)

Én egy becsúszott gyerek vagyok, 2 testvér után nagy korkülönbséggel születtem. Mikor kiderült, hogy úton vagyok, akkor a szüleim erősen gondolkoztak rajta, hogy nem tartanak meg, de akkor nem még ment olyan könnyen, hogy el tudjanak vetetni, így megmaradtam. Persze utólag már nagyon örültek nekem, szerettek, semmiben nem tettek különbséget köztem és a testvéreim között, soha, egy vita hevében sem vágták a fejemhez, hogy ők nem akartak engem. Tisztelem, szeretem, becsülöm a szüleimet, és egyáltalán nem bánt a dolog, hogy elgondolkoztak azon, hogy megtartsanak-e, mivel nem terveztek több gyereket, túl voltak a babázós időszakon, stb. Nem sérültem lelkileg az anyaméhben sem :) Az egész dolgot meg sem tudtam volna, ha egy rokon el nem szólja magát. Anyu ledöbbent, mikor megtudta, hogy tudom. Szerintem őt is bántotta a dolog, de teljesen feleslegesen.

2015. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írtam privit!
2015. febr. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi okod nincs lelkiismeret-furdalást érezni. Teljesen természetes volt a reakciód. Ahelyett, hogy ezen szorongsz, inkább örülj a pozitív irányú érzelmi változásnak!
2015. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Talán picit segít, ha leírom, én hogyan érzek és min megyek keresztül. 2 hete született egy csodás kislányom, akinek van egy csodálatos 2 éves bátyja. A hugi tervezett baba volt, madarat lehetett volna fogatni velünk, amikor megtudtuk, hogy úton van. A férjemben sosem merültek fel kétségek, hogy jól döntöttünk-e /leginkább a kis korkülönbségen dilemmáztam/, én viszont eléggé elbizonytalanodtam. Egyébként boldog babavárás volt, a fiunk is várta, megértette egy kétéves szintjén. Én aggódtam, hogy elfér-e a szívemben két gyermek, mi lesz a fiam lelkivilágával, vajon tudom-e úgy szeretni a picit vagy nem fogok-e túlzásokba esni, és esetleg hanyagolni a nagyobbat.A terhességem vége felé megszállt valami fantasztikus nyugalom, hogy menni fog, sikerülni fog kezelni a helyzetet, hiszen imádom a fiam, már imádom a kislányom a pocakomban, így nem lehet probléma.

Aztán befektettek a kórházba több mint egy hétre, mert nem indult be a szülés. Iszonyatosan hiányzott a fiam, dühös voltam az egész világra, a pici babára a hasamban, hogy miért nem jön már ki, és miért nem tűnünk el végre a.kórházból. Végigsírtam azokat a napokat. Amikor végre ithon voltunk, rájöttem, hogy olyan szinte betegesem féltem a fiam kis lelkét, hogy nehogy sérüljön, nwhogy elhanyagolva érezze magát, hogy csak a legminimálisabbat foglalkoztam a lányommal. Szoptattam, tisztába tettem, és már raktam is be a járókába, nehogy ne tudjak foglalkozni a fiammal. Na, ez volt az elmúlt két hétben. Mostanra kezd tisztulni a fejem, kezdek rájönni arra, ami igazán fontos, hogy most már ketten vannak, a legnagyobb ajándékai egymásnak, egymás testvérei, és ez egy csoda már önmagában is. A fiam ráadásul nagyon szereti a hugicát, érdekes, egy kétéves bölcsessége és feltétlen szeretete kellett nekem, hogy rájöjjek minderre. Érzek lelkifurdalást a kislányom iránt, nem is keveset...sőt, a fiam iránt is, de érzem, hogy ez egy természetes lelki folyamat, amin keresztül megyek, és a saját eszközeimmel, a saját tempómban túl is fogok jutni ezen.

Remélem, tudtam valamelyeset segíteni, vagy legalább annyit tudatni Veled, hogy nem vagy egyedül az érzéseiddel. Nekem az is segített, hogy mertem sírni a kórházban, és kiderült több bentfekvő, második babáját váró kismamáról, hogy ugyanilyen bizonytalan, mint amilyen én voltam. Volt, akivel együtt sírtam.

Fel a fejjel! És nyugodtan írj, ha gondolod!

2015. febr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meglepődtél és megijedtél. Ez normális. A lényeg az az, hogy most örülsz a kicsinek. Az ember ijedtségében sok mindenre gondol amit utólag nem ért. Ezért nem kéne lelkiismeret furdalásodnak lenni miatta. :)
2015. febr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a férjemmel mindig két gyereket szerettünk volna. Mindkettő gyorsan és könnyen "összejött", ráadásul egy fiú egy lány. Gondoltam ez így tökéletes ahogy van. Kislányom most volt két éves. Tavaly tavasszal sikerült munkahelyet is találni, ahol most márciusban kezdhettem is volna. Végre emberek között lehetek, nemcsak a négy fal meg a két gyerek teszik majd ki a mindennapjaimat. Gondoltam mindezt tavaly júliusig. Akkor ugyanis lett egy pozitív tesztem. Sírva fakadtam, hogy mégse lesz vége a pelenkázásnak, az éjszakázásnak, kezdődik minden elölről, borulnak a tervek a következő 2-3 évre. Féltem hogy hogy fogom tudni megadni a szeretetet a két nagyobbnak, lesz e türelmem ehhez az egészhez. A férjem megkérdezte, hogy miért nem tudok örülni neki is úgy mint az első kettőnek. Meglepett a reakciója, mert azt hittem ő még jobban nem akarja mint én. Aztán sírtam azért, hogy hogy lehettem ilyen, hogy nem örömmel fogadtam a hírt. Eleinte bántott a dolog, de ahogy nőtt a pocakom, benne a kicsi, egyre jobban vártam. 10napja született meg a harmadik gyermekünk. Félelmeim és kétségeim még most is vannak, de már azt érzem hogy így teljes a mi családunk, hogy közöttünk van ő is. Hidd el, idővel el fog múlni a lelkiismeret furdalásod. Ne lovald magad önmarcangolásban, mert annak nincs értelme. Örülj annak, hogy ő van, és ne rágódj az első reakciódon! Jó babavárást!
2015. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!