Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hagyományos nevek vs. "újhullá...

Hagyományos nevek vs. "újhullámú" nevek?

Figyelt kérdés

Csupán kíváncsiság, mert nyilván Mindenki azt a nevet adja a babájának ami neki tetszik, de tényleg kíváncsi vagyok, hogy Ti mi alapján döntöttek amikor nevet választottatok?


Azon kívül, hogy passzoljon a vezetéknévhez, tetsszen a szülőknek stb...


Mi is névválasztás előtt állunk, az első 3 babának könnyen találtunk, úgymond hagyományos nevet.


Most valahogy hajlok a nem megszokott nevek felé (is) bár van a talonban hagyományos is...de nem tudom...


Mi miatt hajlottatok a hagyományosabb vagy különlegesebb nevek felé?


2015. nov. 24. 11:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak két vezetékneve van, így cél volt, hogy rövid legyen a keresztnév. Nem szeretjük az új keletű neveket, maradtunk a régi megszokottaknál. Aztán pár kiesett, mivel cuki volt kicsinek... de ha felnő és mondjuk komoly hivatása lesz akkor már nem annyira vállalható. Így maradtunk az Évánál. Rövid, hagyományos, mostanában eléggé ritka és jól becézhető. .)
2015. nov. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nekem az a fontos, hogy csak egy keresztneve legyen. Nekem kettő van, és állandóan azt kérdezgetik, hogy melyiket használom? Miért azt használom? (?????)(Gondolom, mert mikor megszülettem, a szüleim annak kezdtek el hívni, és hülyén jött volna le, ha 5, 15, 25 évesen azt mondtam volna, hogy akkor mostantól a másikat használom) Vagy egyszerűen a másikon szólítanak, pl amikor szültem 1 hétig minden nap más nővérek, más orvosok voltak, már nem volt kedvem szólni mindenkinek, hogy bocsi, de a másikat használom. Ennek nem teszem ki a gyerekemet. Azt adtuk, ami tetszett, nem is hagyományos, régi, nem is modern, de ez az egy tetszett. Nem is túl ritka, nem is túl gyakori, teljesen átlagos, gyereknek is, felnőttnek is jó és nem nagyon lehet csúfolni. Nem divatnév, szerintem pont attól veszti el a szépségét egy név, hogy annyi kisgyereknek van, hogy "elkopik".
2015. nov. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nem akartunk nagyon tucat nevet, de olyat szerettünk volna, ami minden életkorban vállalható.

Két keresztnévben gondolkodtunk végig, a vezetéknév 4 szótagból áll. Főleg az L betűs nevek tetszettek.


Választott nevek végül ezek lettek:

- Léna Katinka

A Léna név nagyon tetszett nekünk, a Katinka nevet pedig az ükmamája és két dédmamája után kapta (Katalin).

- Lotti Fruzsina

A Lotti név kislány korom óta nagyon tetszik (a Két Lotti regény örök kedvenc). A Fruzsina pedig passzolt hozzá és a vezetéknévhez is.

- úgy néz ki, hogy a 3. gyermekünk is kislány lesz, egyelőre a Lilia név a biztos, emellé biztosan 2 szótagos név kerül majd.


A fiú név az Dominik Attila lett volna mindhárom esetben, A Dominik név mindkettőnknek tetszik, Attila pedig a férjem után. Ki tudja, talán a 4. alkalommal sorra kerül :).

2015. nov. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valóban nincs olyan név amit ne lehetne csúfolni...a gyermeki fantázia határtalan ...


Egyenlőre úgy állunk, hogy lesz egy hagyományos és egy "divatosabb" neve a kislányunknak. A különlegesebb lenne a 2. név....

2015. nov. 27. 19:06
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem megvolt a kedvenc nevem, de a férjemnek nem igazán tetszett. Megegyeztünk, hogy második névnek azt kapja. Aztán listát írtunk mindketten és összevetettük. Persze nem egyezett, de azért sikerült találnunk olyat, ami mindkettőnknek tetszik. :) Nem akartunk "tucatnevet", így lett a lányunk Nóra Elizabet.

Most várjuk az öcsikét, akinél már egyszerűbb volt a helyzet, mert a lányunk kijelentette, hogy Péter legyen. Hát legyen. :)

2015. nov. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A Péter nagyon szép név! :)
2015. nov. 29. 18:02
 17/21 anonim ***** válasza:

szerintem a csúfolás nem a névnek szól, hanem magának a másik gyereknek. aki hagyja magát..

volt, már hogy egy Anna panaszkkodott, hogy oviban kannának csúfolják..


hozzám soha nem álltak közel a régebbi típusú nevek, gyerekkoromban is mindig "cifrákat" adtam a kabaláimnak.


kivéve a szívem csücske maciknak, ott kimondottan ügyeltem arra kisiskolásként, hogy uniszex nevük legyen, nem fiam vagy lányom van, hanem macim :)

2015. dec. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

még előző vagyok, csak írok párat

a buci babám Cintia volt

a kulcstartómon a lila fésülhetős hajú kislánybaba Ludmilla

mamánál a házi tyúkok között az "enyém"(amit kivehettem játszani) Gerda volt

macskánk Scotti, másik Cini

macik, Gabi és Krisz

stb

2015. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

*szóval felnőve se változtam meg ezügyben

gyermekemnek sincs mindennapi neve

és ha lesz testvére is, valószínű hogy neki sem

2015. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát mi nagyon kevertük a szezont a fazonnal. Ahhoz viszont ragaszkodtam, hogy magyar nevet kapjanak a gyerekek.

Kisfiunk (szerintem) hagyományos nevet kapott, bár sokan nem annak gondolják. Azért ez lett, mert ez volt az egyetlen név, amire mind a ketten rábólintottunk.

A lányaink nevei ritkák, de nem nevezném újhullámúnak. Egyikük neve még kamaszkori szerelem nálam, és bár elég ritka, azért sokan ismerik. Másikuk neve nagyon ritka, különleges, szinte kivétel nélkül mindenki visszakérdez. Nekünk ezek tetszettek.

2015. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!