Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Legfontosabb tippek a terhessé...

Legfontosabb tippek a terhesség első heteiben? Mit szabad, mit nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon friss kismama vagyok, péntek óta tudok a kismanóról, ami pont a mensim első napja lett volna.

Mivel még túl korai, ezért a leendő apukán kívül még nem mondtam el senkinek, ezért titeket kérdezlek. (orvoshoz is csak 10 nap múlva kaptam időpontot)

Miket nem lehet például enni/inni? Lehet meleg vízben fürdeni, zuhanyozni? (nem tudom ez csak később számít e, vagy már az elején is fontos?)

Lehet ilyenkor szaunázni/wellnesbe menni? (mivel most hétvégén megyünk egy nyeremény wellnes hétvégére.) Vagy inkább csak olvasgassak a nyugágyban?

Mikortól jöhetnek a rosszul létek? Egyenlőre nagyon enyhe görcseim vannak csak.

Milyen tippeitek, tapasztalataitok vannak?

Annak is örülök, ha valaki csak egy-egy részre válaszol. Előre is köszönöm a segítségeteket! :)


2015. nov. 24. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

igaz leginkább csak a főkérdésre tudok válaszolni...

első 12 hétben emelt folsavat kell szedni

tilos alkohol, talán a kávé is

gyógyszer semmilyen nem jó(szal maradj egészséges)

a közfürdőkben a felszálló bacik lehetősége nem jó(de mindenkinek lelke rajta)

rosszullétek legesélyesebbek 8-9.héten


ezt az oldalt nagyon ajánlom végig követheted a magzat fejlődését, de még születés után is és tanácsokat is ad :)

[link]

2015. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%

Ismered az Így jártam anyátokkal c. sorozatot? Abban mondja a terhes Lily nőgyógyásza mindenre, amit Lily kérdez, hogy "um...just a little bit". Ezt tartsd be:) Nem tilos a kávé, nem tilos kis mennyiségű alkohol, nem tilos a fahéj, nem tilos a máj, nem tilos a camembert sajt. De nagyon fontos, hogy just a little bit:)


Forró fürdő, szauna viszont tilos, szolárium is, már az elejétől, sőt leginkább az elején. A tengerben fürdést az én dokim kifejezetten ajánlotta, a wellnessben a meleg vizes medencékbe ne menj, és utána egy vizelettesztet ajánlanék, nem kaptál-e el valamit (én hajlamos vagyok felfázásra és gombára terhesség alatt).


Az én rosszulléteim a 8. héttől a 12.-ig tartottak, akkor kaptam rá magne b6-ot és nem hánytam többé soha. Lehet, hogy sosem jönnek majd a rosszullétek, nekem is csak ez volt. Más bajom nincs, kivéve most a 20. héttől a székrekedést.


A tippem az, hogy a kontroll érzetét tartsd meg, annyi minden van, amin nem tudsz segíteni (legyen szívdobogása, legyen egészséges, stb.), hogy fontos, hogy amit kontrollálni tudsz, azt tedd. Pl. ha úgy gondolod, hogy a felfázásra nem szedsz antibiotikumot elvből, akkor tarts ki emellett és alkalmazz házi praktikákat. Ha bojkottálod az alkoholt teljesen, akkor tarts ki amellett. Ne számítson, hogy az anyósod vagy a szomszéd csak legyintene a helyedben, te magad vagy felelős a saját testedért, amiben az embrió fejlődik.


24 hkm

2015. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

A másodikkal értek egyet, de az tény, hogy a folsav nagyon fontos. Amint lehet vegyél terhesvitamint.

Plusz irány a könyvesbolt, könyvtár egy halom szakirodalom van ami rengeteget fog segíteni.

Rosszullétre nekem sok minden nem jött be, talán az, hogy pl. nem megyek éhgyomorral zuhanyozni vagy bármit is csinálni, inkább eszek egy keveset és iszok gyömbéres teát. Ez segít egy kicsit de nem mindig. Plusz szerintem a legfontosabb no para. Alapdolgokat betartani az a lényeg, nem kell ráidegeskedni.

2015. nov. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!