Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyamatos éhség érzetem van,...

Folyamatos éhség érzetem van, normális ez?

Figyelt kérdés
14 hetes vagyok, és tegnap óta folyamatos éhségérzetem van, hiába eszek nem múlik :( ha nem eszek annyira felerősödik hogy szédelgek. El fog ez múlni?

2015. dec. 2. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami hianyod van, de esetleg lehet terhességi cukorprobléma is. A helyedben elmennék a védönöhöz vagy az orvoshoz.
2015. dec. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is, 25 hetes vagyok. Hiányom nem hiszem hogy van, a cukrom tökéletes. Éhes a baba :) És nem tudja, mit kíván. Ismerős az érzés.

Bár a szédelgés nem hangzik túl jól. Vérnyomásod rendben van?

2015. dec. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Rendben van a vérnyomásom, és eddig a cukor is. 2 hete voltam védőnőinél.

Úgy igazán nemigen van olyan kaja itthon amit igazán kívánok - mogyoró.

De ez nem fer, hogy akármit eszek, nem múlik az éhségérzet :)

2015. dec. 2. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Ismerős a nem múló éhsègérzet, ennyi idősen nekem is volt ilyen.

Kb. 18-19. hèt körül lett jobb.

2015. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet, hogy pont az egyik vitamin okozza. Mennyi B6 és B12-őt szedsz?
2015. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg ami még eszembe jutott, mennyi vizet iszol? Mert a folyadékhiányt sokszor jelzi a test először éhségérzettel, és szomjúság márcsak akkor jön, amikor már %-kal kevesebb a víz a szervezetedben, mint kellene. Próbáld meg, hogy iszol egy pohár vizet, és vársz egy kicsit, amikor jön az éhségérzet, és csak utána eszel, ha még mindig éhes vagy. Illetve, ha Elevitet, Gravidát, vagy magas B6 és B12 tartalmú vitamint szedsz, akkor lehet, hogy arról érdemes lenne kisebb dózisúra váltani (pl. Hipp Natal).
2015. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Gravidát szedek.

B6 vitamint abban az esetben szedek be ha édeset fogok enni ezzel megelőzve a hányingert, mivel az édes dolgoktól gyakran hányok.


Mondhatni sokat iszok, amikor megszomjazom iszom, meg este is felkelek inni vagy 4x.


Holnap töltöm a 15-ik hetet :)

2015. dec. 2. 16:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Pontosan így voltam mint te, rendesen mart az éhségérzet, akkor is ha teli ettem magam. Próbálok pedig nem üres kalóriákkal tömni magam, és rengeteget iszok. Nálam a 20.-ik hét környékén csitult, mostanra (24) teljesen normalizálódott, annyi maradt, hogy evés időben hirtelen leszek borzasztóan éhes. De az vállalható :)
2015. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyan ez volt, egészen az elejétől a végéig. Ha nem ettem szédültem, hányingerem volt, fájt a gyomrom. Képes voltam éjjel felkelni enni, mert arra ébredtem, hogy éhezem. Meg is lett az eredménye, +25 kg a végére, de muszáj volt ennem, mert másképp elájultam volna.
2015. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Én hajnal 3-4 környékén kelek fel néha enni.

Akkor nem vészes a dolog, csak jöhetnek fel plusz kilók. Igy is elég erős testalkatom van.

176cm/97kg - terhességem elejétől eddig +3 kilót szedtem fel.

2015. dec. 3. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!