Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15. hét,1-es típusú cukorbeteg...

15. hét,1-es típusú cukorbeteg kismama 7 kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne néhány kérdésem, előre is köszönöm a válaszokat.15. hétben vagyok,1-es típusú cukorbeteg kismama.

1. A baba vércukorszintje megegyezik az édesanyáéval? Vagy csak érzékeli valamilyen szinten az esetleges ingadozásokat? (Szerencsére amúgy jók a vércukor értékeim, néha azonban előfordul hogy leesik 2-3-ra, vagy felugrik 8-9-re, ilyenkor nagyon aggódom)

2. Mindig is jól ápoltak voltak a fogaim, túl vagyok egy fogászati átvizsgáláson is, minden rendben van. Mégis szinte egész nap rágózom, mert kellemetlen a szájszagom. Ez mitől lehet?

3. Néhány hete a mellbimbóm nagyon száraz lett és folyamatosan viszket. Este alaposan bekenem testápolóval, reggelre már száraz. Ez mitől lehet? 4. Szinte egész nap teát iszom, szeretem beízesíteni. Árt-e a babának, ha naponta átlag 10 szem édesítőt használok?

5. Az elején nem ajánlották a forró fürdőt a vetélés kockázata miatt, most már lehet áztatni magam egy jó nagy kád vízben rendszeresen?

6. Nagyon hiányzik a mozgás, kerékpározás, tollasozás nem árt a babának?

7. Mennyire tudják kiszűrni a különböző vizsgálatokon a rendellenességeket? Elsősorban a szellemire gondolok, mert a testi látszik az ultrahangon. Visszatérő rémálom, hogy szellemileg sérült lesz a gyermekem.


2010. márc. 22. 09:16
 1/3 anonim ***** válasza:
szia.pár kérdésedre tudok válaszolni.októberben született a kislányom.egészségesen.én is cukor beteg vagyok.császárral szültem de nem a cukor miatt.megnézték a baba cukrát mikor megszületett és egy adag infuziót kellett neki adni mert egy kicsit leesett.de helyre hozták és onnantól kezdve már szépen beállt neki.azóta sincs semmi gond.sulyra az enyém nem volt nagy.mert álltalában a cukrosoké nagy baba szokott lenni.izesitővel ittam én is mindent.a terhesség utólsó 4 hetéig kádban fürödtem.igaz nem forróban mert az meg indithatja a szülést.végig bicigliztem sőt még a gyerekeimmel túráztam is.nem kevés km-ert.nekem csináltak dan -kor szürést is.a 16-hetes vérből álltalában sok minden kiderül.bocs hogy hosszura sikerült.remélem tudtam segiteni.és boldog baba várást.és csak a jóra gondolj.
2010. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha még tudok valamiben segiteni szivesen válaszolok a kérdésedre.
2010. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, bízom benne, hogy minden jól fog menni. Érdeklődtem más fórumokon is cukorbeteg édesanyáktól, és egytől egyig egészséges babákkal büszkélkednek. Gondolom az orvosok kötelessége felhívni a figyelmet a születési rendellenességekre ami a cukorral függ össze, de mégis megnyugtató lenne azért egy statisztika, hogy ez milyen gyakran fordul elő.
2010. márc. 23. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!