Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért fontos az AFP vizsgálat...

Miért fontos az AFP vizsgálat időpontja, illetve maga a vizsgálat? Bocsi a hülye kérdésért, laikus vagyok.

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt olvasgathatsz:)

[link]

2010. márc. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én külföldön élek,itt el sem végzik ezt a vizsgálatot mert az eredmény nem megbízható és gyakran téves eredményt mutat.Nagyon sokat olvastam ezen a fórumon az AFP-ről sok kismama kétségbe volt esve a rossz eredmény miatt,utánna meg irták, hogy minden rendbe volt. Szerintem csak a kismamák paráztatására jó.Ezeket csak azért írtam le neked ha esetleg megijednél.

2010. márc. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az AFP egy protein fajta, melynek szintje folyamatosan növekszik a kismama szervezetében. Ha nem a megfelelő időben mérik, akkor pontatlan eredmény születik. Megjegyzem önmagában az AFP eredménye nem mérvadó. Nekem kicsit alacsony volt, de a genetikai UH eredményei pedig teljesen jók voltak. Több szakértőt megkérdeztem, mindenki azt mondta nyugodjak meg, egészséges babám fog születni. Így is lett. Szóval ha az AFP értéke egy kicsit eltér a normáltól, nem kell megijedni. Nagyon sokszor előfordul. Boldog babavárást! Egy 6 hónapos kislány édesanyja.
2010. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Köszi az elsőnek a választ, ezeket én sem tudtam.De unokatesóm pl. panaszkodott, amikor rossz lett neki az AFP-je.Szegény halálra aggódta magát.És makk egészséges a kislánya, semmi baja.Az a fontos, hogy betöltött 16. héten menj, ne előbb.De a védőnőd vagy az orvosod tudni fogja.Nem kell komolyan venni ezt a vizsgálatot.Elavult is, és szerintem amiket néz ( velőcsőzáródási rendellenesség stb), az UH-on már látszott volna.
2010. márc. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!