Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell a választott orvos?...

Elány kérdése:

Kell a választott orvos? Meddig lehet "válogatni"?

Figyelt kérdés
13 hetes vagyok uh szerint utolso mensi szerint 14. János korhazhoz tartozom területileg de nemrég költöztem ide igy nem ismerem a dokikat. Eddig 3 vizsgálatra hivtak 3 különböző dokihoz. Igy egy találkozás alkalmával kéne eldöntenem h ki legyen az? Első baba ugyhogy ezért az értetlenkedés :)
2015. dec. 8. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem kellett mert fontosak voltak számomra bizonyos szempontok (esti rendelés, rugalmasság, normális bánásmód, idő válaszadásra ha hülyeségeket kérdezek, telefon amin elérhetem, normális rendelő és készülék, váróterem fehér emberekkel és körültekintő vizsgálat a szülés előtt után közben)..

nekem ez megérte a pénzt. a Te döntésed hogy szükséged van e ezekre vagy beéred az alap társadalombiztosítás körébe tartozó ellátással :)

2015. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tőled függ kizárólag. Zavar-e, hogy mindig más vizsgál, aggaszt-e hogy szülésnél ismeretlen orvos is jöhet, stb. Félidő előtt azért illik orvost választani, ha végül szeretnél.
2015. dec. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja, hogy meddig vállal el. Lehet, hogy egy népszerűtlen orvos örül a "fizető vendégnek" és akár 38. héten is elvállal. (De ha van ilyen, akkor nem ok nélkül népszerűtlen.) A másik véglet, hallottam olyanról is, akinél már a 10 hét is késő. Legtöbbször azt olvastam, hogy félidőig "illik" felkérni az orvost a szülésre.

Nekem volt fogadott orvosom, de nem jól választottam és nem is váltottam le (ez már az én butaságom), így nagyon nem érte meg.


Nem kötelező választani, de ha mindig másnál vagy, lehet, hogy egy vizsgálat kimarad (olvastam itt, hogy harmincadik hét után tűnt föl az orvosoknak, hogy vérvételen még nem volt a kismama), vagy nem vesznek észre valamit. Szülni is lehet ügyeletesnél, ő sem fogja hagyni, hogy bármi bajotok legyen, de ő lehet, hogy nem veszi figyelembe a kéréseidet. De a választott sem mindig.


A védőnővel tartsd a kapcsolatot, mondja el mikor mi jön, nehogy kimaradjon valami. Szerintem egy próbát megér az állami. Aztán ha hanyagolva érzed magad, válassz sajátot. Ha ismersz terheseket, anyukákat akik oda járnak, kérdezd meg kit ajánlanak. Vagy akár a védőnőt, hátha ő a "szakmai" részbe jobban belelát.

2015. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Hallodtam egy dr nevét terhességem előtt 2évvel, mikor kisbabánk lett, addig bújtam a netet amíg rá és a rendelőjére nem találtam, mindig a magánrendelésére jártam, teljes mértékben meg voltam vele elégedve, 24 hét után valahogy kértem fel a szülésre, addigra megismertem, megbíztam benne. És a végén sem csalódtam!!!
2015. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ès ha kiválasztok valakit azt a dokit csak magánrendelésként lehet felkeresni vagy inkább ugy illik? Mert akit kinéztem messzebb van a magánja mint a korház ahova járok... felhivom hogy xy vagyok és szeretném felkérni igaz még nem is látott soha?
2015. dec. 10. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!