Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A párom sérelmezheti, hogy...

A párom sérelmezheti, hogy nem szexelhetünk?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 5 hetes terhes. Pénteken megyek dokihoz. Amióta megtudtam hogy terhes vagyok nem szexeltünk, mert nagyon görcsölök, és nem akarom, hogy baj legyen, mert már volt egy vetélésem is, és nagyon parázós vagyok. A vetélés engem sokkal jobban megviselt, mint őt. Amióta elmondtam, hogy pozitív lett a teszt eléggé furcsán viselkedik, pedig 8 hónapig próbálkoztunk a babáért.

Nem értem, az a baja, hogy nem szexelhetünk vagy az hogy terhes vagyok? Utoljára több, mint egy hete szexeltünk, szóval azért annyira nem volt nagyon rég, és nekem is hiányzik, nem csak neki, de a baba az első. Ha meg az a baja, hogy terhes vagyok, akkor miért egyezett bele, hogy próbálkozzunk? Én nem kényszerítettem rá, hanem megkérdeztem, hogy mit gondol a dologról, és beleegyezett.

3 éve vagyunk együtt ha ez számít valamit.

Ha megkérdezem, hogy ma a baj, azt mondja hogy semmi, de ez nyilván nem így van.

Szerintetek mit csináljak? Szeretném visszakapni a párom :(

Olyan távolságtartó és csendes mostanában...


2015. dec. 16. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

talán nem hitte hogy hamar összejön

ha annyira hiányzik neki a szex, akkor van kezed meg szád. úgy megy?

2015. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
sajnos csak esténként látjuk egymást, és olyan fáradt vagyok már akkorra, hogy semmire sem vagyok képes :( egész nap tudnék aludni, nagyon álmos vagyok mostanában... de azóta már egyszer csináltam neki szájjal, de azt mondta hogy ő nem így akarta, és azóta nem is kezdeményezett semmit, csak elfordul tőlem az ágyban :(
2015. dec. 16. 19:14
 3/20 anonim ***** válasza:
ültesd le és kényszerítsd beszélgetésre
2015. dec. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
olyan makacs, nem tudom kényszeríteni semmire... ha nem akar valamit megcsinálni, akkor nem is fogja, mindegy hogy én hogy könyörgök neki... ha nem akar beszélni velem akkor nem is fog :( már próbáltam többször is megbeszélni vele, de mindig csak meghallgatja amit mondok, és utána annyit mond, hogy nincs semmi baja, és ha lenne azt elmondaná. de tudom, hogy ez nem így van, mert nem így szokott viselkedni.
2015. dec. 16. 19:18
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

legyél erélyes.

most ez lesz 9 hónapig? meg utána?

egész életetek megváltozik! nem ketten lesztek, hárman! ÖRÖKRE!

2015. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A várandósságot, a tényt, hogy gyereketek lesz, a férfinak is fel kell dolgozni. Neki azért nehezebb, mert nem az ő testében zajlanak a folyamatok, hanem a nőében. Sok férfi úgymond "készen kapja" a gyermeket, és hirtelen azt sem tudja, mit kezdjen vele.


Velem is volt ilyen, bár a várandósság végén, hogy én ezt igazából nem is akarom, meg oda az életem, nyűglődtem belül, stb.


De a szüléssel, születéssel mindez elillant, "felnőttem". Onnan tudom, hogy amióta megvan a kisgyermekünk, azóta nem érzek semmilyen fóbiát meg hárítást, meg ilyesmit. Teljesen eltűnt. Gondolom sokat segített az, hogy apás szülés volt elejétől a végéig.


Lehet a párodnál ezek már most jelentkeznek, csak erősebbek a tünetek, mint nálam. Mert én nem voltam se távolságtartó, se csendes.


Az előző várandósságotok alatt is ilyen volt? Illetve, hagyjad, ne faggasd, mert az csak ronthat. Engedd neki, hogy ilyen legyen, kivéve akkor, ha már szélsőségesen viselkedik. De engedd, hogy ő is feldolgozza ezt. Kemény dolog a gyerekvállalás, fel kell nőni ehhez lelkiekben. és ahogy írták, az élet örökre megváltozik. Mi lesz akkor, ha megszülsz? Utána 6 hétig kötelezően nincs szex.


De a párodnak is tolerálni kell, tehát el kell fogadnia, hogy már nem úgy és akkor, ahogy ti akarjátok. Ha ez nem megy, akkor az nem túl jó jövőkép. Mindenképp változtatni kell idővel ezen.

2015. dec. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem bántásként írom: nem jutott eszedben a szexnek olyan formája, ami nem veszélyezteti a babát?

Ha sérelmezi, akkor gond van a kapcsolatban, de azért viselheti nehezen a hiányát.

Azért tisztázni kell a helyzetet, mert a bizonytalanra babát vállalni felelőtlenség. Talán megijedt a rá váró feladattól, a felelősségtől.

2015. dec. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Ez egy önző pali, de ezt korábban is tudhattad.
2015. dec. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat! Most látom, hogy amíg a válaszom írtam, más már felvetette az első kérdésem és meg is válaszoltad.


Ha a kérdésed nem trollkodás - és nincs okom feltételezni, hogy az lenne -, akkor itt gond van.

Ezt csak ketten tudjátok megbeszélni/ megoldani.

Mi itt csak közhelyeket pufogtathatunk.


De talán nem veled vagy a terhességgel van gondja, hanem munkahelyi, netán egyéb gondja van, amivel nem akar téged terhelni.

2015. dec. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

sajnálom, hogy ilyen lett veled a párod :(

örülnie kellene, főleg, hogy már egy ideje próbálkoztok.

bár szerintem nem lenne semmi bajod a szextől, eléggé ráparáztál, ami érthető!

de majd a doki úgy is elmondja, hogy mikortól nem szexelhetsz.


A párodnak pedig melletted kellene állnia, csak most biztos az ő fejében is kattognak a kerekek.

Lesz még pár hónapja feldolgozni és hozzászokni a helyzethez:) nyugi, minden megoldódik!

Kívánom, hogy légy boldog, és gratulálok! :)

2015. dec. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!