Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után átlagosan hány kg...

Szülés után átlagosan hány kg megy le az anyáról? Tudom, hogy a hízás az egyénenként változó lehet, de kb. mennyi az a kg ami szülés, vagy a kórházban töltött idő alatt lemehet?

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs visszatartott víz, akkor a magzat és a hasban levő egyéb cuccok 6-8 kg-ot jelentenek.


A hízást ne keverd a súlygyarapodással. A hízás zsírtartalékolást jelent. A súlygyapordásban minden egyéb is benne van.

Testzsír nem megy le a szüléssel, ha halmozódott a terhesség során.

2015. dec. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, egyéni. Attól függ, hogy mennyi zsírt szedtél fel a gyereken és "tartozékain" (magzatvíz, méhlepény...) kívül, mennyit vizesedtél.

(A zsír kell a szoptatáshoz is...)


Én 17-et szedtem fel, 12 ment le a szüléssel, a gyerek csak 3300 volt ebből (plusz 500 lepény, magzatvíz..), nagyon vizesedtem.

(Majd 6 visszajött a szoptatással. :) ).

2015. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rólam 7 kg jött le egy hét alatt, nem vizesedtem. De a víz sem egyik napról a másikra megy le egyébként. A méhed is fokozatosan húzódik vissza. Szóval hirtelen csak a baba súlya és a magzatvíz megy a szülés után pont. A megnövekedett vérmennyiségnek is idő kell. Pár héttel szülés után én már -10 kilónál jártam.
2015. dec. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem írok kg-okat mert mint te is írtad, ez egyéni. Szülés után ami a súlyodból lejön: baba, méhlepény, magzatvíz súlya. Én nagyon vizesedtem a terhesség végén, szülés után rengeteg víz távozott.
2015. dec. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kórházban 6-8 körül, gyermekágy végére még kb 2-3. Gyerek súlya, placenta súlya, magzatvíz, megnövekedett vérmennyiség, megnövekedett méh, vizesedés. Plusz a mellek, de az még marad egy darabig. Ideális esetben tényleges hízás nincs, vagy csak minimális.
2015. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nekem 10 kg ment le, 22 kgot híztam...
2015. dec. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem mindkétszer 6 kiló ment le a felszedett tízből, mire hazamentem a kórházból. A maradék 4 kg 4-5 hét alatt eltűnt (de az szerintem nem zsír volt, mert miután hazaértem belefértem a terhesség előtti ruháimba simán.). Én nem vizesedtem egyik terhességnél sem, a kilót a gyerek, a magzatvíz, méhlepény, megnövekedett méh súlya, a megszaporodott vérmennyiség tette ki. Talán lehetett egy kis plusz folyadék visszatartás, de az a tej megindulásához kellett, és valószínű az lehetett a maradék négy kiló egy része, ami a gyerekágyas időszak alatt eltűnt.
2015. dec. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahogy írták, átlag 6-8. Nekem a második szülésemnél 7 kb ment le a kórházban, ekkor m vizesedtem.

Viszont az első gyerekenél toxémiám volt, durván vizesedtem, így nagyon sokat "híztam" (amiért kaptam a lecseszéseket). Igaz, 10 napot voltam kórházban szövődmények miatt, de -18 kilóval jöttem ki. Szóval sok mindentől függ.

2015. dec. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Èn plusz 11 kg-val mentem szülni. Akkor voltam 71 kg. Amikor hazajöttem a kórházból felálltam a mérlegre és 68 voltam tehát összvissz 3 kg jött le rólam pedig 3200 grammal született a kislányom. Utána folyamatosan húzodott vissza fogyó nèlkül mert szoptattam. Gyerekágy után kb. 8-9 hét múlva lettem 64 és mire a baba 4 hónapos lett addigra èrtem el a kezdő súlyom. Ne feltétlen a kórházból kijövetel után számíts a súlyvesztèsre. Az első mèrvadó szerintem a gyerekágy utàni időszak, addigra húzódik vissza minden. :-)
2015. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2015. dec. 18. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!