Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Folyhat a magzatviz 3hėte...

Hldia kérdése:

Folyhat a magzatviz 3hėten keresztűl vagy lehetetlen, a szülėsnek be kell indulni?

Figyelt kérdés
29hetes terhes vagyok,az orvosom burokrepedėst ållapitott meg,voltam kórházba 3napig ahol azt mondták folyásról van szó,de nekem csak folyik vizszerű sárga színü valami...mi lehet ez??
2015. dec. 18. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, szivároghat.

Van egy indikátoros betét, nem jut eszembe a neve, az ki tudja mutatni a magzatvíz szivárgást.

2015. dec. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

^Loritan tesztbetét


Én használtam, nem lett színes. Meg is nyugtatott, ezért megérte. Egy baj van vele, hogy bizonyos bakteriális fertőzések esetén fals pozitív az eredmény.

2015. dec. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésre nem válaszoltam..

Repedés helyétől függ. Sajnos repedhet meg lassan folydogálhat úgy is, hogy nem indul be a szülés. Én pont ezért is voltam megijedve a hirtelen sokkal több folyásom miatt. Ami szintén normális.

2015. dec. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok megnyugodni betėt van bennt állandóan hol folyik valami hol nem...ki vagyok csak hinnem kellene az orvosoknak...de nem tudom hogx sárga vizszerü folyás van-e mert mėg folyásom sem volt soha.nem akarok koraszülést..
2015. dec. 19. 07:52
 5/9 mandiga ***** válasza:

Saját tapasztalatból tudom, hogyha szivárog a magzatvíz akkor az bármikor beindíthatja a szülést.

Egy valamit nem értek. Az orvos tudja, és te otthon vagy?

Nagyon korán fog születni így a baba, ha szivárog a magzatvíz. Én kórházba kerültem szivárgással, és 10 napig tudták visszatartani a szülést. És nem beszélve a fertőzésről. Minden nap vért vettek tőlem, pont ezért. Sőt, amint kezdett szivárogni a magzatvíz, egyből kaptam tüdőérlelő injekciót, és közvewtlen szülés elött is, ami nagyon fontos.

Megmondták az orvosok, hogy minden nap számít. Egészséges gyönyörű kislányom lett, csak picike volt, így egy hónapot töltött a kórházba.

2015. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A magzatvíz színtelen/átlátszó és szagtalan.

Nekem ezt mondták, amikor a burokrepedés felmerült. A kórházban 3 nap alatt kellett legyen váladékvizsgálat, ami beazonosítja a magzatvizet és ha azt mondták, hogy folyás, akkor az lehet. Sajnos egy fertőzéstől kialakulhat nagyon bő folyás.

Ezen kívül van esetleg más tünet? Például alhasi fájdalom, összehúzódások stb? Nálam ilyenek is voltak és nyitották a méhszájat.

Ha nem vagy nyugodt, akkor menj valami nagyobb patikába - esetleg szülészet mellettibe - és vegyél Loritan betétet, vagy legalább olyan lakkmuszpapírt, amely a hüvelyváladék ph-ja alapján megmutathatja, hogy magzatvízről van-e szó (a magzatvíz ph-ja 7,0-7,5).

A betét nem 100%-kos, ezt hozzá kell tennem.

2015. dec. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mandiga ***** válasza:

A 6-nak teljesen igaza van, meg kell tudni, hogy magzatvízről van-e szó. A magzatvíz színtelen és szagtalan. A szivárgás nem folyamatos, van amikor folyik, van amikor meg semmi. Mondjuk nekem a lányom akkor már fejvégű volt, és valamennyire elzárta, ezért nem folyt folyamatosan. Volt olyan is, hogy hirtelen egy nagy tócsa lett alattam.

Ilyen esetben minden nap nézik ultrahangon a magzatvíz mennyiségét is, abból tudják megállapítani a szülést. Minden nap változó, a magzat termeli.

A magzatvíznek nincs színe, olyan mint a víz.

2015. dec. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is csodálkozom, hogy ha burokrepedésed van, hogyhogy hazaküldtek? Nem tudsz másik orvoshoz menni?
2015. dec. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Általában éjszaka jön valamennyi sárga színű...fura...az orvos tudja hogy itthol vagyok,kòrházbòl haza engedtek nem tudom...lehet csak valami folyás ebben bizom...faros a kislány a pocimban feszitő ėrzėst szoktam ėrezni...nėha a derekam is fáj lennt...parás vagyok...köszi mindenkinek a kommentet!
2015. dec. 22. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!