Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Múlthéten 15 hetes voltam és...

Boda Bogi kérdése:

Múlthéten 15 hetes voltam és valamelyik reggel úgy éreztem mintha egy lufi szállt wolna fel a méhemben, majd szépen leereszkedett (első várandósságom) lehetséges hogy megmozdult a pici baba, vagy más lehetett?

Figyelt kérdés
2015. dec. 21. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy vagy. Bélmozgás is lehetett.

Én is érzek néha ilyen nyomó érzést, mint ha a hasamat belülről kinyomná valami, de az szerintem nem az...néha van ilyen kicsi futkosó érzés talán az ...de mellső fali lepényem van így betudom a bélmozgásoknak...én most vagyok 16 hetes.

2015. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen érzés a keményedés is.
2015. dec. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább keményedés, az ilyen érzés. Ennyi idősen a baba mozdulata inkább pöccintés, vagy remegésszerű. A keményedés olyan, hogy kifeszül (nem fájdalmasan) majd lassan ellazul a méh.
2015. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok köszönöm a válaszokat


Tegnap lett a baba 17 hetes ezelőtt is szoktam fogni a hasam hogy èrezzem hogy mozog máskèpp èreztem mintha tènyleg mozogna de tegnap óta walamiwel jobban fáj a hasam s már nem èrzem ugy mintha mozgolodna tán eddig is bekèpzeltem remèlem nem...

De fèlek mert a vèdőnő azt mondta ne nagyon tapizzam mert a mèhlepènynek baja lehetlehet ovatisan ès gyengèden szoktam ráhelyezni a kezem s mult hètfő óta nem olyan gyakran szoktam nèzni akkor mondta ezt szivhang az rendben volt de tegnap óta fèlek nagyon

Lehet hogy azèrt fáj a hasam? Baja lett a mèhlepènynek?

Ugye nem vesztem el a picimet?

Ugy fèlek hogy ezzel meg a sok idegeskedèssel bántottam... :'(

2015. dec. 27. 09:40
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha buta kèrdèsek de nem akarom őt elveszteni csak ő van nekem...! :''(
2015. dec. 27. 09:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy ártottál neki! Ne butáskodj. A védőnő arra utalt, hogy ha sokat simogatod a hasad , az méhösszehúzódásokat okozHAT. Pár nap és napi kapcsolatban leszel a piciddel, egyre több és erősebb magzatmozgás formájában.
2015. dec. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Ès mond az is normális hogy a hüvelyemben mintha szurkálodások lennènek? Eddig nem.mertem irni mert kicsit kìnos de megnyugtato volt a válaszod :)

2015. dec. 27. 10:10
 8/9 A kérdező kommentje:

Ó ès akkor mit èrzek ha wèletlen mèhösszehuzodást váltok ki baja lehet q picinek ugye belehalna?

Sajnos nem nagyon birom ki hpgy ne fogjam a hasam s ne èrezzem őt... Bár ma reggel nem fogdostam

2015. dec. 27. 10:32
 9/9 anonim ***** válasza:

A napi néhány keményedés teljesen normális, semmi baja nem lesz tőle a babádnak. Baj akkor van, ha rendszeressé vagy nagyon gyakorivá válnak. Akkor a méhszáj kinyílását okozhatja. Nálam extrém sok keményedés volt mindkét gyerekemnél. Egyiknél kinyílt egy kicsit korábban a méhszáj, de így is a 37. hétig húztam. Másodiknál is rengeteget keményedtem, de a szülés is teljesen zárt méhszájjal indult, tehát a keményedések nem okoztak gondot.

Szurkálásokat bárhol érezhetsz, tágulnak, feszülnek a szövetek, izmok, ez egyre gyakoribb és intenzívebb lesz.

És ne gondolj ilyen butaságokat, amit írsz.

2015. dec. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!