Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi lehet ez? Sajnos a nőgyógyá...

Mi lehet ez? Sajnos a nőgyógyászom karácsonyi szabin van.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem tudom, mi zajlik a testemben. Fogamzásgátlót szedek évek óta, igaz, rendszertelen azóta a menstruációm (hol megjön, hol nem, ha megjön az is szinte mindig másmilyen). Múlt hét hétfőn kezdtem az új levelet, azaz pénteken múlt el a megszakításos vérzés. Szombattól viszont újra elkezdődött a "mindjártmegjön" görcsölés, ami mégis egy kicsit másmilyen volt, mint eddig. Ma már nem fájt, viszont néha, másodpercekre még mindig furcsa érzést érzek a méhem fele. Reggel arra keltem, hogy mindkét mellbimbóm iszonyatosan fáj, ha csak hozzáérek. Maga a mellem nem, csak a bimbók. Délután teszteltem (nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább, negatív).

Nem tervezünk még gyereket, fiatalok vagyunk még (huszonévesek) és ki szeretnénk még élvezni a kettesben töltött időt.

Lehet ez terhesség a negatív teszttől függetlenül, vagy kezdjek félni egy esetleges betegségtől?

Köszönöm a válaszokat.


2015. dec. 21. 20:59
1 2
 1/16 szellő válasza:
Szia!Nem tudom h mióta szeded a fog.gátlót, de nekem akkor voltak ilyen tünetek mikor az orvosom szerint besokallt a szervezetem.Fél év pihenő után egy másik gyógyszert kezdtem el szedni.És kb olyan két éves periódusonként ha nem is váltottam de szüneteltettem pár hót.Amúgy nekem olyan is volt h elmúlt a megszakitásos pár nap szünet két nap vérzés aztán egy hét semmi egy hét vérzés.Szóval nem kellemes az biztos.Szervi bajod nincs sztem de persze ezzel majd az orvosod nyugtat meg.Ha rendesen szedted a gyógyszert akkor a terhességtől sem kell tartanod.
2015. dec. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
4 éve szedem. Ami miatt aggódik, az az, hogy pont akkor, amikor a pémnek kellene lennie, ha nem szedném a tablettát, azon a héten egy erős szteroidos kenőcsöt használtam az ekcémára.Aztán a furcsa hasgörcsök után utánanéztem a krém és a fog.gátló együttes alkalmazásának, és az egyik oldal (nlc*fe, tehát nem orvosi vélemény) azt írta, hogy jelentősen lecsökkenti a fogamzásgátló hatását, mivel a szteroid erősebb lesz, míg a tablettát legyengíti.
2015. dec. 21. 22:06
 3/16 szellő válasza:
Erről én is hallottam hogy akár antibiotikum is oldhatja a hatását...Próbalj meg par nap mulva is tesztelni.Biztosat majd akkor ünnepek után tudsz majd.Szorítok :)
2015. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez nem betegség.
2015. dec. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha rendszertelenül jön meg, akkor lehet nem a legjobb neked ez a gyógyszer. Terhesség esetén ugyanaz a hormon a felelős a tünetekért, amit a tesztek mutatnak ki vizeletből. Szóval ha negatív lett a teszt, biztos nem terhesség okozza a mellfájdalmat.
2015. dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. dec. 22. 11:15
 7/16 anonim válasza:
Nekem a nőgyógyászom mondta, hogy a szteroidtartalmú kenőcsök - én szintén ekcémára használok ilyet - igen minimálisan befolyásolhatják csak a fogamzásgátló tabletták hatását. Ennek oka, hogy főként helyileg hatnak.
2015. dec. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem lenne "tragédia" a terhesség, egy maradandó betegség jobban padlóra tenne.

A mellbimbófájdalmam azóta sem enyhült, egyre kellemetlenebb, méhem enyhébben, mint mensikor, de görcsöl. Ami nekem nem fér bele a képbe az az, hogy pénteken volt megszakításos vérzés. Tudom, hogy az semmit nem jelent, de mégis kevesebb esély van arra, hogy az után történne a beágyazódás, rögtön másnap.

2015. dec. 22. 20:45
 9/16 A kérdező kommentje:
Ma 2 alkalommal 5-6 másodpercen keresztül gyorsan lüktetett a méhem.
2015. dec. 23. 14:29
 10/16 A kérdező kommentje:
Reggel kihánytam a kávém, habár fogmosás közben, bölcsességfogaimnál jártam épp, tehát elképzelhető, hogy csak a fogkefe irritálta a garatomat.
2015. dec. 23. 14:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!