Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan és mikor mondjam el a...

Hogyan és mikor mondjam el a főnökömnek a terhességem?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, ha minden igaz, de még nőgyógyásznál nem voltam. Vagy holnap megyek vagy január 4-én, sajnos a doki nincs két ünnep között. Szóval elmondom a történetünket. Nagyon nagyon szerettünk volna már babát, szeptembertől beköltöztünk a házunkba, házasok vagyunk már másfél éve,6 éve pedig együtt vagyunk. Szeptembertől küzdök lelkiismeretfurdalással mivel a főnököm bejelentette a munkaszerződésem aláírása közben, hogy jó lenne ha 2 évig nem lennék terhes. Na kivert a víz, jól eldöntöttünk mindent aztán jött ez a mondat! Novemberig "kínlódtam" legyen baba, ne legyen baba között. A szívem mindig azt súgta hogy vágjunk bele, az eszem mást! A férjem már nagyon szerette volna ezt a kisbébit. Novemberben úgy alakult hogy együtt voltunk védekezés nélkül, álmomban nem gondoltam volna de össze is jött a kis drága! Nagyon nagyon boldogok vagyunk hogy már a pocakban van, de aztán elöntött a félelem, hogy fogom ezt közölni melóba. Egy eldugott kétcsoportos, falusi óvodában dolgozom, gyerekek között, ott a rengeteg betegség. Nagy változások vannak most, lesz egy új kolleganőm, de ő még a sulit se tette le. Na ha én most bejelentem a babát nem én leszek a kedvenc! Azt sem tudom mikor mondjam el, még nem is biztos. De ugye ő már jön első naptól, aztán a szülőknek is elmondjuk, de az én helyzetem eléggé megváltoztat mindent. Azt sem tudom, hogy dolgozzak, dolgozhatok-e így júniusig. Nem akarom kockáztatni a babám életét. De a főnök sem tudom mit fog kezdeni, honnan kerít valakit (bár ő úgy gondolja hogy én terhesen is dolgozok) Én meg nagyon bizonytalan vagyok most! Nem akarok mindenért aggódni! Nagyon köszönöm a tanácsokat!
2015. dec. 22. 13:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki legalább a 10-12 hetet. Ha olyan a munkád, akkor próbálj meg dolgozni, persze, ha az egészséged is engedi, legalább míg betanítasz valakit. Hogy mit gondol a főnök az teljesen mindegy, a baba már úgy is ott van. :)
2015. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
így se úgy se fog neki örülni, szóval mindegy
2015. dec. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Neked most első és legfontosabb a babád!

Mindenki pótolható te is az vagy, meg fogják oldani.

Ha már voltál dokinál és minden ok, akkor szólj a főnöködnek.

Azt hogy meddig tudsz dolgozni, majd meglátod, hogy hogy bírod, akár végig is dolgozhatsz majd.

2015. dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám - és annak idején nem is mondtam el - a 12. heti ultrahang szűrésig. Ne legyen baja, de tény, hogy addig nagyon nagy a vetélés kockázata illetve a legkomolyabb betegségek, genetikai bajok is akkortájt derülnek ki.

Biztos vagyok benne, hogy engem nem küldtek volna el, ha tudják és elvetélek, de egyrészt ezt se jó kockáztatni, másrészt nem akartam volna, hogy sajnáljanak.

(És bár nem közvetlenül a gyerekekkel foglalkoztam, de óvodai dolgozó voltam én is.)

2015. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
75%

bejelentés 3 hónap után addig csak ti tudjátok, az elég. (meg az orvos a titoktartási kötelezettségével) (holnap menj)

"a főnököm bejelentette a munkaszerződésem aláírása közben, hogy jó lenne ha 2 évig nem lennék terhes"

Cukker főnököd csak elábrándozott - ezt nem kell életprogramnak venni, ő sem úgy gondolta (felmerült a képzeletében a helyzet: fiatal, szép, házasságban élő nő - és elhessegette a gondolatot és ezért mondta ez a szabálytalan mondatot... jó lenne, de hát nem minden úgy alakul, ahogy ő szerinte jó lenne, ezt gondolom tudja, 'nem ma mászott le a falvédőről')

"De a főnök sem tudom mit fog kezdeni, honnan kerít valakit"

Tényleg ne aggódj feleslegesen - iszonyat munkanélküliség van - fog találni. Rengeteg diplomás közmunkás is van - ezt a helyzetet ismerem. (hacsak nem vagy pl norvég és tibeti nyelveken tudó ívhegesztő - mert erre az követelményre nem rohamozná meg pályázattal 300 jelentkező)

2015. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Na és meddig dolgoztál oviban? Csak olyan becsapásnak érezném, hogy addig vártam, nem szólok! Közbe meg elmondjuk a szülőknek, hogy új óvó néni van, akkor most ketten vagyunk, aztán én is lecserélődök. Ott van a sok járvány, rózsahimlő, bárányhimlő, skarlát, hányás, hasmenés vagy csak a nátha....ezek miatt eléggé aggódom!
2015. dec. 22. 13:28
 7/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek holnap menjek orvoshoz? Nem fog még látni nagyon semmit! 6 hetes vagyok, de kb a 17. napon foganhatott meg a baba, ha jól számolom. Petezsákot mondjuk már láthatunk. Amiért gondolkodtam hogy holnap menjek az az, hogy fájdogálni szokott az alhasam.
2015. dec. 22. 13:31
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

nagyon hasonló a helyzet nálam is :)

én egy héttel több vagyok ha minden igaz. azt tervezem, hogy január közepén mondom el a főnökömnek és nagyon nagyon bízom benne, hogy az évet végig tudom még csinálni. évzáróig szeretnék maradni, esetleg még június végigdolgozni, én nagyon ezen vagyok

2015. dec. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Óvónő vagy, vagy tanár? Örülök, hogy van itt valaki aki hasonló helyzetben van mint én :)
2015. dec. 22. 13:42
 10/20 anonim ***** válasza:
27%
A feleségem bölcsiben dolgozik, neki nem javasolta az orvos, hogy terhesen bemenjen a sok beteg gyerek közé. Nekünk konkrétan azt mondták, hogy főleg az első 3 hónapban jó lenne, ha nem szedne össze semmi nyavaját, utána meg már nem bírta volna emelgetni egész nap a gyerekeket. Terhesen igazából gyógyszereket se nagyon lehet szedni, tehát tényleg nem kellene betegnek lenni...
2015. dec. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!