Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, hogy feltetek a...

Volt olyan, hogy feltetek a masodik babanal, hogy nem fogjatok annyira szeretni, mint az elsot?

Figyelt kérdés
Tokeletesnek latom az elso babamat (nyilvan nem az, de nekem igen). Most varom a masodikat, 34+6 hetes vagyok, de nagyon felek, hogy ot nem fogom tokeletesnek latni, mert "o nem ugyanaz, mint a masik".
2015. dec. 30. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam nem volt ilyen, azt nem tudtam,hogy lehet szeretni két gyereket ennyire nagyon, de hidd el lehet :)
2015. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek van ilyen gondolata az első után.

Na, a harmadikat várva már nincs. :)

A matematika törvényeit felülírva nekünk három legszebb legokosabb és legcukibb gyerekünk van. :D

2015. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút volt! Az elsőszülöttem egy tökéletes kisfiú, 'anyuci szerelme', minden porcikája, gondolata, mozdulata tökéletes. És bizony aggódtam, hogy hogyan fogok tudni hasonlóan érezni majd a másodikkal kapcsolatban. Aztán azt kell, hogy mondjam: nem érzek ugyanúgy, de nem is kötelező. A második gyermekem egy csodálatos kislány, úgy tökéletes, ahogy van. De mivel Ő az apukáját imádja rajongásig és egyáltalán nem anyás (látom-tudom, hogy engem is nagyon szeret, de nem úgy, ahogyan az extrán anyás kisfiam), a kapcsolatunk is másabb. Tehát ahány gyermek, annyiféle személyiség, annyiféle szeretet. Nem a szeretet intenzitása más, hanem a megnyilvánási módja. Míg a fiam egész nap rajtam lóg, és a mai napig napi 50x beszippantom azt a csodálatos illatát, addig az 1 éves kislányom igazi belevaló, önálló csajszi, akiben legtöbbször csak távolról tudok gyönyörködni, mert Neki ennyi bőven elég.

Imádni fogod mindkettőt, de ne várj egyforma anyai érzéseket, mert két különböző gyermeket nem lehet ugyanúgy szeretni.

2015. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A mai napig buntudatom van,de leirom..

3 honapja,tobb azt megelozo probalkozas utan teherbeestem. Az elso pozitiv tesztemnel nagy volt az orom mindkettonk reszerol,a ferjem szarnyalt a legjobban.

Aznap este kiborultam lelkileg. Nem tudtam elkepzelni,hogy hogy tudom majd szeretni... Hogy lesz valaki,aki "miatt" kevesebb ido jut a kisfiamra,nehez volt a gondolat,hogy elvalasztodunk egymastol,feltem hogy talan utana mar nem fog annyira szeretni. Eltelt 2 het. Elveteltem. Nem tudom mikor ereztem magam ennyire rosszul utoljara. 2 napig sirtam,hogy hogy gondolhattam ezt,akkor jottem ra,hogy akarom es szeretni is fogom! Szornyu a tudat,hogy talan azert "ment el" mert csak ellene iranyulo gondolataim voltak.


Tudom,hogy szeretni fogom ha jon. Mostmar tudom..

2015. dec. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69-es, sajnálom. Ne vádold magad, természetes érzés. Nekem is hasonló a sztorim, mint a tiéd, de nekem csak fenyegető vetélésem volt, ráadásul szívhangot is akkor láttam először a kicsinél. Sokáig sírtam utána.
2015. dec. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam fordítva volt/van.

Nagyon szép,okos,intelligens,tehetséges kisfiam van,viszont nem tervezett baba volt,és voltak lelki problémáim,szülés utáni depi,később kezdtem el azt érezni,hogy a fiam,sosem volt rózsaszínködös ragaszkodás hozzá.

Azért izgultam,hogy mi lesz ha jön a tesó,akit már 3 éve szeretnénk,csak halogatni kellett,akire már a tesztnél várok.Nem fogom-e az elsőt kevésbé szeretni,mert ha van 2 állatom az egyiket mindig jobban szeretem,mint a másikat.Most vagyok 10 hetes bízom benne,hogy rendben lesznek az érzelmeim mire megszületik és később is.

2015. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!