Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem féltetek a második babától?

Nem féltetek a második babától?

Figyelt kérdés
Újra éjszakázni, hasfájás ,2 gyerek?Nekem az első óránként kelt éjjel,nagyon rossz alvó volt.Hasfájós,sírós baba volt.Kicsit félek a másodiknál újrakezdeni.
2015. szept. 15. 14:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a második is olyan lesz, vagy hogy mindig olyan lesz.
2015. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ebbe bízok én is :).
2015. szept. 15. 15:11
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
De,tartottunk tőle. A fiam nagyon rosszalvó volt, extrán hasfájós,ölbebaba,többemberes. Erre született egy álombaba kislányunk,aki magától elalszik,sosem fájt a hasa, nem éjszakázunk,és 7 hónaposan képes több órát egyedül eljátszadozni a földön. Nem akartuk elhinni,hogy mi ezt is megtapasztalhattuk.
2015. szept. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De, én is nagyon féltem, hogy olyan rossz alvó lesz, mint az első. Hála Istennek 1 éves koráig szuper alvó volt, akkor kezdett csak a fogzás miatt többször kelni éjjelente. Nappal születésétől sokat aludt, sokáig napi 3x, minden könnyű volt így!

Kívánom, hogy Nálatok se legyen rosszabb Kedve Kérdező! :)

Én most várom a harmadikat, kicsit tartok ettől megint. :)

2015. szept. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De jó nektek,szerencsések letettek.Hát bízom benne,hogy nekünk is ilyen lesz,meg hogy nem lesz a szülés utáni depresszió.:)
2015. szept. 16. 10:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az első volt egy álom gyerek. Evett, aludt 4 hosszú hónapig. Rendesen unatkoztam! Naponta 2x felmostam unalmamban, stb :D

Most tuti nem lesz olyan mázlim és a második nem lesz ilyen nyugis gyerek. Hát nem baj, legalább majd megértem, hogy miért ájuldoznak az anyukák, mért hulla fáradtak, elnyűttek, stb. Ha ők kibírták, én is kibírom. Meg biztos nem tart az az időszak se örökre.

2015. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én annyiban tartok csak, hogy nem tudom hogyan fogok egyszerre kétfelé ugrani. el sem tudom képzelni, hogy mennek a dolgok több gyerekkel.

egyetlen egyszer volt olyan alkalom, hogy a gyermekem mellett kézben tartottam egy babát(pár őercig vigyáznom kellett rá)és láttam, ahogy a gyerekem könyékig fekete lesz, mert egy autó kereke mögé nyúlkált és nem tudtam mit csinálni, meg voltam fogva egy babával..

2015. szept. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindig két gyereket szerettem volna, aztán amikor megszületett a lányom, idővel elgondolkodtam, hogy szeretnék-e még egyet. Rettenetesen sok energiája van, nehéz lekötni, igényli, hogy foglalkozzanak vele. Szóval sok emberes. (Ezt a nagyik mondták róla, akik mindketten 3 gyereket neveltek fel, de egyik sem volt ilyen kis nyüzsis. :) )

A férjem mindenképpen szeretett volna még egyet (hátha kisfiú lesz :) ), és én sem zárkóztam el teljesen tőle, így most a 4és fél évesem mellett 15 hetes terhes vagyok. Ő már nagyon várja a kistesót, mindig elmondja, miben fog segíteni.

Amíg nem voltam terhes, én is féltem, hogy bírni fogom-e újra az éjszakázást, most viszont nem gondolok rá. Valahogy magától értetődő, hogy itt van a pocakomban, és úgyis minden menni fog, hisz már egyszer végigcsináltam. Biztosan számít az is, hogy a lányom már nem kicsi, megérti, ha fáradt vagyok, és pihenni szeretnék. Sokat beszélünk arról, milyen egy kisbaba, ne számítson egyből játszótársra. Biztosítjuk róla, hogy attól, hogy testvére lesz, őt ugyanúgy fogjuk szeretni, bár egy picivel kevesebb figyelem fog neki jutni. (Előfordult ugyanis, hogy megkérdezte, hogy ha megszületik a kistesó őt nem is fog már szeretni?)

Eleinte féltem a nagy korkülönbségtől, viszont most azt látom, hogy így könnyebb. Mert ő már fel tudja azokat a kérdéseket tenni, amiket mondjuk egy 2 éves vagy még kisebb gyerek még nem, el tudja mondani a félelmeit, és így megnyugtató válaszokat kaphat rá.

Persze illúzióim nincsenek, de bármi gond merülne fel, azokon majd akkor aggódok. ;)

2015. szept. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Örülök,hogy ennyien írtatok.Én is csak bízni tudok benne hogy menni fog és s kisfiamat nehéz lesz felül űberelni,aki mellett volt,hogy 1 órát sem tudtam egyhuzamban aludni.Kedves utolsó nekem is és fél éves a kisfiam,mi is azért vártunk eddig mert ő most már elég önálló és így sokkal könnyebb.Amíg kisebb volt el se tudtam képzelni egy még kisebbet mellette.
2015. szept. 18. 12:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat elírtam 4 és fél éves a kisfiam!!
2015. szept. 18. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!