Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell vetélés után...

Miért kell vetélés után megvárni az első menstruációt ahhoz, hogy újra próbálkozzunk?

Figyelt kérdés
December 20- án elkezdtem vérezni, ami egy hétig tartott. 9 hetes voltam de csak petezsákom volt. Várható volt, hogy elvetélek. Az orvosom szerint egy hónap múlva újra próbálkozhatunk. Miért kel ennyit várni? És ha mégis terhes leszek akkor milyen baj adódhat? Ha védekezünk akkor már lehet szeretkezni? Valahogy most jobban vágyom a férjemre mint bármikor. Úgy tudom, hogy két hét után már lehet, de azt mikortól kel számítani? A vérzés első napjától vagy az utolsótól?

2016. jan. 1. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Azért ennyire ne legyél már türelmetlen...az én orvosom vetélés után 4 hét szextilalmat rendelt el, kibírtam.
2016. jan. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a dokim, hogy 1. azert, mert beleorulnek, hogy mitol pozi a teszt.2.ha akarunk vizsgalatokat csinaltatni (akartunk, csak maganban lehetett) arra is kell 1-2 honap.


Nekem lementek a kivizsgalasok, kiderult a baj es mar meg is fogant az uj:)


30hkm

2016. jan. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2.vagyok, nekem befejezett vetelesem volt, nem kellett varni a szexszel, a mehszajam hamar bezarult, verzesem elmult 3 nap alatt.
2016. jan. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem is nemreg volt, engem mutottek, nem tisztultam ki spontan.

Nekem azt mondtak, hogy azert celszeru, mert ha nem figyeled, tudod, hogy mikor volt peteeresed, akkor eleg nehez beloni, hogy mikortol legyen szamolva a terhesseg, mert ebben az esetben az utolso mensi elso napjarol nem igazan beszelhetunk.


Mondjuk ez nem nagy kaland, mert en pl homerozessel neztem a peteerest mar a veteles utan, szoval konnyu lett volna szamolni a terhessegi kort.


A masik oknak azt mondta a doki, hogy nagy esellyel nem tudna jol megtapadni, mert a hormonmukodes meg gyengebb szokott lenni ilyenkor es nem lesz eleg vastag a mehnyalkahartya a beagyazodas idejere.


De ez sincs kobe vesve, kinel igy, kinel ugy.


Szoval ez nem tiltas, nem fog senki sem megbuntetni erte, de mindenkepp jobb lenne megadni a testednek ezt a nehany hetes pihenot. Dokitol fugg, hogy mit javasol, de a legtobb orvos azt mondja, hogy az elso lezajlott mensi utan mar lehet probalkozni.


Szextilalom:

Nekem azt mondtak, hogy kb ket hetig nem ajanlott egyutt lenni, de addig semmikepp, amig tart a verzes.

2016. jan. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!