Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok így második gyereket?

Vállalnátok így második gyereket?

Figyelt kérdés
Depressziós voltam régen, 2 évig szedtem antidepresszánst. Azóta van egy fiam, 3 éves,tulajdonképpen komplikáció mentes volt a terhességem, viszont a 8. hónap elején kijött ismét a depresszióm. (Azóta tudom, hogy fokozott hajlama van egy már depreszión átesett nőnek, hogy terhesség alatt visszaeshet.) Nehéz volt az a 2 hónap, de túlvagyok rajta. Közeledem a 40 felé, ha szeretnék kistesót, most kellene szüljek, de teljesen tanácstalan vagyok. Itt a nagy, őt is el kell látnom, nem lehetek bedepizve, viszont sajnos ezt nem mi irányítjuk. Ti mit tennétek, volt valaki ilyen helyzetben?
2016. jan. 2. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
igy nem , meg nem gyogyltal ki belole
2016. jan. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen ilyen a helyzetem, csak enyhén hasonló. Én gyógyszert nem szedtem, pszichológus segített. Az első baba után nyolc hónapig rettenetesen éreztem magam, de küzdöttem ellene. Most úgy vállaltam a tesót, hogy pontosan tudtam, hogy jönni fog, rossz lesz, és minden erőmmel azon vagyok, hogy mielőbb elmúljon. Így, hogy felkészültem rá, kicsivel könnyebb, bár 2 hónapja szültem a picit, rohadtul érzem magam. Viszont egyre többször látom meg a fényt, és minden alkalommal, amikor úgy érzem, nem bírom tovább, amikor a fejemben zakatol az "alkalmatlan vagy, jobbat érdemelnének nálad, nem érdekel semmi, sem ők sem más" és egyéb iszonyú gondolatok, mindig figyelmeztetem magam, hogy el fog múlni, és kisüt a nap újra. És akkor ha felnézek, ott lesz két szép gyermek, akikért megérte. Tudom, hogy megérte.
2016. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Neked akkor inkább szülés utáni depressziód volt? Az is szörnyű, hallottam róla. :(
2016. jan. 2. 21:25
 4/13 anonim ***** válasza:
Igen, nekem az volt (van). Az elsőnél megdöbbentett, mennyire durva. Néztem az első kisbabám, és nem éreztem semmit. Ha sírt, akkor sem, amikor először mosolygott, akkor sem. Megszakadt a szívem utólag, hogy képes voltam ilyen lenni. Elláttam, szerencsére, de hónapok teltek el, mire megjelent a szívemben az, aminek az első pillanattól ott kellett volna lennie. Tudatos rákészüléssel most másodszor már jobban alakult, szerencsére. Én nem tudom, milyen a nem szülés utáni depresszió, de ha egyszer már kikerültél belőle, akkor sikerülni fog másodszor is, én úgy érzem, és emiatt ne mondj le a második gyerekről, mert csodálatos!
2016. jan. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De aranyos vagy! :)

A terhesség alatti depressziónál megmagyarázhatatlan erős szorongás jön rád, zavar az is, hogy a pocakodban a baba. Szereted, akarod őt, de már alig várod, hogy vége legyen, és ez borzasztó érzés...bepánikolsz attól, hogy a hasadban van. Nem tudod élvezni, hogy mozog a kicsi, attól is szorongsz. És nem a szüléstől félsz, egyáltalán nem.

Miután megszületett a pici és hazajöttünk, olyan hihetetlen megkönnyebbülést éreztem. Szerencsére én az első pillanattól nagyon boldog voltam, hogy itt van.

2016. jan. 2. 23:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is depresszióra hajlamos vagyok. Már a húszas éveimben voltak rossz időszakok.

Nekünk három gyerekünk van, gyógyszer sosem szedtem, igaz pszichiáternél nem jártam, csak pszichológusnál. Én az tanultam meg, hogy felismerem a depresszió érkezésének első jeleit és azonnal tenni kezdek ellene, mielőtt még súlyosbodna, így sikerül elkerülni már, hogy bedurvuljon. Utoljára 10 éve volt nagyon rossz, amióta a gyerekek meg vannak, azóta rövid ideig tartó rossz fázisaim voltak csak.

Én sajnos folyamatosan sírok, és nem vagy alig tudok beszélni olyankor, egy megmagyarázhatatlan félelem érzés ural el. NEm bírok emberek közé menni és olyan, mintha senkivel nem lenne kapcsolatom, mintha megszűnnének az érzelmeim. Elég ijesztő. NEm bírok semmit csinálni, felöltözni, ellátni bármilyen feladatot is nehezen.

A férjemnek annyit tudok csak kinyögni, hogy "nem vagyok jól" és patakokban sírok.


Viszont ha érzem jönni, azonnal erőt kell vennem magamon, kimenni emberek közé, fényre. (Bár valami miatt jellemzően nyáron a legrosszabb, ezt én sem értem, miért.)


Szóval én nem látom akadályát egy gyereknek, de érdemes esetleg egy terapeutával is beszélni erről.

Mondjuk az éppen pozitív, hogy valaki(k)ről gondot kell viselned, mert ez eltereli a figyelmet a negatív gondolatokról.

GOndolom az első terhességed 8. hónapjában már csak üldögéltél és várakoztál, a depresszió ilyenkor "hajlamos lecsapni", amikor 1000 dolgod van, és aktív vagy, akkor kevesebb az esélye.

2016. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Neked sem lehet könnyű. :(

Igen, felkerestem egy szakembert, azt mondta, mindkét irányba mehetnek az érzéseim, majd akkor kezeljük ha kell, végszükség esetén enyhe gyógyszer is szedhető.

Gyakorlatilag igen, itthon ültem. Spontán jött össze, de nehezen, emiatt nagyon drukkoltam végig, nehogy valami baj legyen. Meg az alvással voltak problémáim, illetve így kezdődött, aztán jött a kimerültség, ami ezt hozta magával. Próbáltam nyugtatni magam, hogy a 3. trimeszterben ez teljesen normális, hogy nem tud aludni egy kismama, dehát aki szorong, annál ez nem ilyen egyszerű. :(

2016. jan. 2. 23:46
 8/13 A kérdező kommentje:
És a terhességed alatt is kijött a depressziód?
2016. jan. 2. 23:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Ezt most valahogy nem tudom, már 4 éves lesz a legkisebb, de biztos voltak nehéz időszakok, nekem az utolsó terhességem elég problémás volt, így inkább erre emlékszem, ahogy a különböző problémákon borultam ki, arra hogy a depresszió erős lett volna, arra így nem emlékszem.


Mondjuk nekem nincs "betegség tudatom", és sosem gondolkoztam azon, hogy "mi van ha előjön" ilyen vagy olyan szituációban, inkább ha érzem jönni, akkor próbálok tenni ellene. Rövid távon ebben nem mindig vagyok sikeres, de hosszú távon igen. :)

Nekem a férjem tud segíteni, ha Téged is támogat ebben, és megérti, hogy ez egy valós probléma, nem csak "nyuszikám ne hisztizzél" szinten kezeli, akkor az is nagyon jó.

Szerintem ha az ember tudatában van annak, hogy mi is van, az már fél siker. :)

(Egyébként eleinte nekem is ez volt a legrosszabb, hogy csak akkor értettem meg, hogy mi is van, amikor már nyakig benne voltam...)

2016. jan. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ùgy voltam ahogy a 4es,kiegèszìtve azzal hogy reggel azt kìvàntam bàr a meggoganàsa előtti reggel lenne..szörnyű volt..előtte sokszor voltam depressziòs ès pànikbeteg màr 11 èvesen is..volt hogy adtak gyògyszert de miutàn megerősödtem letettem mert nem akartam gyògyszerezni magam..azòta sajàt magam gyògyìtottam ki magam,ès nem is működik màskèpp...most vàrom a màsodik babàt messzemenően sokat vàlzoztam,nincs depi,pànikbetegsèg,igyekszem pozitìv lenni,engedni hogy boldog legyek,örülni mindennek a kicsi dolgoknak is,nem a körülmènyekre koncentràlok,ùgy èrzem meggyògyultam, nem aggòdom,fèlek ha èpp gyengèbb vagyok elhesegetem,mert èrtelme nincs...csak Te segìthetsz magadon senki màs..mindenkèpp helyretennèm magam a helyedben mielőtt ùjra terhes lennèk
2016. jan. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!