Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik az artalmasabb? Terhess...

Melyik az artalmasabb? Terhesség alatt napi 2-3szal cigi vagy egyik napról a másikra letenni?

Figyelt kérdés
Egyik helyen ezt olvasom másik helyen azt. 10hetes vagyok. Most tudtam meg csak meg (eddig is volt hogy késett pár hetet) szilveszterkor megittam egy kis pohár pezsgőt! Lehet baja a babámnak?
2016. jan. 5. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pezsgőtől semmi baja nem lesz. A cigit tedd le teljesen minél hamarabb, mert nikotinfüggő lesz a baba és szülés után nagyon fog szenvedni a megvonástól, plusz ugye az ismert káros hatások.
2016. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

A legjobb, amit tehetsz, ha fokozatosan lecsökkented, és végleg elhagyod, még az első trimeszter alatt (utána már károsabb).

A kis pohár pezsgőtől nem lesz baj, amiatt ne aggódj :)

A cigit én úgy tettem le, hogy amikor megtudtam, hogy babát várok (5 hetesen), akkor hetente feleztem az adagomat, így három hét után teljesen abbahagytam. Korábban napi húsz szálat szívtam, utána egy hétig napi tíz volt a limit, aztán napi öt, az utolsó héten eleinte napi három, aztán a hét második felében már csak kettő, és a következő héten már nem gyújtottam rá. Nem azt mondom, hogy könnyű volt, de kibírható. Most 33 hetes vagyok, a baba minden vizsgálat szerint egészséges, a méretei megfelelőek, minden szuper :) Nekem meg már nem is hiányzik a cigi, amin én csodálkozom a legjobban. Jó, néha eszembe jut, hogy de jó lenne rágyújtani, de aztán másra gondolok, és már el is felejtem :)

2016. jan. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

a pezsitől tuti nem :-)

sok orvos javasol napi 1 pohár vörös bort terhesség alatt


a cigi amíg végig szívsz attól igen...

inkább tedd le és igyál napi 3-4L vizet segít kipucolni a maradék nikotint 1-2 hét és nem is fog hiányozni

2016. jan. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Én azonnal abbahagytam az első gyerekünknél, valahogy nagyon streszelt ez,hogy ezen kelljen gondolkoznom, hogy a babának ártottam e azzal az 1-2-3-4 szállal.

Szerintem így volt jó, vissza sem szoktam.

A pezsgő nem árt, ha alkalmanként egy pohár bort vagy sört megiszol, attól semmi bajotok nem lesz.


Ha nem remegsza cigi után, szerintem inkább tedd le te is és nem kell minden nap megkérdezned magadtól, meg a netet bújni, hogy mi mennyire árt. Az oxigénhiány a vérben, ami a babádhoz már úgy jut át, az bizony árt neki. Ha szerencséd van, akkor nem ANNYIRA, de ezt ki tudja megmondani?

2016. jan. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel, hogy ha pl egy dobozt szívtál naponta akkor a napi 2-3 szál is okoz akkora stresszt, mintha egyáltalán nem szívnád csak hosszabb távon, ha jól tudom kb 12 óra mire egyáltalán elkezdi kiüríteni a szervezeted. Én letettem a cigit, az első 2 nap nagyon kegyetlen volt (remegtem néha nagyon feszült voltam) és kb végig hiányzott a cigi, gyakran éreztem, hogy jól esne egy szál de nem voltam már feszült miatta és győztem, nem szívtam többet. Azóta se pedig már nem szoptatok. Még mindig jól esne néha egy szál de amint rágyújtanék, vége és vissza is szoknék, tapasztalat még évekkel ezelőtti esetből. Az a 2 nehéz nap meg sokkal kevésbé rossz babának, mint akár csak 1 szál is napi szinten. Egyébként a nikotinfüggő babáknak születés után éppen elég lenne a világ, még szegények a nikotinhiánytól is pont annyira szenvednek, mint a dohányosok amikor le akarnak szokni.


Egy pohár pezsgő az semmi.

2016. jan. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha van hozzá elég akaraterőd, akkor inkább egyik napról a másikra hagyd abba a cigit! A baba ilyenkor rettentő érzékeny, most fejlődnek a belső szervei, az idegrendszere, és minden szál cigivel oxigénhiányos állapotba jut (amellett a kb. 400 káros anyag mellett, amit még kap)! Amelyik orvos azt mondja, hogy a leszokási stressz ártalmasabb, az vagy leragadt az 50 évvel ezelőtt tanultaknál, vagy önmaga is dohányos, aki nem bírja letenni... Gondolj arra, hogy most lehet, hogy neked rossz, de a babádnak így adod meg az esélyt arra, hogy rendesen tudjon fejlődni, nem kell azon izgulni, hogy ezzel a szállal most ártottál-e...

A kiskönyvedben, amit a védőnőtől kaptál, van egy zöld szám, amit ha felhívsz, segíteni tudnak a leszokásban, ha egyedül nem menne! Drukkolok! :)


A pezsgő nem fog ártani, nyugi :)

2016. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Örülök, hogy megírhattam az egyetlen "nem hasznos" választ ehhez a kérdéshez. Esetleg felvállalod, hogy mi nem tetszett? Ja, mindjárt gondoltam, hogy nem :D
2016. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Én fokozatosan tettem le, orvosi tanácsra. Azt mondta: napi 5 szál az első trimeszterben kevésbé káros, mint a megvonási tünetek. Így a 12. hétre teljesen le tudtam szokni. Sajnos szoptatás után visszaszoktam (ez hiba volt), úgyhogy most újra lehet leszokni, de megint csak a fokozatosságot választom, az már bevált. (A 12. hétig a magzatra nincs különösebben káros hatása a ciginek, utána már igen, azért addig érdemes leszokni. De ha picit túlnyúlsz, az sem tragédia, a lényeg, hogy napi pár szálnál több már ne legyen!)
2016. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ma még nem gyujtottam rá :) létezem minél hamarabb.

Kedves 7. válaszoló. Én mindenkinek a hasznosat jelöltem!!!

2016. jan. 5. 17:45
 10/11 anonim ***** válasza:
Eros lancdohanyos voltam.mikor megtudtam mem tettem le.az 5.hettol ugy csinaltam meggyujtottam es elegett a kezembe egyet max beleszivtam.kidobtam igy az ablakon par doboz cigit de a 6.het kozepetol nem szivom egyaltalan stresszes sem vagyok sot rosszul vagyok a cigiszagtol.pedig elkepzelni sem tidtam hogy en nem szivom..de orulok neki.a baba a fontos erre gondolok.egy pohar pezsgo nem gond de innentol egyet se!
2016. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!