Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként más is feledékeny?...

Kismamaként más is feledékeny? Valamilyen vitamin hiányom lehet? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Átlagos volt a memóriám, de ez megváltozott. Mindennapi dolgok is kiesnek a fejemből. Még dolgozok, de aggódok, nehogy emiatt bajom /vagy másnak baja legyen. Azt olvastam, hogy vashiány okozhatja, de nekem az még határértéken belül van. Ma az orvost kérdeztem erről (a 3 előre kigondolt kérdésemből ez az egy eszembe jutott) és csak mosolygott rajta.

2016. jan. 5. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Normális, írd fel a dolgokat a telefonodba, ezen nem hiszem, hogy sokat segítene a vitamin, körülöttem az összes terhes ugyanerre panaszkodott :)
2016. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez :) Lemegyek a boltba, a felét elfejetem, amit akarta, venni :D :))
2016. jan. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg jó memóriám volt mióta meg szültem a saját gondolataimat képes vagyok elfelejteni egy perc alatt.. rossz de ez van. Így utólag belegondolva, már terhesen sem volt az igazi..
2016. jan. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Normális, sőt, gyakori jelenség :) A férjem már nagyon jókat szórakozik rajta, hogy miket felejtek el. Múltkor kimentem a konyhába inni, a férjem kért, hogy ha jövök visszafelé, hozzak neki egy almát. Visszajöttem, alma nélkül persze. Én állítottam, hogy nem is kért ilyet, pedig szerinte válaszoltam is rá, hogy jó :D

A múlt héten kétszer is elmentem a boltba, csak azért, mert fogyóban volt a fogkrém. De fogkrémet persze egyszer sem vettem, mert a boltban már minden más járt az eszemben, csak az nem. De helyette kétszer is vettem mustárt, pedig az volt itthon eleve :D

2016. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nemt udsz mit tenni azon kívül, hogy mindent feljegyzel.

Nagy odafigyelést igénylő munkám van (szerencsére se érték, se emberélet nem múlik rajta, csak a főnökömnek okozok bosszúságot), de terhesen volt egy-két kellemetlen helyzet, amikor már az irodájából kijövet elfelejtettem, hogy mire kért meg...

2016. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem dolgokat felejtek el, hanem szavakat. Egyszerűen nem jut eszembe egy szó és már másik ötvenet próbálok helyette, de végül mindig valaki más találja ki nekem. :) Vagy hogy miről akartam beszélne egy perccel ezelőtt... Rémes, mintha lebutulnék... Remélem a szülés után ez visszaáll... :D
2016. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez egy tipikus jelenség. A figyelmetlenséget maga a terhesség okozza.


Legyen nálad mindig lista. Nálunk mindig van, ha megyünk a dokihoz a férjemmel, vagy ha a védőnőhöz megyünk, vagy ha boltba. Sajnos, másként nem megy.:)


Sőt, ami tök érdekes, hogy a kutatók évek óta csatákat vívnak egymással arról, hogy vajon terhesség alatt csökken-e az IQ-ja a nőknek, és amennyiben igen, mikor áll vissza a rendes kerékvágásba.


30hkm

2016. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyerek 4 éves, én most 32 hetes terhes vagyok, a memóriàm jó ideje katasztrófa. Megszoktam màr. Amúgy rengeteg vitamint szedek, de nem javul. Tele van a google naptàram emlékeztetőkkel, a telefonom meg listàkkal :) Apró dolgok, amiket elfelejtek, és többnyire nem jelentősek, tehàt gond nem volt még soga, maximum kis kellemetlenség.
2016. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én lista nélkül már nem megyek vásárolni. De még az elintéznivalókat is felírom sorban, nehogy elfelejtsek valamit.

Két hete döbbentem meg, hogy ennyire h***e nem lehetek... Megbeszéltem a barátnőmmel egy találkozót péntekre. Másnap a férjem felhívott a munkahelyéről, hogy van-e program péntekre, mert az egyik kollégája szeretne vele szolit cserélni. Én meg simán rávágtam, hogy nincs. Ráadásul csak másnap délelőtt jutott véletlenül eszembe, hogy mit terveztem péntekre.

A másik (kétgyerekes barátnőm) megnyugtatott, hogy minden terhességgel rosszabb lesz... :)

2016. jan. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, és nekem van még egy 2 évesem is miatta is extra feledékeny vagyok :D
2016. jan. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!