Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komolyan, aki babát vár, az...

Komolyan, aki babát vár, az kész, ennyi, nem csinálhat konkrétan SEMMIT?

Figyelt kérdés

Nem én várom a babát, hanem a társaságunk egyik tagja, egy barátnőm. A párommal terveztünk menni korcsolyázni, és felötlött bennem, hogy karácsony előtt találkoztunk az említett párral, igazán hívjuk már meg őket is. A párom teljesen kiakadt, hogy korcsolyázni, egy kismamát, hogy gondolom én ezt?! 14. hétben van most, nem veszélyeztetett terhes, a karácsonyi szünetben síelni is voltak (amiért, megjegyzem, azért a társaság egy más tagjától kaptak is pár epés megjegyzést, hogy milyen dolog ez, ennyire nem vigyáz magára).


Komolyan ez a helyzet, ha valaki babát vár, akkor tessék szépen csak otthon ülni és semmit se csinálni?! Én úgy gondolom, hogy az a magzatnak sem jó, de ismét, nem vagyok anyuka (csak majd szeretnék idővel), de ezt a hozzáállást nem tartom normálisnak, hogy még csak ne is hívjuk, mert jajj, terhes kismama nehogy szórakozni merészeljen. Ha ő úgy érzi, hogy nem akar, akkor majd mondja, de szerintem ez a hozzáállás, hogy rosszalló tekinteteket kap, ha esetleg ki mer mozdulni otthonról, nagyon nem okés.


Vagy én látom rosszul? Tényleg max dolgozni mehet egy teljesen egészséges, erős fiatal (26 éves) lány egy 14 hetes, egészséges és erős magzattal ki a házból?


2016. jan. 10. 14:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Sok az elmebeteg. Üzlet épült a terhesség (illetve vemhesség, mert az ember is egy emlős állat) köré, magzatvédő vitamin, 25D-s ultrahang, járjál hetente négyszer orvoshoz "ellenőrzésre", stb. Természetesen az evolúció úgy alakította ki a szervezetet, hogy az olyan minimális behatások, amik a mindennapokban érik a testet (ráfekszik, beüti az asztal sarkába, stb.) és amiktől betegesen félnek a nők, semmiféle kárt nem okoznak, ergo tök nyugodtan elmehetne veletek. De sok a retardált sajnos.
2016. jan. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%

Hát azért elég kicsavart gondolkozásod van. Nekem sincs még gyerekem, nem is vagyok terhes, de tuti nem mennék el babát várva korcsolyázni ahol több nagyobb esés is várhat rám akár egymás után.

Elvágódok így is elégszer a jégen, egyszer a derekamat is szétütöttem úgy hogy feküdni se tudtam szinte, de ilyenkor csak magamért kell felellőséget vállalnom, és nem fogok kockáztatni egy esetleges vetélést.

2016. jan. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%

Azért a szobafogság és a korcsolyázás között van átmenet.



A síelés tényleg butaság volt. De az ő dolguk.

2016. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Arany középút😊
2016. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez tényleg durva!

Ráér elmenni korcsolyázni szülés után is!

Addig mi a fenéért kockáztasson?

Nem kell otthon ülnie, de a kori...az a másik véglete a dolognak.

Mehet úszni, szaunázni, stb..

De azért, ne essen már el, ha nem muszáj..

2016. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
végletes kiss3 a gondolkodásod. korcsolyázni lehet terhesség után is, de terhesen inkább ne, ahogy a síelés sem a legjobb ötlet. mehet szórakozni, sportolni ahová akar, de ne korcsolya, síelés, bungee jumping és egyebek legyenek.
2016. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%

Ez most olyan, hogy valaki vagy korcsolyázik vagy ki sem lép a házból és a kettő között nincs semmi opció??

Nem, nem kell otthon ülni terhesen, de a jégen korizás közben azért lehet olyat esni amitől baja lehet a babának..

És attól hogy elmentek síelni még nem biztos, hogy ő is síelt...

Hívjátok el őket programra, de ne vadvízi evezős túrára, magashegyi expedícióra meg bungee jumping-olni, mert képzeld, ezeket sem lehet terhesen. Van még pár lehetőség azért..

2016. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
14 hetesen azért már gömbölyödik a pocak, a korcsolyázás veszélyes már,mert eleshet,vagy más ráeshet,megrúghatja a hasát,stb.Síelni sem mennék ilyenkor.A kismamáknak véleményem szerint a jóga való,séta,ilyesmi,ami kevesebb veszélyt rejt.Súlyt emelni sem szabad pl.Ezt a 9 hónapot ki lehet bírni, ha már valaki gyermeket vállal,akkor vigyázzon is rá,mert ha gond lesz akkor foghatja a fejét.Nem kell otthon ülnie, de extrém sportokat sem művelnie.Én is pont 14 hetes vagyok most:)Elmentem egy szülinapi buliba,ahol mindenki ivott rajtam kívül, de a táncba beálltam,és elrántották egymást,majdnem rám dőltek,úgyhogy utána már nem álltam be közéjük.Ez sem veszélytelen.Az a 9 hónap nem a világ vége,hogy megtartóztassa magát egy kicsit a kismama,egy egészséges kisbabáért nem nagy áldozat.
2016. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Korcsolyázni én sem mennék, mondjuk síelni sem. Mondom mindezt úgy, hogy a terhességeim alatt (5 volt)kenutúráztam, hegyet másztam a Magas- Tátrában, úsztam, bicikliztem. Itthon takarítottam, elláttam a többieket. A középső gyerekemmel pl.a szülés előtt 2 nappal még 10kg epret szedtem le.Szóval bőven lehet mit csinálni. Én sem értek egyet azzal, hogy a terhes asszony levegőt is csak óvatosan vegyen, de korizni tényleg nem kellene.
2016. jan. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer korcsolyázás közben úgy elestem, hogy agyrázkódásom lett. Következő alkalommal úgy oldalba könyököltek, hogy azt hittem, ott esek és pi.lem magam össze a fájdalomtól. Síeléshez nem tennék már hozzá semmit.
2016. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!