Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megmaradhat-e a terhességem?

Megmaradhat-e a terhességem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 hetes terhes vagyok az utolsó menstruációm szerint. (Okt.27-én jött meg utoljára) Az ultrahang 7 hetesnek mondja a babát, Crl : 1cm. Nov.16-22 között eshettem teherbe,biztosan tudom,ekkor volt itthon a párom. Ciklusaim hosszúak 31-43 nap között van. Kiderült hogy valami gyulladásom van. Sztk-ból jött a papír és csak 1 hét múlva mehetek ekkorra adtak csak időpontot. :( Ettől maradhatott vissza a baba? Ha 4 héttel lemaradt el kell szerintetek vetetni? Vagy gyógyszerrel kezelhető?



2016. jan. 16. 18:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az a "valami gyulladas"?
2016. jan. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A fiammal legalább 4x volt gyulladásom/hüvelyi fertőzésem, mindig kaptam rá gyógyszert, és egészséges fiam született.

Ne aggódj a terhes nők hajlamosak elkapni ezt azt, a hormonális változás miatt a hüvely pH-ja felborul

2016. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2es vagyok, amúgy mi áll a papíron?
2016. jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Eleve nem számíthat 11 hetesnek a mérete alapján, ha az utolsó mensihez képest közel 1 hónap múlva estél teherbe... mert ugye a hivatalos számít az, hogy az utolsó mensitől két hétre van ovuláció (egy átlagos ciklushossz alapján). Neked ennél hosszabbak a ciklusaid, tehát ez a számítás rád nem érvényes, mindenképpen min. két héttel fiatalabbnak kell lenni a babának UH alapján. Annyit meg simán tud tévedni az ultrahang, nem olyan pontos az, hogy napra meg tudja mondani, mikor estél teherbe... ;)
2016. jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Utolso: november 22-e is holnap lesz 8 hete, tehat ha meg az utolso lehetseges napon is esett teherbe, akkor is most mar 10 hetes a terhesseg. Ez azert inkabb van kozel a 11 hethet, ami a mensi szerinti terhessegi kor, mint a 7 heteshez, ami az uh-n latszik.


Kerdezo:

Szivmukodes volt most, csak a meret kicsi?

Ez volt az elso ultrahangod, vagy volt mar korabban is? Ha volt, akkor ott mit lattak, mennyit mertek?

En nem voltam a helyzetedben, de azt tudom, hogy kerek 8 hetesen 16 mm-t mertek a 3. babamnak (bar sajnos en elveteltem nehany hettel kesobb) es ha jol remlik, akkor 11 hetesen 30-40 mm kozott kellene lennie a crl-nek.

Jo lenne megnezetni masik helyen, mert bar ritka, hogy ennyire felremerik, de elofordul.

Par hete volt az egyik kerdesben hasonlo, ott is korai terhessegnel egyik alkalommal mertek valamit, egy hetel kesobb sokkal tobbet (irrealisan), majd ra ket hettel mashol ismet kb terhessegi kornak megfelelo meretet. Szoval ossze-vissza ugraltak a meretek, vegul kiderult, hogy a masodiknal valamit nagyon beneztek.

Szurkolok, hogy nalad is csak errol legyen szo!

2016. jan. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szívhang van, de az uh-7 hetesnek méri :(

Fogadott dokim van,aki eddig 2x csinált uh-t,vizsgálat nem volt csak uh.

Mind 2x mondta hogy nagyobb kéne hogy legyen,most azt mondta 1 hét mulva menjek vissza.


Elsőnek sztk-ban voltam,ott állapitották meg a terhességet + vettek kenetet,1 hónap múlva jött eredmény levélben hogy menjek vissza,mert gyulladás ellenes kezelés szükséges. Tehát most vissza fogok menni sztk-ba mert ott vettek kenetet,ott tudják hogy valami nem oké :( Amúgy nagyon felfázós vagyok,erős felfäzás érzésem is van most. Nem tudom mi lesz a picivel. Remélem gyógyszerrel kezelhető a dolog

2016. jan. 16. 21:22
 7/16 A kérdező kommentje:
2 hete crl : 0,73mm + 2 hét (Most) 1cm
2016. jan. 16. 21:25
 8/16 anonim ***** válasza:

a felfázás egy egyszerű antibiotikummal kezelhető terhesen is, nekem kétszer is volt a 2. terhességem alatt.:)


az embrió mérete viszont több, mint aggasztó. reméljük, hogy ha mennie kell, a lehető leghumánusabban teszi majd (az enyém kilökődött, nem kellett műteni, a 9. héten)

2016. jan. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sajnos ez tenyleg nagyon keves novekedes es az is igaz, hogy mar az elso ultrahangon is kicsi volt a meret. De most raneztem a tablazatban es az 7-rol 10 mm-re konkretan kb 3 nap alatt kellene novekednie 6-7 het kozott. Tehat 2 het alatt ez valoban nagyon keves.

De kivanom, hogy ne igy legyen.

2016. jan. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szerintetek el kell vetetnem? :(
2016. jan. 17. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!