Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Só és fűszermentes diétára...

Só és fűszermentes diétára fogott a védőnőm,2 hét alatt 4 kilót kell fogynom. Miket ehetek? Vannak esetleg jó receptjeitek?

Figyelt kérdés
Egy dolgot mondott a natur hússzeletet meg a halat, dehát ezt nem ehetem 2 hétig.. Meg is bolondulnék! Ötletek?:) 31 hetes vok
2008. szept. 17. 10:20
 1/7 A kérdező kommentje:
A vizesedés miatt kell egyébként.
2008. szept. 17. 10:20
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem zsírt, hanem vizet kell veszítened. A főzelékek "laza" habarással, zöldségpörköltek (pl. karfiolpörkölt), csőben sült zöldségek, light sajtok, párolt zöldség kefírrel, édesítőszeres gyümileveves, csirkemelles saláta, tonhalsaláta.....,ilyemik jutnak hirtelen az eszembe. De elég fura, hogy a fogyás szót használta....És persze sok víz.
2008. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A diéta nem elég a fogyáshoz,ahhoz mozogni is kell!

Ezért ajánlom a terhestornát,ebben a trimeszterben már csak a felső testre tudsz(szabad)dogozni,de az is segíthet a fogyásban v.napi min.20-30 perc séta.

Ehetsz gyümölcssalátát,zöldségsalátát,rizst,csirke,pulyka,hal,krinolin.virsli,gyümölcslevesek,kenyeret csak rozst v.barnát,fehéret ne,tésztát semmiképp.

Itt van néhány étel:

[link]

2008. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló jó ötleteket adott. A fogyás igen is túlzás, ebben hülyeséget mondott a védőnőd. Sajnálom,hogy nincs tisztában a dolgokkal.

mivel vizesedsz ezért kell a só szegénység. Ezt úgy tudod a legegyszerűbben megtenni ha kerülöd a sok sóval készült ételeke, a félkész ételeket. Aztán a fűszer szegénység nem azt jelenti,hogy ne fűszerezz. Készíts mindent kevesebb fűszerrel, a zöld fűszerek isteniek. S ami még fontos, most kerüld az erős fűszereket. Szüléskor ill szülés után ez a sok víz hirtelen távozni fog, főleg ha netán oxitocint kapsz, az viszi kifelé a vizet. Én az első babámmal 22 kg híztam ennek nagy része víz volt. Megszültem és 12 kg -val voltam könnyebb. Szülés után rengeteget pisiltem. most ezért fontos,hogy ne vizesedj tovább mert az nagyon megterheli a szervezeted.Küldök egy két apróságot priviben remélem segít.

Dietetikus.

2008. szept. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát pedig szó szerint azt mondta fogynom kell.

Eddig 12kg-t híztam azt mondta ennyit szabadna az egész terhesség alatt és hogy most azért kell diétáznom nehogy toxémiám legyen mert az nem jó se a babának se nekem. A vizeletem és a vérnyomásom is rendben van, ma is pl. 120/70 volt, előtte is hasonlók, 110/77, 109/72 stb. Mondta hogy most nem kell tragédiaként felfognom csak hogy ne legyen rosszabb a dolog, ezért most 2 hétig diétázzak aztán majd meglátjuk mi lesz.:(

Akkor mától naponta fogok 30 percet sétálni, és este 6 után nem eszem. Köszi a tanácsokat!

2008. szept. 17. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 21 hetes korom óta só és fűszermentes diétán vagyok.

Sok zöldséget, gyümölcsöt eszem minden formában: nyersen, rántva, főve stb.

A husokat csak natur, de abból is minden félét, bár a sok szénhidrát miatt a sertésből minimálisat.

Nagyon szeretem a gyümölcsből készült dolgokat, mivel ezek só nélkül is izletesek.

Az az érdekes, hogy azt hittem, hogy nem fogok tudni jó izüeket enni, de kiderült hogy mégis. Jobban érzem az ételek természetes ízét.

Az egészben csak az a rossz, hogy külön kell főznöm.

Remélem segítettem.

Boldog babavárást!

33 hetes kismami

2008. szept. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha esetleg ne sajnálod rá a pénzt nagyon meleg szívvel ajánlom az ételpárolót. Én még a terhességem előtt vettem és nagyon szeretem. Bármit el lehet benne készíteni. Csinálok benne zöldséget, húst és néha még gyümölcsöt is, elkészül benne egy komplett ebéd. Sajnos nyersen nem tudok gyümölcsöt enni mert nagyon sok a savam tőle. Én sem híztam eddig keveset (igaz akkor indult meg amikor állományba helyeztek), de úgy vagyok vele, hogy amíg semmi bajom addig nem számít. Jó a vérnyomásom, a pulzusom, sőt a cukrom és a vérképem is tökéletes.

Szerintem túlzás, hogy fogynod kell. Bár ha vizesedsz az sem jó. Én a 28. hétben járok de nem vizesedem szerencsére, viszont a babóm elég nagy a korához képest.

Nekem vízhajtónak az almát és az étkezési írót (sparban lehet kapni) ajánlották. Remélem segítettem.

Kitartást és boldog babavárást :)

2008. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!