Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túl hátul van a magzat az baj?

Túl hátul van a magzat az baj?

Figyelt kérdés
Ma voltam Dokinál 9 hetes kismama vagyok!Azt mondta az orvos, hogy 21,6 mm-es a pici, jó a szivhang. Azonban túlságosan hátul van a magzat és azt ajánlotta az orvos, hogy amíg nem mozog a hasamon aludjak! De nem mondta el,hogy mért. Annyi volt a válasza, hogy kérjek időpontot terhességgondozásra és majd ott mindent elmondanak! Volt valaki ilyen helyzetben, illetve a baba mérete megfelelő?
2016. jan. 19. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Tippelek: A terhesség közepétől nem ajánlott a háton fekvés, mert a méh és a baba nyom egy ideget a gerinc mentén ami problémákat is okozhat.


Valószínűleg nálad is az lehet, hogy közel van ahhoz az ideghez a pici, és nyomást fejthet ki ott, ami nem lenne a legszerencsésebb dolog.

2016. jan. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg hátrahajló méhed van. A terhesség 12-14. hete körül majd helyreáll minden. Ha mégsem, akkor a doki majd segít. De ez utóbbi csak ritkán fordul elő.

Ne aggódj. Ilyenkor a hasonalvást ajánlják, és hogy gyakran pisilj.

2016. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hátul tapadt meg és hátrahúzta a méhem a súly, ami szex után görcsöket okozott, a méhnyakam nagyon érzékeny volt. A doki azt mondta ez ideiglenes, amíg nem nő nagyobbra a baba kb 13. hétig tilos a szex és feküdjek hason. Na a hason fekvés az nem ment, főleg hogy sokat nőttek a melleim és feszültek, de elmúlt a görcsölés idővel ahogy a doki mondta.
2016. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hátrahajló mèhem van, amiatt javasolt a doki hason fekvèst.

Bár én amúgy is hason alvós vagyok, de sajna kb. 16. hét óta màr csak oldalt megy.

2016. jan. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Sokat segítettetek. Sajnos nem nagyon tudok hason feküdni kizárólag csak az oldalamon :( Ha hason fekszem rosszabb a rosszullét is! Ami éjjel nappal végig kísért, és a mellem is eléggé fáj! Jó,hogy irtad a szexet is mert múlthéten le akartam feküdni párommal viszont nagy fájdalmam volt, inkább pihentetjük! Remélem az is segít, ha az oldalamon alszok mert egyszerűen nem birok hason el aludni!
2016. jan. 21. 20:56
 6/6 anonim ***** válasza:
A mellfájásra ajánlom a kismama melltartót. Én a 7. héttől abban alszom. Merevítő mentes, a sportmelltartóhoz hasonló, csak nem nyom le. Amikor abban alszom, nem fáj a mellem.
2016. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!