Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség legelején mennyit...

A terhesség legelején mennyit növekszik a mell? És mi a normális?

Figyelt kérdés
Nem probléma, ha még beleférek azokba a melltartókba, amiket eddig is hordtam? És nekem a mellbimbóm érzékeny (nem mondanám azt, hogy fáj) és a mellemben is csak akkor érzek fájdalmat, ha megfogom. Nincs és nem is volt az a nehogy hozzáérjek dolog.
2016. jan. 22. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell növekednie egyáltalán a terhesség elején. Sőt, valakinek egyáltalán semennyit se növekszik az egész terhesség alatt. Mondjuk ez, előrejelezhet tejtermelési problémát, de ez se minden esetben.
2016. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az egész terhességem alatt semmit nem nőttek a melleim, végig ugyanakkorák voltak, a végén is. Császármetszéssel szültem, 2 nap után indult be a tejtermelődés, olyan szinten, hogy szoptatás előtt és után fejnem kellett pluszban, hetekkel azután, hogy elapadt a tejem is még tudtam anyatejet adni a kisfiamnak, mert volt elrakva.
2016. jan. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első terhességemnél nőtt egy méretet szinte rögtön (elvetéltem a 9. héten, azonnal visszament eredeti méretére), a második babával egyáltalán semmit sem nőtt még mindig, pedig ő teljesen egészséges kis magzat.


ne aggódj tehát emiatt, a mellnövekedés, mellfájdalom egyáltalán nem törvényszerű. Én ezzel a terhességgel nem éreztem fájdalmat soha a melleimben.:)


vagy úgy érted, hogy esetleg szoptatáshoz ennek lesz-e majd köze? az orvosom szerint nem, ugyanúgy lehet tejem majd.:)


33hkm

2016. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első terhességnél nőtt egy kosárméretet nagyon hamar, még a pozitív teszt előtt. 6 hetesen elvetéltem, de a méretváltozás megmaradt. A következő terhességnél apránként nőtt egy méretet, de az szoptatás után visszament.

Harmadik terhességemnél (ami szintén vetéléssel végződött) nem volt semmi változás. Negyedik (mostani terhességemnél) nem nőtt, csak rettenetesen fáj, amikor leveszem a melltartót.


Szóval 4 terhesség során B-ről D-re nőtt, majd visszaállt C-re.

2016. jan. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen azért izgulok, mert félek, nehogy aztán valami baj legyen (ne legyen elég tejem, gyenge legyen).
2016. jan. 22. 15:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem több mint 1 méretet nőtt az első trimeszterben. Nem tudom mi a normális, remélem az se baj, hogy nagyobb lett.
2016. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ne aggódj emiatt, nem baj az sem ha növekszik és az sem ha nem. Nekem az elsőnél szinte a teszt előtt már elkezdett növekedni C-ről D-re és utána is nőtt valamennyit, de az már nem volt vészes. Illetve szülés után 2 nappal beindult a tejtermelés, na akkor hirtelen szó szerint egyik napról a másikra D-ről E-re váltottam. Ez sokkal jobban fájt mint az elején és innentől éjjel is kellett a melltartó, mert nélküle úgy éreztem leszakadnak a melleim. A tejtermelés teljesen rendben volt, minőségben is mennyiségben is. Szóval nyugi. Most a 2. babát várom, 13 héten járok, nekem kisebb lett a mellem az első gyerek után, visszaestem B-re kosárban. Most is hamar beindult a mirigyesedés, jobban fáj egy kicsit mint az elsőnél. Tejcsi remélem itt is lesz. Amúgy én nem csináltam semmi hókusz-pókusz és nem is görcsöltem rá, és minden rendben volt. Nyugalom és további jó babavárást :)
2016. jan. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!