Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha kérdezi az orvos hány...

Ha kérdezi az orvos hány hetes vagyok, melyik UH szerint számoljak?

Figyelt kérdés
Nem az orvos csinálja az UHt hanem külön szonográfus. Ha az orvos kérdezi legközelebbi terhesgondozáson hány hetes vagyok, akkor 12., 18., vagy a 22. Heti UH szerint megállapított kor alapján számoljak? Ugyanis 3 különböző kor jönne ki, és nem pár nap eltérés van hanem 2 hét.
2016. jan. 24. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát vidd a leleteket, és ha kérdez, mondd, hogy minden lelet mást mutat.
2016. jan. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12. heti uh szerinti adatok alapján érdemes számolni, addig kb. egyforma ütemben fejlődnek a babák, onnantól eltérően.
2016. jan. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az orvos kérdez, akkor az utolsó menstruáció szerinti hetet mondd. Ha a 12. heti UH és a menstruációból számított kor között nagy az eltérés, akkor az orvos ezen változtathat, ha az nagyon eltér, akkor azt megemlítheted.
2016. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A menzeszed szerint számolt értéket kell mondani.

Tehát ha pl. a menzeszed alapján 18 hetes terhes vagy, akkor hiába mértek neked a 18 hetesen olyat, hogy 1 héttel kisebb vagy nagyobb a baba mérete, te 18 hetes terhes vagy.

A többi már a baba egyéni fejlődési ütemén múlik. Én sem lettem 3 héttel idősebb terhes, csak mert a 33 hetes uh-n annyival volt nagyobb a kisfiam az átlagnál, csupán 3960 grammal és 54 cm-el született, vagyis átlag feletti baba volt.

2016. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ne viccelj a baba nem lesz idősebb mert nagyobb, te se öregedtél, hogy felszedtél pár kilót...

12. hétig ugyanakkorák, a terhes kiskönyvedbe akkor be is írták a szülés várható idejét, az nem változik, azt mond mindig. lehet neked nem 3kilós babád lesz, hanem 4kilós, de ettől még nem rövidül le a terhességed.

2016. jan. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én is így gondolom, csak nem értem akkor miért írják mindig rá az UH papírra a terhesség korát, mindig mást. :S és nem úgy írják rá h "a mért adatok szerint" hanem hogy terhesség kora: "X. hét" szerintem sem logikus!
2016. jan. 25. 17:39
 7/7 anonim ***** válasza:
A menstruáció alapján kell számolni. Csak akkor kell módosítani az UH alapján a kiírt dátumot, ha a 12. hetes UH és a menzesz közötti időpont szerint legalább 2 hét különbség van. De akkor is az orvos módosítja, nem te.
2016. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!