Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesség 10mm-es...

6 hetes terhesség 10mm-es petezsák embrió nincs?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál. Csinált hüvelyi ultrahangot megállapította a terhességet de csak annyit mondott, hogy 10mm-es petezsák, embrió nem látható MÉG. De közben az internet azt írja már szív hangnak is kéne lenni. Csak annyit mondott még a doki, hogy keressem fel a védőnőt és kérjek majd időpontot a 12 hetes ultrahangra. De ez normális, hogy nem hív vissza hamarabb, hogy látszódik-e már a babám?

2016. jan. 26. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg úgy kalkulál, hogy fiatalabb a terhesség az utolsó menstruációhoz képest számított kornál (nem középidőben fogant). Bár az tényleg fura, hogy nem rendelt vissza későbbre, hogy ellenőrizze...
2016. jan. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 1-2 hét múlva elmennék egy másik dokihoz is. Nem tudnék 12 hetes korig várni,tűkön ülve hogy vajon van-e szívhang és tuti, hogy az orvos se tudna ha ő lenne ilyen helyzetben... Érdekes az biztos.
2016. jan. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, hol voltál orvosnál, de nálunk pl. az sztk-ban (v. kerület) olyan az uh gép, mintha nem is lenne...embriómnak már rég szívhangja volt máshol, mikor oda mentem és ott nem is látták...:)


én 1 hét múlva elmennék egy másik orvoshoz, mert ha abortálni kell, jobb előbb, próbálkozhattok korábban. ha meg lát embriót, az csak jó.


eleve a 12 hetes előtt csak akkor kellene védőnőhöz menni, ha nem fenyegető vetélés, amúgy minek. és a vérképedet is csak akkor kell megcsináltatni a genetikai uh-ig, ha van értelme.


lehet, hogy a doki egyébként reménytelennek tartja a helyzetet, és időt akar adni neked, hogy otthon kilökődjön, nem tudom, te voltál a vizsgálaton, hogy pontosan miket mondott.

2016. jan. 27. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Az hogy nem hív vissza egy későbbi időpontra, szerintem nem normális. Én is az 5-6. héten mentem először UH-ra, akkor nálam is csak a terhesség tényét állapították meg és a petezsák méretét. Visszahívott 2 hét mulvára , ez volt tegnap (7+5)és már volt szívhang. Nálad sem lesz gond!


Attól függetlenül a helyedben elmennék 2 hét múlva egy másik orvoshoz, aki megint megvizsgál. Az orvosom nekem csak tegnap mondta, hogy mehetek a védőnőhöz, szívhang nélkül erről még szó sem volt.

2016. jan. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a kórházban is visszahívnak kontrollra. Amíg nincs meg a szívhang.. Magyarországon voltál?

Amúgy egy pár nappal kisebb lehet, semmi gond, nekem is így volt a harmadiknál. De én elmennék addig valahová, két hét múlvára szoktak ilyenkor visszahívni.

2016. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy Magyarországon azon belül Kecskeméten.

Akkor 2 hét múlva visszamegyek. :)

2016. jan. 27. 09:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia. Mindenkepp menj. Akar egy het múlva. Nekem 6+3getesen volt a picikem 5,6mm es volt szivhang. :)
2016. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hetesen*
2016. jan. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!