Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok. Nagyon félek,...

Terhes vagyok. Nagyon félek, de igazából én sem tudom mitől! Normális ez?

Figyelt kérdés

29 éves leszek nemsokára.Terhes vagyok.Minden adott (stabil kapcsolat,munka,stb).Valamiért rettegek ettől az egésztől.Én eddig elég laza,szabadszájú stb voltam/vagyok is.Mióta kiderült àllandóan csesztetnek a rokonok hogy egy gyerek mekkora felelősség,fel kell nőni anyának (nem vagyok gyerekes vagy ilyenek).Állandóan beleszólnak mindenbe,ha rájuk szólok megsértődnek és jönnek azzal hogy gyerek vagyok még! Részben emiatt nem tudom élvezni a terhességem.Állandóan felidegesítenek.Nem tudok nem foglalkozni ezekkel..Nem vagyok vékony sem és már most hallgatom milyen bálna leszek úgyis.Egy kgot híztam,bár még a 4.hónapban vagyok csak.

A másik hogy úgy érzem mintha lemaradnék valamiről.Én sosem voltam az aki gagyog idegen babáknak,sosem olvadoztam tőlük stb.A sajátomst várom szeretem már most de valami mintha nem lenne az igazi.Mintha egy fal lenne köztem meg a boldogság között.Nem bulizok évek óta,kiéltem magam már.

Kicsit feszélyez az is hogy táppénzre kényszerültem és haszontalannak érzem magam és mivel sosem úgy kapom a táppénzes oapírjaimat nem jön ki egy hónap így nagyon kevés táppénzt kapok.Ez is zavar.Örülök a magam módján de nem érzek mindent elsöprő boldogságot.Kicsit úgy érzem mintha kezdenék depressziós lenni.Barátnőim nincsenek.Unom magam és magányos vagyok.Mást se hallok csak a károgást okoskodást a rokonoktól.Kicsi korom óta nem eszem meg a húst.Most mindenki rám akarja erőltetni. 20év után nem most fogom elkezdeni enni.Egyszerűen mindenbe belekötnek.Ne simogassuk a hasam,ezt meg azt egyek allandoan egyek de ugyis balna leszek...Nagyon elegem van már.Teljesen bekattanok.Nem tudok eljárni.Kisvárosban élek noncs semmi baba klub se torna semmi ;(


2016. febr. 3. 20:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Ilyen rokonokkal nincs szükséged ellenségekre!

Valamerre pedig mozdulj ki,mert meg fogsz bolondulni!

2016. febr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ismeretlentől "félsz". Nem kell. Ha naponta 6-10 km-t sétálsz, az is megfelelő mozgás.
2016. febr. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is kezdem érezni hogy bekattanok lassan. A párom sokat dolgozik és így még magányosab vagyok.Teljesen el vagyok keseredve.
2016. febr. 3. 21:23
 4/10 anonim ***** válasza:

Férjed nem áll melléd ilyenkor?

Tényleg idegesítő, ha.mindenbe beleszólnak. Férjednek kéne helyretenni őket.

2016. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ő sokszor nem hallja ezeket.Inkább az én rokonságom okoskodik.Már van hogy lenyomom inkább a telefont vagy fel se veszem ha hívnak.Akkor az a gond,ha kiállok magamért az...Mindenki nagyon okos most.Volt amikor ők voltak terhesek és úgy csinálták ahogy akarták.Azóta eltelt minimum 29év!Én saját magam csinálom úgy ahogy én szeretném.Nincs közük és beleszólásuk pl a névadásba.abba hogy mit eszek milyen ruhákat veszek stb.Ez a mi dolgunk.A másik része hogy állandóan adnák a pénzt vagy megvennék pl a szobabútort ami valóban nagy segítség nekünk de úgy érzem ezzel sakkba tartanak.Nem szeretném pl azt sem hogy a szülés után jöjjenek segíteni.Szeretnénk 3-an lenni összeszokni stb.Már megmondtuk hogy nem fog senki itt okoskodni mit hogy kell csinálni.Persze ebből is a sértődés van
2016. febr. 3. 21:32
 6/10 anonim ***** válasza:

Akkor legyen sértődés! Vagy most szabsz határt ennek vagy sosem lesz vége!

Ezért kezelnek gyerekként! Határozottan,következetesen kell leszerelni,a gyereknevelés sem lesz más!

2016. febr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"gyerek vagyok még"

Igen, az vagy, ha ennyire befolyásol a rokonaid véleménye. Egy felnőtt ember ki tud állni önmagáért, meg tudja védeni a saját álláspontját, érdekeit. Gyerekként kezelnek, te meg hagyod. Tényleg ideje felnőni.

2016. febr. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Leírtam hogy kimondom smit gondolok.kiállok magamért.De nem tudom mit kéne tenni hogy nyugalom legyen végre!
2016. febr. 3. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
A férjed álljon ki melletted, csapjon az asztalra. Egyébként pedig egyik füleden be, a másikon meg ki, és nincs gond
2016. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. En is borzalmasan elbizonytalanodtam a terhesség alatt pedig lombik volt nagyon tervezett baba. Tényleg allj ki magadert. Most nem szamit ki sertodik meg. Eddig tudtatok alkalmazkodni. Most eljott az ido h mas alkalmazkodjon. Egy család lesztek. Mindig nezd h mi a ti erdeketek es utana másét. Ha csak a negativat nyomjak akkor mar most ne beszelj veluk. Nyugodtan mondd h felzaklatnak es neked most nyugalom kell. Most tanulj meg kiallni magadert. Ez jo idoszak. Kelleni fog a kepesseg ha szultel. Ne is jojjon senki. Mi se engedtunk nagyon senkit 6 hetig. Persze anyum jott de o tamogato. Utána pedig kell ez a kepesseg a gyereknel h kiallj az akaratod es szabalyaid mellett! Igen lehet gyerek vagy meg de most valsz anyava. Ez az a folyamat nem a szex! Ezt meg kell kuzdened! Es jarj el! Lehet egy pszichológus is jo lenne. Tessek mozogni. Menj akkor mas városba! Szivd fel magad! :) jo babavarast! :)
2016. febr. 4. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!