Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt egyszerre terhesne...

Milyen volt egyszerre terhesnek lenni, meg egyszerre szülni családtagoddal, rokonoddal, testvéreddel, sógoroddal, barátnőddel, osztálytársaddal, szomszédoddal?

Figyelt kérdés
2016. febr. 6. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Még csak félidőben tart a terhesség, de kolleganővel kb. egyszerre lettünk azok, vele azért néhányheti rendszerességgel átbeszéljük, kinél mit mutatott az ultrahang, kinek hogy kezdett el és mikor mozogni, kinél fog szülni.

A családban párom unokatesója szült nemrég, nyilván téma volt mindkét terhességünk, de mivel nagyon más szakaszba voltunk, így lehetett volna akár évnyi szakadék is.

Viszont férjem haveri köréből sokan vannak most hasonló korú terhesek, velük néha szintén adunk tippeket egymásnak, mire érdemes figyelni, hova mikor érdemes menni stb.

Úgyhogy alapjáraton jó így, hogy nincs egyedül az ember ezzel az élethelyzettel.

2016. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Rokonom pár héttel korábban szült, mint én. Terhesen még olyan sokat nem is beszélgettünk csak amikor havonta találkoztunk családi összejövetelen. Miután az én babám is megszületett rendszeresen beszéltünk/beszélünk facebookon is.

Igaz a szülési története lehet akkor nem hiányzott de egyébként ez jól kijött, jól esik beszélgetni.

2016. febr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Baratnommel 1 nap kulonbseggel voltunk kiirva vegul 3 nap lett a gyerekek kozott!:)

Szuper volt igy vegig vinni a terhesseget! Egyutt jartunk jogazni, vizsgalatokra, vasarolgatni a bababoltokba! Szep emlek marad!

Ja es vegul egy korterembe kerultunk mert csaszarosak lettunk!:)

2016. febr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A két legjobb barátnőmmel egyszerre lettünk terhesek, én a 10. hét előtt kiestem a dologból, mert elvetéltem. Én akkor kiszálltam egy időre az életükből, de ők együtt jártak dokihoz, megosztották a terhességi tapasztalataikat egymással. Ami szerintem tök jó!


Amikor novemberben megszülettek a gyerekeik, én a második terhességem huszonikszedik hetében jártam, így már nem fájt velük találkoznom. Csak fura volt, hogy az enyém is lehetne köztük.


Most viszont egyáltalán nincs körülöttem ismerős kismama (a házunkban 15 éve nem volt kismama, a védőnő mesélte, a munkahelyemen meg 7 éve szült valaki utoljára, a baráti körünkben vagy van gyereke az embereknek, vagy pedig még nagyon messze vannak a vállalástól)


De sebaj, a barátnőim már túl vannak rajta, és ha lenne kérdésem, feltehetném nekik.:) De nincs, jó dokim van.:)


28N 35hkm

2016. febr. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédommal két hét különbséggel fogantunk, és egy hónap különbséggel szültünk.

Az elején nekem nagyon rossz volt, mert borzalmasan rosszul voltam, ő meg egyrészt folyamatosan pörgött, másrészt állandóan osztotta az észt, hogy mit hogyan kell csinálni terhesség alatt, meg mi mindent vegyek majd a gyerekemnek, mert az nélkülözhetetlen.

Félidőtől kezdtem élvezni a terhességet, de a bölcsességei továbbra is idegesítettek.

Ő kicsit korábban szült, én meg túlhordtam. Borzasztó nehéz szülése volt, nagyon vártam az élményeit, de nem egészen azt akartam hallani, amiről végül kénytelen volt beszámolni. Ugyanakkor nagyon irigyeltem, hogy túl van rajta.

Az én szülésem viszont könnyű volt és gyönyörű.

Mivel a gyereke egy hónappal idősebb lett az enyémnél, folytatódtak a kéretlen jó tanácsok egy darabig. Aztán eltelt néhány hónap, és mivel a lányom mindenben (nagyon sokkal) gyorsabban fejlődik, mint az övé, így hálistennek a tanácsadás abbamaradt.

Úgyhogy ez a közös terhesség egyfelől jó és érdekes élmény volt, másfelől nem bántam volna, ha kicsit intelligensebben áll hozzá.

2016. febr. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Mindkét fiamnál kb. egyszerre lettünk terhesek a hugommal, a nagyobbaknál 4 hét, a kicsiknél 4 hónap lett a különbség.

Jó volt együtt tervezni, várakozni, bár amikor megszülettek a babák, ment rendesen az összehasonlítgatás, főleg anyukám részéről (néha még ma is...)

Viszont nagyon jó, hogy családi összejöveteleken zsibong a ház.

2016. febr. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én december 27-én szültem, az egyik sógornőm dec. 22-én a másik februárban,és a szomszédasszonyom dec. 12-én. :D
2016. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a húgommal 4 hét külömbséggel szültünk. Személyesen nem nagyon tudtunk találkozni, de végig beszéltünk. Jó volt, mert mindenrôl tudtunk beszélni:-)a nôvérünk is terhes lett ezalatt, de ô nem tartotta meg (végstádiumú férj, felnôtt gyerekek, hitel és ugye a férjet kemózták végig, orvos sem javasolta). Elég érdekes volt ez így. A férjem ágán ugyanebben az idôszakban az egyik sógornôm volt várandós illetve a másik soógornôm sógornôje:-) ôk 3 hónappal elôttem szültek. Ez a sógornôm pedig a teherbeesésem elôtti hónapban szült!

Abban az évben a családunkban (együttvéve) 5 gyerek született!:-))

Van is egy közös képem a húgommal illetve a 2 rokonnal ahogy 3-an pocakosok vagyunk.

2016. febr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Terhesnek lenni jó volt! Kolléganőm lánya és az enyém között 2 hét van :)Szerettem hogy megtudjuk beszélni a dolgokat :)

Most sokkal rosszabb, azóta egy kicsit úgy érzem hogy átment a dolog versenybe nála

(az enyém már átalussza az éjszakát, az enyém már mászik BIBÍÍÍ...)

2016. ápr. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem a noverem 30hetes terhes 2.babaja, en 10 hetes vagyok.. nagyon jo.. mindig ot hivogatom ha valamit nem ertek :)
2016. ápr. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!