Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket fog kérdezni a védőnő?

Miket fog kérdezni a védőnő?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok, még nem voltam védőnőnél, a nődokim csak most adott beutalókat 12 hetes UH-ra, EKG-ra és a védőnőkhöz.

Ha tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom, akkor fel kell hívni és időpontra menni, vagy elég ha bemegyek?

És miket fognak kérdezni ott? Csak ilyen egészségügyi dolgokat (pl. súlyom, vérnyomás stb) vagy személyes dolgokat is (pl. hogy mennyi a jövedelmünk, terveztük-e stb)?

Nem szeretem, ha a magánéletemben turkálnak, és szeretném tudni, hogy mi az amit jogosan kérdez meg, és mi az amire nem muszáj válaszolnom.

Sajnos nagyon sok rosszat hallottam a védőnőkről, ezért nem hiszem, hogy pozitív élmény lesz :/


2016. febr. 8. 10:17
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
53%
Amit szeretnél :-) Nem tudom, ez a "bejelentenek a gyed miatt" mennyire szabályos, ha nem az, akkor persze ne mond neki.
2016. febr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
75%

Elég a 12 hetes UH után menni. Vidd magaddal a leleteket, ő azok alapján kiállítja a kiskönyvedet.


Próbálj meg kicsit kevésbé ráparázni, hidd el, nem lesz gond :-)

2016. febr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Ezt én sem tudom mennyire szabályos :/ Mert fizetik utánam amit kell, de nem csinálok semmilyen munkát. Nem is értek ahhoz, amire elvileg be vagyok jelentve. Jobb lenne ha nem mondanám?
2016. febr. 8. 10:57
 24/40 anonim ***** válasza:
93%

Ha január 1-el vagy bejelentve, de eddig életedben sem volt még bejelentett munkahelyed, akkor nem kapsz GYED-et, hiába max fizetésre vagy bejelentve, mivel meg kell lennie legalább 365 napodnak ahhoz, hogy kapj. Meg lesz?

Egyébként ne mondd azt, hogy nem dolgozol, mert jönnek a további kérdések, hogy a párodnak van-e munkája, elég lesz-e ahhoz, hogy a gyereknek a minimumot megadjátok stb. Mondd azt, hogy dolgozol és kész. Az más kérdés, hogy mellette te tanfolyamra jársz, vagy egyetemre éppen, mert az senkit nem érdekel.

2016. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
81%
A GYED nem így működik, amúgy az igazat mondd.
2016. febr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
De igen, így működik :) Utánanéztünk, könyvelő is így mondta. 185 ledolgozott napnak kell meglennie, és ha előtte nappalin tanultam, akkor még abból 180 napot beszámítanak.
2016. febr. 8. 11:03
 27/40 A kérdező kommentje:
A párom is nappalin tanul, mellette diákmunkája van.
2016. febr. 8. 11:04
 28/40 anonim ***** válasza:
85%
Ja igen, mert nappalin tanulsz, és beleszámítják. De egyébként nem így lenne.
2016. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
92%
Akkor szerintem végképp ne mondd azt, hogy mindketten tanultok, mondd azt, hogy dolgoztok ÉS mellette tanultok is mindketten. A védőnő nem fog utánanézni, csak akkor fogja érdekelni a dolog, ha benyögöd, hogy igazából mindketten suliba jártok nappalira és kész. Mert akkor furcsa lesz neki, hogy akkor miből akarsz a gyereknek ruhát venni stb.? Főleg ha nem akarod, hogy furcsán nézzen rád, és nem akarsz további kérdéseket, mert mondjuk kellemetlennek érzed, vagy nem akarod, hogy gyerekként kezeljen. Mondj annyit, hogy dolgoztok, mellette tanultok és ennyi.
2016. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
A védőnőnek ha azt mondom, hogy dolgozok, akkor megkérdezi, hogy mit? Mert úgy gondoltam, hogy azt mondom hogy tanulok és dolgozok, így nem hazudok (nagyot). Mert az igazságot nem tudom, hogy mennyire lenne jó bejelenteni, ha ő azt utána tovább jelenti másnak és baj lesz belőle...
2016. febr. 8. 11:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!