Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket fog kérdezni a védőnő?

Miket fog kérdezni a védőnő?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok, még nem voltam védőnőnél, a nődokim csak most adott beutalókat 12 hetes UH-ra, EKG-ra és a védőnőkhöz.

Ha tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom, akkor fel kell hívni és időpontra menni, vagy elég ha bemegyek?

És miket fognak kérdezni ott? Csak ilyen egészségügyi dolgokat (pl. súlyom, vérnyomás stb) vagy személyes dolgokat is (pl. hogy mennyi a jövedelmünk, terveztük-e stb)?

Nem szeretem, ha a magánéletemben turkálnak, és szeretném tudni, hogy mi az amit jogosan kérdez meg, és mi az amire nem muszáj válaszolnom.

Sajnos nagyon sok rosszat hallottam a védőnőkről, ezért nem hiszem, hogy pozitív élmény lesz :/


2016. febr. 8. 10:17
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ha nem vagy 18 éves, akkor biztos jobban fognak rátok figyelni.
2016. febr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
36%
Ha neked belefér, akkor hazudj... Hány éves vagy?
2016. febr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok és a párom is. Mindketten szakmát tanulunk.
2016. febr. 8. 11:08
 34/40 anonim ***** válasza:
93%
Mondd azt amire be vagy jelentve, a munkáddal kapcsolatosan nem fog kérdezni, esetleg annyit kérdezhet szerintem, hogy olyan-e a munkahelyed ahol végig tudsz dolgozni ha nincs probléma a terhességeddel, esetleg dolgozol-e olyan anyaggal ami nem javasolt terhesség alatt. Szerintem max ennyi érdekli belőle.
2016. febr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
73%

Ennyire nem megy bele. Túlparázod.

Dolgozik? Igen, a családi vállalkozásban, mellette tanulok. Ennyi.

Apuka? Ő is tanul és dolgozik.

2016. febr. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, a védőnő nem azért van, hogy ő a NAV-nál bejelentsen, vagy a pénztárcádban turkáljon. Ő arra kiváncsi, hogy a születendő gyermeked fokozottabban ki van-e téve genetikailag örökölhető betegségre, ezért kérdezi a családban előforduló betegségeket, és a tiéteket a pároddal. Mert ha pl halmozottan fent áll a családban szívprobléma ami öröklött módon fordult elő, akkor a születése után fokozottabban megnézik, és kimondottan vizsgálják majd nála ezt, hogy biztosan minden rendben van-e. Elmenni azért megy el látogatóba, hogy meggyőződjön róla, hogy lesz a babának szobája, és szélsőséges példával élve nem a padlás feljárót akarod neki berendezni vagy a pincét. De nem fogja érdekelni, hogy szülőkkel éltek-e, meg, hogy miért. A munkahelyet azért kérdezi, hogy van-e munkahelyetek, tehát kaptok fizetést és a baba érdekében jó ha a szülők tudnak neki tápszert venni, pelenkát és az alapvető dolgokat. Nem ti vagytok az egyetlenek akik több generációs házban élnek szülőkkel, és és más is tanul vagy tanult a terhesség alatt. Túlságosan aggódsz ezen az egészen.
2016. febr. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:
Rendben, azt fogom mondani. Csak nagyon rossz tapasztalataim vannak minden orvossal, nővérrel, úgy általában az egészségüggyel. Alig van már amelyik normális...
2016. febr. 8. 11:15
 38/40 anonim ***** válasza:
81%

nagyon sok benned az előítélet... ráadásul olyan emberrel szemben, akivel még nem is találkoztál.


amúgy nem minden védőnő vén banya. enyém pl 1 évvel volt idősebb nálam.


képzeld, van barátnőm, aki iskola alatt szült, sosem dolgozott (csak amikor már a 2. gyerek is oviba ment), albérletben laktak a férjével... később -2 hónapos babával- egy düledező falusi házba költöztek, azt kezdték kipofozgatni, és kutya nem kötött bele.


mint ahogy abba sem, ha 16-17 évesen becsúszott babával és lelépett apucival kerül az ember védőnőhöz... ebben az esetben fokozottabban odafigyelnek, nézik, hogy szülők részéről van-e megfelelő támogatás, ha szükséges, kirendel a védőnő vagy az orvos szociális munkást a kismama mellé... de ennyi.


ne parázz rá ennyire. tanultok, dolgoztok, szülőkkel laktok, várjátok és szeretitek azt a babát.

ennyi elég.

2016. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
68%

én 21 voltam mikor szültem. én se laktam együtt a párommal csak az 5 hónap után. utána volt az esküvőnk is.

mikor kérdezte a vnő ki hol lakik, akkor a valós címet mondtuk meg hogy nem lakunk együtt. és mindeketten taulok vagyunk.

nekem volt nem hivatalos munkám, párom meg vállalkozó volt a suli mellet.

mi isakkor még anyuméknál laktunk.

2016. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Knez válasza:
57%
Kedves Anyukák és Kismamák! Biztosan van jó és van rossz védőnő is,ahogy pl. az orvosok vagy tanárok sem egyformák.De ő az aki próbál tanáccsal ellátni elég széles területet felölelve,korrekt információval lát el és ha gondod van,fordulhatsz hozzá kérdéseddel.És mind ezt térítésmentesen !
2016. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!