Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket fog kérdezni a védőnő?

Miket fog kérdezni a védőnő?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok, még nem voltam védőnőnél, a nődokim csak most adott beutalókat 12 hetes UH-ra, EKG-ra és a védőnőkhöz.

Ha tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom, akkor fel kell hívni és időpontra menni, vagy elég ha bemegyek?

És miket fognak kérdezni ott? Csak ilyen egészségügyi dolgokat (pl. súlyom, vérnyomás stb) vagy személyes dolgokat is (pl. hogy mennyi a jövedelmünk, terveztük-e stb)?

Nem szeretem, ha a magánéletemben turkálnak, és szeretném tudni, hogy mi az amit jogosan kérdez meg, és mi az amire nem muszáj válaszolnom.

Sajnos nagyon sok rosszat hallottam a védőnőkről, ezért nem hiszem, hogy pozitív élmény lesz :/


2016. febr. 8. 10:17
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem betörő, de sok rosszat hallottam már az itteni védőnőkről. Én pedig fiatal vagyok, többgenerációs házban élünk, a párom egyenlőre még nem is lakik itt. Van 2 macskánk is, és hallottam hogy mindenáron ki akarja dobatni a macskákat mindenhonnan, ami esélytelen nálunk. Nem tetszik hogy egy idegen, öreg nő mondja meg, hogy mit hogyan csináljak, és beszólogasson, ha nem tetszik neki valami. Ami nyilván lesz, mivel nem éppen egy hagyományos helyzetbe fog születni a babánk. (Ami nem azt jelenti, hogy nem jó körülmények közé!)
2016. febr. 8. 10:41
 12/40 anonim ***** válasza:
74%
Ne hallomásból ítélj! Lehet hogy veled nem lesz semmi gondja! Én szeretem a védőnönket és örülök ha megyek hozzá. Én úgy érzem van vki akitől a hülyeségeimet kérdezhetem.
2016. febr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
73%
Hát nézd, az én védőnőm 17 éve egy és ugyanaz. Kb. közelít a 60-hoz, imádja a kutyákat, macskákat. Soha nem szólna érte, de ahhoz nyilván, ha azt látná, a két napos gyerek a macska mellett fekszik. Gondolom, érted mit akarok mondani.
2016. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
90%

Ha ennyire tartasz tőle, legyen ott veled egy felnőtt, aki szükség esetén leállítja.


Nekünk költözés és nyugdíjazás miatt 3 védőnőnk volt, mind a három nagyon korrekt volt, kettő kifejezetten kedves. Nagyon szeretik a munkájukat és a gyerekeket.


Húgom viszont egy taplót fogott ki; az első látogatáskor még elviselte, a másodikkor udvariasan megmondta hogy az ő gyerekét ő fogja nevelni, megköszöni a tanácsait és a tapasztalatait de mindketten felnőtt emberek a férjével, nem kell őket számon kérni, nem fognak magyarázkodni. Csak határozottan :-)


A kérdésekre nem kötelező válaszolni. Tőlem csak orvosi dolgokat kérdeztek: előforduló betegségek mindkét családban, gyógyszerérzékenység, ételallergia, ilyenek. A fizetésünkre nem kérdezett rá, de a munkahelyre igen. És az iskolai végzettségre is.

2016. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy pozitív csalódás lesz... Ráér amúgy a 12 hetes UH után menni? Szerdán megyek UH-ra, és ma megyek a háziorvoshoz EKG-t csináltatni. Megtaláltam a neten, azt írják hogy kötelező előre bejelentkezni.
2016. febr. 8. 10:49
 16/40 anonim ***** válasza:
76%

és ugyan mi van, ha elmondja, hogy mit hogy csinálj???

csak ne állj le vtázni, hanem bólogass okosan... aztán úgyis úgy csinálod, ahogy neked meg a babádnak jó.


de azt azért ne felejtsd el, hogy a védőnő a baba érdekében van. semmi olyat nem fog mondani, amivel csak az a célja, hogy neked rossz legyen... de bármit mond, mindent azért tesz, hogy a babával rendben legyen minden (az ő legjobb tudása alapján -aztán ezzel lehet vitatkozni, hogy lehetne-e jobb, vagy más)

2016. febr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
22%
Egyáltalán nem kötelező bejelentkezni:)
2016. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Ha a munkahelyre rákérdez, akkor mit válaszoljak? Mert Január 1-től be vagyok jelentve a családi cégbe maximum fizetésre, hogy legyen GYED-em, de nappalin tanulok. Ilyenkor mondjam azt, hogy nem dolgozok, csak tanulok? Vagy mondjam azt, hogy dolgozok?
2016. febr. 8. 10:52
 19/40 A kérdező kommentje:
Mármint nem járok dolgozni, csak be vagyok jelentve.
2016. febr. 8. 10:53
 20/40 anonim ***** válasza:
69%
nagyjából ezt mond, amit itt írtál: Tanulsz, de a családi vállalkozásba besegítesz.
2016. febr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!