Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz-szivárgás?!

Magzatvíz-szivárgás?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lehet, butaság lesz, amit kérdezek, de...


19 hetes terhes vagyok. Ma hajnal 3 körül arra ébredtem, hogy nagyon melegem van, kifejezetten arra az érzetre keltem, hogy menten hőgutát kapok. Paplan volt rajtam és takaró, be is voltam öltözve rendesen - hosszú nadrág, hosszú ujjú felső, zokni - min., mint aki a jégkorszakra készül (egyébként is fázós vagyok).


Amikor lenyúltam, hogy kitakarózzak (háton ébredtem), éreztem, hogy tiszta víz vagyok ott "lent". De nem kifejezetten az ágyékrésznél csak, hanem az egyik combtövemnél és a fenekemnél is, és a térdhajlatoknál is volt 1-1 kicsi folt, azt hiszem. Nem volt ez nagy mennyiség, összesen egy tenyérnyi talán. A lepedő száraz maradt. Nagyon megijedtem, lekaptam a nadrágot, se szaga, se színe nem volt a cuccnak, egy idő után megszáradt és nyomot sem hagyott.


Rövidgatyát húztam, levettem a takarót, így feküdtem vissza, ekkorra lett normál hőérzetem. (Normális esetben így vacognék.)


Persze azonnal az jutott eszembe, hogy mi van, ha a magzatvíz szivárog? Megnéztem magam, de még csak folyásom sincs és azóta semmi nem jelentkezett, se mozgásra, se tüsszögésre, erőteljes köhögésre, orrfújásra sem (náthás vagyok) és azóta eltelt több, mint 7 óra .


Akinek szivárgott a vize, annak azért folyamatosan szivárgott, nem ekkora szünetekkel, igaz?


Le lehet ennyire izzadni, mint egy ló?!


A válaszokat előre is köszönöm!


2016. febr. 9. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

újra kapható magzatvíz szivárgás ellenőrzésére betét pl gyógyszertárban.

a megváltozott hormonok miatt lehet extrém izzadás, nekem sajnos még szülés után is maradt egy darabig

2016. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a baba érdekében hogy úgy aludj, úgy bugyoláld be magad hogy ne hevülj túl!!!!! Mert túlságosan meleged lett a takaró alatt. Óvatosan, nemhiába van az is, hogy figyelni kell a kismamának hogy ne legyen lázas, ha igen gyorsan levigye a testhőjét normálisra.


Én úgy alszok, hogy vékony pizsama (hosszú), Nyári takaró, amit allúlról egy polár pléddel melegítek be. Tökéletesen kényelmes és nem hevülök túl, én is fázós tipus vagyok.


Üdv. 24 hetes kismami

2016. febr. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azóta sem jelentkezett semmilyen nedvesség. Ha magzatvíz lenne, az azért néha csöpögne, nem? Ma még csak folyásom sincs, pedig az előfordul néha - Csak ellenkező esetben tud segíteni a betét is, mármint ha távozik belőlem valami. De hajnal óta totális szárazság... Járt már így valaki?


Második válaszoló: tökéletesen igazad van és annak ellenére, hogy most szabályosan abban reménykedem, hogy túlhevülésről legyen szó, közben szégyellem is magam, hogy milyen sz*r lehetett a babának odabenn a nagy forróságban... amikor nekivetkőztem egy órát biztos ugrált, szegény. :(


Kismamik, tapasztalt anyukák: akiknek szivárgott a vize, azoknak nem állt el egy fél-egész napra, ugye?


Köszönöm!

2016. febr. 9. 12:55
 4/12 anonim ***** válasza:

19 hetesen nem szivárog a magzatvíz!


Azt írod csak az egyik combtőnél volt folt, hát ha folyna bármi, az szimmetrikusan áztatna el, szerintem egyszerűen csak csatakosra izzadtad magad. Aludj kevesebb cuccban (pl zokni?)

2016. febr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, tiszta gáz... Van, amikor pulcsit is húztam régebben. Pedig nem úgy élünk, mint Àbel a rengetegben... Vagy mint a remeték bundában, egy fazékravaló borzhússal. Padlófűtés van és használjuk is.


Ami érdekes, hogy az alaphőm évek óta 35,6-35,8 között mozgott azelőtt, most a terhes hőemelkedésem 36,3-36,4...


Hogy-hogy nem szivároghat?

2016. febr. 9. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Nézd, a magzatburok akkor szokott megrepedni (ez okoz szivárgást), amikor nagyon nagy a nyomás már a méhben, sok a víz, és azért is, mert közeleg a szülés.


Szándékosan nem akartalak idegelni, ha ez ennyi idős terhesen törtéNNE, akkor az vetélést jelent.

De!

Azért írtam, hogy ilyen nincs, mert ennyi idősen nincs akkora nyomás odabenn, hogy ez megtörténne.

Ha vetélés van, az vérzéssel vagy görcsökkel történik.


Gondolom most voltál 18 hetes UH-n, ha mindent rendben találtak, akkor nincs okod aggodalomra.


Ha meg nem hiszed, akkor kérj vizsgálatot az orvosodtól.

Ha zárt a méhszáj, akkor nincs szivárgás sem...


A lényeg, hogy megnyugodj.

2016. febr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Kedves vagy, h nem akartál paráztatni, dehát ezt pontosan tudom, és emiatt (baba elvesztése) a félelem miatt kérdeztem!


Nincsen hiszem-nem hiszem dolog a háttérben, egyszerűen csak megkérdeztem. Jól esnek a logikusan gondolkodó, külső szemlélők válaszai, nemcsak az én paranoiás szemszögből összeállt teóriáim.


Azért csodálkoztam csupán, mert mindenhol azt olvasni, hogy a kései vetélések, koraszülések csaknem fele burokrepedés miatt következik be, melyet vmilyen fertőzés, baktérium okoz: mármint a fertőzés felszáll a hüvelyben (akár észrevétlenül) vagy a véráram útján, a méhlepényen áthatolva megtámadja a burkot, begyullasztja és megrepeszti azt.


Azt hittem, azért írod, mert ilyenkor esetleg inkább folyik el a teljes víz - miután a baba túl kicsi ahhoz, hogy elállja az útját -és nem lassanként szivárog.


Mindenesetre ez az esztelen túlöltözés biztos káros. :(

2016. febr. 9. 14:29
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha valami baj lenne, annak előbb utóbb komolyabb jelét találod, viszont ezer olyan dolog van terhesség alatt, amik furcsák, főleg első babát váró anyukáknak, de teljesen normálisak.


Én három gyereket szültem eddig, és voltak komplikációk a terhességeim alatt, de amikor voltak, akkor mindig biztosan tudtam, hogy most orvoshoz kell menni, még az elsővel is.


Az ember ezt érzi.

Viszont agyalni meg nem szabad az egyéb tüneteken.

A természet tudja a dolgát. Bármilyen szomorú is elveszíteni egy babát, annak mindig oka van, tehát egy egészséges terhesség esetén ilyesmi nem történik.


Boldog babavárást Neked!

2016. febr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem többször volt vizes folyásom terhesség alatt, nem a magzatvíz volt és nem is fertőzés.
2016. febr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is így jártam kb. 23.héten.

Èjjel felébredtem, h megsülök, majd éreztem, h tiszta víz ott lent mindenem...

Aztán rájöttem, hogy csak izzadság volt.

De egyből remegni kezdtem, úgy megijedtem.

Ne aggódj, tuti nemed is ez volt!

2016. febr. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!