Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki segítene ezekkel a...

Valaki segítene ezekkel a vitaminokkal kapcsolatban? Mikor melyiket szedjem?

Figyelt kérdés

1. Magnerot.

2. Ferrograd vas+ folsav vitamin.

3. Hip natal.

4. B komplex vitamin. [link]


Mivel némelyik gátolja egymás felszívódását így örülnék ha valaki tudna segíteni hogy melyiket mikor lenne érdemes szedni :)

És h hány óra teljen el a beszédes után?



2016. febr. 11. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány hetes vagy, így csak nagyjából tudok válaszolni.:)


1. Magnerot helyett én Magnosolvot ittam, naponta egy tasakot, de csak amikor elkezdett fájni a méhem alja, nagy ugrás volt akkor (16. héttől)


2. Vasat csak akkor szedtem, amikor rossz lett a vasam a második trimeszteri vérképben, azaz a 28. héttől, Neo-Ferro-Folgammát.


+2: a folsavat csak terhesség előtt szedtem, a pozi teszttől Femibion 800-ra váltottam, folsavat elhagytam. Folsavból 3 mg-osat használtam


A többit nem használtam. Hányásra szedtem még b6-ot, ami teljesen elmulasztotta.:)


Bevétel idő reggel volt, nem figyeltem erre külön oda.


35hkm

2016. febr. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a magnézium gátolja a vas felszívódását, azok között kell, hogy elteljen idő...

Én most úgy szedem a vitaminokat, hogy egyik nap gravida + 3 mg folsav, a másik nap magnesii citrici 500 mg + 3 mg folsav + kalcium + D vitamin. és így felváltva.

7+5 hkm

2016. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

vasat csak orvosi utasításra szedjél pluszban, ha a vérkép alapján szükségesnek ítéli...magnéziumot csak görcsre...folsavat a 12. hétig minden nap.

A B vitamint émelygésre...

nem kell ám túl tolni ezek a cuccokat :) sima multivitamin meg a folsav bőven elég.

2016. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az orvosom írta fel a ferrograd (vas+folsav) vitamint.

Magnerot kell szedjek napi 3x2t nőgyógyász mondta.


Hip natal ugye terhes vitamin ezért iszom.


A b komplex vitamint meg feszültség stressz ellen :)

2016. febr. 11. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
ha ő írta fel akkor szedd úgy ahogy felírta
2016. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vas meg a magnézium között teljen el minimum 2 óra, valamint a vasat étkezés előtt min. fél órával érdemes bevenni, szintén a felszívódás miatt.

A Hipp Natalt szedheted a vassal együtt, és a B komplex is mehet bármelyikkel, a Hipp Natalban amúgy van vas (nem is olyan kevés), és tulajdonképpen az is B komplex:)


Szóval a magnézium legyen ezektől távol. Ha kálciumot is szedsz majd esetleg, akkor azt is teljesen külön, 2 órás különbséggel kell bevenni mind a vashoz, mind a magnéziumhoz képest.

2016. febr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor jöjjön ahogy én tolom 😁:

Reggel ébredés utàn azonnal kis pohàr vìz bele 1000mg c-vitamin emellé vagy aktiferrin csepp vagy a neo ferro folgamma. Egy óra mìg összekészül a gyerek meg visszaérek a suliból kb 8. Ekkor reggeli(kell vasnak idő az üres gyomorban hogy felszìvódjon. 11kor jön a magnerot ala natúr. 12kor eszek kb. megint. 13kor kàlcium 500mg pezsitabi lekìsérve a terhesvitaminnal és folsavval 14-15 között uzsi,mielőtt indulok a gyerekért 16-17 körül jön a 2. magnerot adag, amikor hazaértünk bepakoltunk tanultunk stb olyan 18-19 fele vas+c vitamin, 20 körül vacsi aztàn 21 kor mielőtt lefekszem jön a 3. magnézium.

De ha éjjel nem tudok aludni akkor van hogy beveszem a vasat vagy a magnéziumot,hogy ne legyen ennyire kiszàmolós a következő napom. Akkor volt igazàn jó amikor még antibiotikumot meg még egy gyógyszert kellett bevennem,na akkor percre pontosan be volt osztva mert egyiket sem lehetett vas vagy.magnézium közelében bevenni,de evés utàn mindenképpen plusz a probiotikum.


Hajrà,menni fog😁 Csak rà kell érezni a ritmusra. Jó babavàràst.

2016. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, nekem is hasonlóan nézett ki a napom, ráadásul a magnéziumot, mega vasat is elosztva szedtem:D Most már legalább amagnézium kiesett a 37. hét óta:)
2016. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!