Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell "megfogadni" a...

Hogyan kell "megfogadni" a kiválasztott orvost?

Figyelt kérdés
5. hetes terhes vagyok,a 7. hétre kértem időpontot magán nőgyógyászhoz, akit kiválasztottam, hogy nála szeretnék majd szülni. Na de hogyan kell megfogadni??? Csak egyszerűen mondjam meg, hogy nála akarok?? Vagy hogyan működik ez??? Bocsánat a balgaságomért, de első baba! :)
2016. febr. 11. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem első alkalommal még ne "fogadd fel". Lehet, hogy nem is lesz szimpatikus, vagy nem leszel vele elégedett. Mindenképp megvárnám a 12. hetes kort legalább.

Első alkalommal úgyis meglátod a hozzáállását, hogy visszahív-e, szimpatikus-e. Felteszed a kérdéseidet, amik esetleg aggasztanak a terhességgel kapcsolatban, tanácsot kérsz a vitaminokról stb. Ha látod rajta, hogy foglalkozik veled, nem csak futószalagon mennek nála a paciensek, akkor a következő alkalommal megkérdezném, hogy vállalja-e, hogy végigkíséri a terhességet, járhatsz-e hozzá terhesgondozásra. Utána majd idővel rátértek a szülés levezetésére, de azt nem az elején szokták letisztázni, legalábbis felénk, kivéve ha már az elején tudni lehet, hogy valamilyen betegség miatt programozott császár lesz.

2016. febr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
oda mész és azt mondod: "mivel nincsen magánorvosom, érdeklődnék hogy vállal e terhesgondozást, illetve szülést, és ha igen, milyen feltételek mellett?" Erre vagy azt mondja hogy vállal és elmondja milyen tarifa mellett, vagy azt mondja hogy vállal, annyiért amennyit szántok rá...vagy azt mondja tele van a naptárja..bár ilyet még nem láttam :)
2016. febr. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindkettőtöknek! :)
2016. febr. 11. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egyelőre csak terhesgondozásra járnék egy idegen dokihoz, mert ha nem szimpatikus, akkor nem akarok nála szülni. A saját dokimat (már terhesgondozás előtt is hozzá jártam már évek óta) én külön meg sem fogadtam, valahogy mindkettőnk számára teljesen természetes volt, hogy nála szülök és kész. :) Nem kérdeztem tarifát sem, ő sem mondott, adtam, amennyit gondoltam.
2016. febr. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
7 hetesen még ne fogadd meg szerintem. Ha szimpi még a 15-18. héten is, akkor megkérdezed, hogy elvállalná-e a szülést és milyen feltételekkel. Nem kell ezen aggódni, ebből élnek örülnek ha felfogadják.
2016. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!