Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41 éves vagyok és mostanra...

41 éves vagyok és mostanra ért meg bennem, hogy nagyon szeretnénk kisbabát. Szerintetek nem késő? Ugye még nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés

36 évesen már éreztem, hogy nagyon szeretném megtapasztalni az anyaságot, csak akkor még nem volt kivel... 38 évesen ismertem meg a férjemet, 39 éves voltam, mikor összeköltöztünk és 40 éves, amikor összeházasodtunk.


Stabil anyagi háttérrel rendelkezünk, mert eddig mindketten a karrierünkre koncentráltunk, ám éppen ezért mindkettőnknek nagyon jó munkahelye van, jól keresünk, tehát mindent meg tudunk majd adni a babának. :) A kapcsolatunk is erős és komoly lábakon nyugszik, tehát úgy döntöttünk, hogy belevágunk! :) A férjem is vágyik nagyon egy kisbabára, így végre úgy látszik, elérkezett az én időm is, hogy anya lehessek.


De nagyon sok negatív megjegyzést kapunk mostanában, hogy ennyi idősen már nem kéne, túl nagy a kockázat mindenféle betegségre, most már úgyis késő, minek vágunk bele, és hasonlók... Ti mit gondoltok? :( Ugye, még nem vagyunk elkésve a gyerekvállalással?



2016. febr. 11. 14:13
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
90%

Rengetegen szulnek 40 felett !

Fejodik a technika, jobbak a vizsgalatok, es az eletkor is kitolodik.

En azt mondom 45 a max amig szulnek.

2016. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem ne itt kérdezgess, hanem vágj bele. keress egy jó orvost, kérdezd ki a kockázatokról. Én 38 évesen szültem az elsőt, és magasról nem érdekeltek azok, akik osztották az észt. Gyerekkel teljesebbnek érzem az életem, így jó döntés volt vállalni. Sajnos a második terhességem nem sikerült, de ismét belevágunk. Veled egyidős vagyok. Arra viszont figyelj, hogy a genetikai vizsgálatot nagyon fontos elvégeztetni, mert a genetikai rendellenességek valószínűsége az anyai életkorral növekszik.
2016. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
3%
1-es, az 52 éves nő milyen módon lett tett terhes? természetes úton vagy lombikkal? saját petesejttel?
2016. febr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
13%
A Ti döntésetek, de én nem tenném. Arra a szegény gyerekre is gondolni kéne.
2016. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
87%
Én is 41 éves vagyok, most várjuk első babánkat :) Betöltöm a 42. mikor szülni fogok :)
2016. febr. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
51%

Én ennyi idősen nem szülném az elsőt. De ez csak az én véleményem, neked kell érezni. Arra viszont fel kell készülni, hogy nem lehetsz "50 éves öregasszony", hiszen még a gyereked is kicsi lesz, tehát aktívnak kell lenned mellette.

Én egyébként 19 évesen szültem, anyám 39 évesen lett nagymama. 42 éves korában már 3 éves lesz az unokája. Ez sem egy ideális állapot. De ebből indulok ki, mikor úgy gondolom, hogy a 41-42 éves kor késő a szülésre. De persze könnyen mondom, hogx ne, mert nekem már van. Ha ne lenne addig, lehet hogy én is szülnék akkor.

2016. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem itt már milliószor le lett írva, hogy felesleges azzal jönni, előbb meghal, nem lesz fiatal, öregasszony lesz, aki 35 felett merészel szülni.


A szomszédom 18 évesen szült. Aztán tavaly trombózisban meghalt 33 évesen.

2016. febr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
2016. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
52%
Azért kapsz sok negatívat mert igazából biológiailag sem úgy van kitalálva az ember,hogy 40 felett szüljön,ettől függetlenül ha nagyon szeretnél babát,akkor vágjatok bele. Ha engem kérdezel igen késő már 40 évesen gyereket vállalni,de ha nagyon szeretnétek akkor próbáljátok meg.
2016. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
39%
19.: De, biológiailag pont úgy van kitalálva, hogy szülhessen. Amíg nincs klimax, addig egy nő biológiailag pont alkalmas a gyermekvállalásra és amíg nem létezett fogamzásgátlás, addig fel sem merült ilyen kérdés, hogy szüljön-e egy 40 feletti nő. Tessék csak régi anyakönyveket nézegetni, sokkal gyakoribb volt a szülés 40 felett, mint mostanság.
2016. febr. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!