Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41 éves vagyok és mostanra...

41 éves vagyok és mostanra ért meg bennem, hogy nagyon szeretnénk kisbabát. Szerintetek nem késő? Ugye még nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés

36 évesen már éreztem, hogy nagyon szeretném megtapasztalni az anyaságot, csak akkor még nem volt kivel... 38 évesen ismertem meg a férjemet, 39 éves voltam, mikor összeköltöztünk és 40 éves, amikor összeházasodtunk.


Stabil anyagi háttérrel rendelkezünk, mert eddig mindketten a karrierünkre koncentráltunk, ám éppen ezért mindkettőnknek nagyon jó munkahelye van, jól keresünk, tehát mindent meg tudunk majd adni a babának. :) A kapcsolatunk is erős és komoly lábakon nyugszik, tehát úgy döntöttünk, hogy belevágunk! :) A férjem is vágyik nagyon egy kisbabára, így végre úgy látszik, elérkezett az én időm is, hogy anya lehessek.


De nagyon sok negatív megjegyzést kapunk mostanában, hogy ennyi idősen már nem kéne, túl nagy a kockázat mindenféle betegségre, most már úgyis késő, minek vágunk bele, és hasonlók... Ti mit gondoltok? :( Ugye, még nem vagyunk elkésve a gyerekvállalással?



2016. febr. 11. 14:13
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
95%

Én a #12-es válaszoló vagyok. Még annyit hozzátennék bíztatásképpen, hogy engem 40 évesen szült anyukám (szintén második házasság, apám sokkal fiatalabb volt és neki még nem volt gyereke, azért vállalt be anyám "későn"). Hát az orvosok még a keresztvizet is leszedték róla (akkoriban még nem volt megbízható down szűrés), de szerencsére én makk egészséges lettem. Anyukám pedig éveket fiatalodott. Az érettségi ballagásomon közel 60 évesen senki sem hitte el, hogy idősebb 45-nél (mondjuk alapból egy nagyon csinos nő volt).


Aki meg veri a mellét huszonévesen, hogy bezzeg ő nem szül majd 35 felett, az eshet csak jó nagyot pofára... (Ismertem kétgyerekes anyukát, aki elvesztette egy balesetben a két kisfiát. Aztán évek múlva, 38 évesen újra terhes lett, és egészséges kislánya született.) Szóval mivel nem tudjuk még mit hoz az élet, ne jelentgessük ki nagy arccal, hogy "én bezzeg aztán soha".

2016. febr. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
15%
Lehet dolgozik aki fitalabban lett nagymama,de ahol a baba 40 felett érkezik ott nagyon ritka hogy van még nagymama...
2016. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
78%
# 42: Mi vaaaan? Szüleim köszönik szépen, mindketten jó egészségnek örvendenek, rengeteget segítenek a meglévő gyermekem körül is (sokszor nagypapa megy érte kocsival az iskolába). 41 vagyok. A családomban 80 évig szokás élni. :)
2016. febr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
78%
# 42: Ja, és még a nagyapám is jó eséllyel megéri az újabb dédunoka születését. Igaz, ő már addigra 95 éves lesz...
2016. febr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
87%
Én nagymamámmal tudok érvelni, ő teherbe esett 40 évesen, de megijedt, hogy nem tudja majd felnevelni. Minden álma egy kislány volt, de 2 fia született. Végül nem tartotta meg a babát és nagyon megbánta. Ma 89 éves, egyedül meszelte ki a konyháját, kilométereket sétál, ami meg se kottyan neki, van egy csodálatos óriási virágoskertje amit egyedül gondoz. Szerintem nem késő...
2016. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
95%
Még valami! Mikor voltam sztk-s rendelésen én voltam a legfiatalabb kismama 30 évesen, volt ott 40 és 50 körüli kismama is.
2016. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
20%
Igen az a trendi,hogy 40 fele kell szülni...azt kétlem hogy 70-80èvesen a nagymama ugyanarra képes mint 45-60évesen...hiába a fittség az egészség..de hàt meg lesz ennek a későn szülésnek a böjtje hamarosan..
2016. febr. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem "trendi", hanem sokaknak így jön össze. Ismerős házaspár tizensok évig próbálkozott, lombikoztak is, eredménytelenül. Amikor már feladták, a nő spontán terhes lett 38 évesen. Aztán örültek, de nem védekeztek, mondván az az egy lányuk is isteni csoda volt, hogy összejött. És a nő 43 évesen újra terhes lett! Persze, hogy nem vetették el (merthogy - a szavaiddal szólva - meglesz a böjtje a késő anyaságnak úgyis)
2016. febr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
96%
Aztaaaa....meglesz a késői anyaság hátul utoje....egyik ismerősöm 25 éves kora óta szeretne babát. Most 42. Mostanra sikerült neki....akkor ilyenkor mivan? Mit tanacsolsz mit mondjak neki? ???? Hulyezzem le? Vagy csak simán allitsam be idiotanak mert vagyik egy babára? Aki ilyet ír komolyan is gondolja? Először gondolkozni kellene utána a vélemény. ...nem mindenki hobbiból szül későn. ....
2016. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
78%

Nem szeretnék már ilyen későn szülni, de tartogathat meglepetéseket az élet. Szerintem nem más véleményével kéne foglalkozni,max a dokiéval.Ha minden rendben, akkor vágjatok bele!Sok sikert! :)

#29-es neked még 42 évesen is a bulizáson jár az eszed??? :D

2016. febr. 18. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!