Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 41 éves vagyok és mostanra...

41 éves vagyok és mostanra ért meg bennem, hogy nagyon szeretnénk kisbabát. Szerintetek nem késő? Ugye még nem vagyunk elkésve?

Figyelt kérdés

36 évesen már éreztem, hogy nagyon szeretném megtapasztalni az anyaságot, csak akkor még nem volt kivel... 38 évesen ismertem meg a férjemet, 39 éves voltam, mikor összeköltöztünk és 40 éves, amikor összeházasodtunk.


Stabil anyagi háttérrel rendelkezünk, mert eddig mindketten a karrierünkre koncentráltunk, ám éppen ezért mindkettőnknek nagyon jó munkahelye van, jól keresünk, tehát mindent meg tudunk majd adni a babának. :) A kapcsolatunk is erős és komoly lábakon nyugszik, tehát úgy döntöttünk, hogy belevágunk! :) A férjem is vágyik nagyon egy kisbabára, így végre úgy látszik, elérkezett az én időm is, hogy anya lehessek.


De nagyon sok negatív megjegyzést kapunk mostanában, hogy ennyi idősen már nem kéne, túl nagy a kockázat mindenféle betegségre, most már úgyis késő, minek vágunk bele, és hasonlók... Ti mit gondoltok? :( Ugye, még nem vagyunk elkésve a gyerekvállalással?



2016. febr. 11. 14:13
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
65%
Aki azt írta,hogy szegény gyerekre is gondolnia kéne az egy buta nő:)Persze kellő életszínvonal mellett mindenképp vállaljatok próbálkozzatok.A férjem most 45 éves és várjuk az első babánkat viszont a korai miatt többet nem vállalunk .olyanoknak kéne gondolni a szegény gyerekre akik csak megestek vagy ,komolya anyagi gondokkal küzdenek és több gyereket is vállalnak,akik felháborodnak azon ,ha ki akadnak rajtuk,hogy használt cumisüveget meg cumit adnak a gyereküknek a szájába .Szóval kérdező mindent bele sok sikert a babához remélem összejön
2016. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
44%
Ja meg a sok volt a csecsemőhalandòság és a szülésben meghalàs...40 évesen már nem olyan genetikailag a szervezete,a sejtjei öregednek, nem a legegèszsègesebb ilyenkor szülni,de ettől függetlenül én is ezt mondtam hajrà ha ez a vágya..
2016. febr. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
34%
Látom itt megint csak az a válasz fogadható el hogy persze ez a normális mindent bele...Aki máshogy látja le van pontozva...Szánalmas...
2016. febr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
21%
mert az emberek sosem az igazságra nyitottak hanem arra amit hallani akarnak...az igazság az, hogy kicsit késő...a válaszom az, hogy ha már előbb nem sikerült jobb később mint soha...amit meg a kérdező hallani szeretne azt itt sokan leírták.
2016. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
78%

# 22: Fiataloknál is magas volt a csecsemőhalandóság, meg a szülésben meghalás, ez kortól teljesen független volt.

Te hivatkoztál arra, hogy a természet nem így találta ki, de ez abszolút nem logikus, hiszen a nők életében valóban eljön egy olyan életszakasz, amikor már biológiailag képtelenek reprodukcióra, de ez nem 40 éves korban van. Tehát ha hiszünk a természetnek, akkor egy nő 45-50 éves koráig szülhet, addig alkalmas rá biológiailag.

2016. febr. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
36%
Na igen de kockázatos pláne első gyereknél,régen se elsőt szülték 35-40 felett. Attòl mert tudnak szülni még nem jelenti azt hogy nagymamakorùként kell is mert bizony egy 45-50éves nagymamakorù bőven. Nem véletlenül mondják az orvosok hogy 20-30 között a legideálisabb,legegészségesebb,a gyermek szempontjábòl előnyősebb génállomány szempontbòl is. Hiába divat ma rossz vége lesz annak hogy a nők egyre később szülik az elsőt...
2016. febr. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
11%
Amùgy sokan már 40 évesen klimaxolnak..
2016. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
14%

én nem értem, hogy aki itt azzal vitatkozik, hogy egy 38-42 éves éppen olyan esélyekkel tud szülni mint egy fiatal, az úgy gondolja, hogy az orvostudomány smafu?

A szervezet öregszik, ez tény, ezen nincs vitatkozni való, a szervezet nem 41 évesen hivatott szülni, még akkor sem, ha egyébként képes rá, kisebb nagyobb hibákkal, mint pl nehezebb teherbe esni, nagyobb a rendellenesség kockázata..

nem mondom, szüljön a kérdező ha vágyik egy gyerekre, inkább mint hogy később megbánja hogy nem szült. De azért nehogy már még kitaláljátok hogy a 40 az ideális kor a szülésre.

2016. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
83%

Én azt gondolom, hogy nem kellene hagynod, hogy mások negatívan befolyásoljanak. Egyszerűen nem kell hangoztatni, hanem bele kell vágni és kész.


Hasonló szituációban voltunk, későn találkoztunk a párommal és tavaly októberben, a 42. évemben szültem meg a kislányunkat. Ha tehettem volna korábban szülök, így jött össze és nem érzem, hogy fiatal-vagy öregek lennénk szülőknek, mert ennek valami miatt így kellett történnie.


A terhességem probléma mentes, a szülésem szinte fájdalom mentes és gyors volt, és még gátmetszésre sem volt szükség. A kislányunk egészséges és persze tökéletes!:)


Testvért már nem vállalunk leginkább a korunk miatt, meg mert a saját nyugdíjas éveinkre is spórolnunk kell már!:))) Szórakozni, bulizni, utazni, fesztiválozni ezentúl a kislányunkkal járunk majd.


Sok sikert:)

2016. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
46%

utolsó vagyok, még egy: szülés után rögtön megjött a menstruációm, ami azóta már be is állt 28 naposra; pedig még szoptatok is.


Ennyit a 40-es klimaxos nőkről..

2016. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!