Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlyos, gyakori szédülés...

Súlyos, gyakori szédülés normális terhesség alatt, elsö trimeszter vége felé? Volt vkinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
A szédülés szinte AZ egyetlen tünet, de komolyan érint, ha ülö vagy fekvö helyzetböl felállok, vagy forditva, szinte tengeribeteg vagyok......ha lefekszek AZ ágyba mintha egy csónakban lennék, úgy ringatózik alattam AZ ágy, de ez csak illúzió....tengeribetegség-tünet. A munkám se tudom teljesen ellátni, szabik/betegszabi és részmunkaidö. Eszek rendesen, elég folyadék, édesség, de semmi sem használ. Kicsit alacsony a vérnyomásom de ez korábban soha sem okozott problémát. A terhesség 8.hetétöl kezdödött,most vagyok a 10-11.héten....majdnem 3 hónapos terhes.

2016. febr. 15. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Megtörtént az első vérvétel??? Mert a vérszegénység/vashiány/tünete is lehet a szédülés.
2016. febr. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jól mondja az első, okozhatja a vérszegénység =vashiány is), de az is, hogy a megszokottól alacsonyabb a vérnyomásod, különösen ez a hirtelen felállva megszédülsz helyzet utal rá. Lehet, hogy nem sokkal alacsonyabb, de a szervezetednek most ebben a másállapotban ez is sok, meg kell szoknia.

Nekem eléggé leesett a vérnyomásom az első trimszterben, őgy a 7-8tól a 15. hétig szenvedtem vele, egyszer-kétszer ájuláshatáron voltam. Sokat kell inni, mértékkel, de lehet kávézni is, nekem ajánlották is.

A vashiányodnak meg nézess utána, lassan ajánlott megejteni az első vérvételt. Az Elevitben van a legtöbb vas, én azért szedtem azt (vérszegény is vagyok), de lehet külön vaspótlót is kapni.

Amúgy a 15. hét környékétől nekem elmúlt, hozzászoktam az alacsony vérnyomáshoz, a vérképem is rendeződött. Remélem, nálad is így lesz! 22 hetes kismama

2016. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem is volt ilyen, kb 4 hétig volt nagyon durva.ráadásul második terhességnél. sokszor elájultam, ha felálltam. védőnő kávét javasolt nekem is, napi 2-3. a második trimeszter elején elmúlt
2016. febr. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem hypoglikemia ( alacsony vércukor okozta) dietaznom kellett - lassu felszivodasu szenhidratokkal. Valamennyit az es a graphize c30homeopatias szer is segített. A szoules utan hónapok a telt mire rendeződött a vercukorszintem. Mindhárom terhessegemnel előjött egyebkent
2016. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!