Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van okom aggódni?...

Szerintetek van okom aggódni? Volt valaki hasonlóan terhesség alatt?

Figyelt kérdés

30 hetes vagyok, 3 hete voltam babamozin amire úgy mentem hogy tök jó móka lesz, erre tökre beparáztatott a szonográfus, mert hogy az egyik agyi kamránál 9 mm a tágulat van, és 10 a határ onnantól enyhe tágulatnak számít, és rögtön jöttek a kérdések voltam -e beteg, toxoplasma, stb. én meg csak hebegtem-habogtam.

Dokimat utána felhívtam aki meg tök mérges volt rá hogy minek paráztatnak be minket hogy ez teljesen értékhatár alatt van még, mivel 10-15 mm-től van enyhe tágulat miénk meg 9.

Ma voltam nála ultrahangon, szerencsére 3 hét alatt nem lett nagyobb ugyanúgy 9 mm körül van, azt mondta ez szülésig meg is szűnhet teljesen, meg ugyanazt mondta hogy ne aggódjunk tök egészséges a babánk, de azért meg csináltatjuk a Torch vizsgálatot, le is vettettük a vért, elvittem ANTSZ-be .

Toxoplasmot december elején csináltattam, teljesen negatív volt, tehát nem volt fertőzésem de még át se estem rajta hiába van cicám, meg volt is végig gyerekkorom óta, de azt se hiszem hogy a 3 éves macskám hirtelen 1 hónap alatt megfertőzött volna, húst meg zöldségeket meg megfőzöm,megmosom..

Rubeola ellen be vagyok oltva, beteg nem voltam.

Akkor mi okozhatja ezt ha mondjuk minden negatív? Azt mondják nem genetikai az biztos.

Torch eredményére mennyit kell várni kb, nem tudjátok ?

Annyira össze vagyok zavarodva, aggódok is meg nem is, baba amúgy szépen fejlődik, minden szerve egészséges,eleven kisfiú.

Volt valakinél hasonló eset ? Szerintetek felesleges aggódni? Dokim még azt is mondta hogy régen mikor még nem vizsgálták ennyit a babákat is voltak ilyenek csak egyszerűen vagy nem vették észre vagy nem is foglalkoztak vele és nem is volt születés után gond belőle. De akkor ellenkezik azzal ha megszületik akkor meg kell vizsgálni ezt a dolgot.


2016. febr. 16. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk terhesség alatt nem, hanem a csecsemőkori rutin has-koponya-csípő ultrahangon derült ki oldalkamra-tágulat. Négy kamrából három volt határérték felett. Mondjuk ahány helyen vizsgálták, annyiféle értéket mutatott: az egyik uh egészen ijesztő értéket jelzett, a neurológus megismételtette és ott már egészen más érték jött ki (néhány nap különbség volt a két vizsgálat között, tehát nagyon nagy valószínűséggel elmérték!).

Lányomat addig vizsgálták emiatt, amíg a kutacsa össze nem forrt, a tágulat fokozatosan csökkent.

Nem tudom, hogy összefügg-e, de később a lányomnál autizmust diagnosztizáltak. Asperger-szindrómás, abszolút együtt lehet vele élni, amolyan különc kis zseni.

De ismétlem: nálunk szülés után, négyből három kamránál volt egyértelműen kimutatható tágulat! A ti esetetek ezt meg sem közelíti, főleg, hogy a tapasztalatom az, hogy simán el tudják mérni.

2016. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Higgy az orvosodnak és ne aggódj ( A szonográfus nem orvos. A kórházi szonográfusok legtöbbször szülésznőkből lesznek, és ha eltérést látnak, továbbküldenek orvoshoz). Nagyon sok babánál látnak minimális tágulatot (vese, oldalkamra), de ezek az esetek nagy részében elmúlnak a baba növekedésével. Nektek ráadásul határérték alatti a tágulat.

Boldog babavárást, és nyugodj meg.

2016. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 2. hozzászólóhoz. Minden héten előfordul 1-1 kismama akinél ilyen van és utána egészséges pindurok születnek belőle.

Általában figyelik, hogy nő-e a babával a tágulat, ezért lehet, kicsit sűrűbben fognak ultrahangozni és valószínűleg ennyi, főleg, hogy csak 30. héten látták először.

2016. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm a bíztatásokat, igyekszek nem idegeskedni, érdekes hogy az a része bosszant a legjobban hogy mitől lehet?

Mármint hogy ha miattam akkor milyen fertőzésem/gyulladásom lehet, nehogy veszélyeztessem koraszüléssel, de szerencsére zárt a méhszáj, 3 ágú köldökzsinór áramlás is tökéletes így nem vagyunk veszélybe, meg tényleg örülök mert ha gond lenne akkor tuti nőtt volna 9 mm-ről.

Hálisten gyönyörűen cseperedik, és minden kis porcikája tökéletes :)

2016. febr. 16. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha ez "vigasztal": én az oldalkamra-tágulattal diagnosztizált babát túlhordtam, indítani kellett a szülést. A koraszülés lehetősége tehát fel sem merült nálunk.
2016. febr. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze, most minden infó vigasztal és nyugtat :)
2016. febr. 16. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányommal volt hasonló. Azt hiszem a huszadik heti uhon vették észre. Bal agykamra tágulat. Talán 10,5 de pontosan nem emlékszem. Orvos nézte. Annyit mondott h hatareset. Ráadásul itt mm ekrol van szó. Tehát elmerheto. Plusz nem egyformán szivodik ez fel, mint mibdenben ebben is minden baba egyedi. Figyelni fogják. Ha nem nő akkor jó. Lányom két éves. 39 het 1 naposan szultem. Gyönyörű okos kislány. :) később már nem látták a tagulatot de en is kértem kontrollt szülés után. Ugye ez az uh hátránya: Sokmindent ki tudnak szűrni. Te is láthatod. De olyan dolgokat is észrevesznek amik tényleg felszivodnak eltunnek magyarul a fejlődés velejárói. Csak a fraszt hozzák ránk ;) Boldog babavarast! :)
2016. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy elmesélted, hasznos és megnyugtató volt :)
2016. febr. 16. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!