Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet szalámit...

Veszelszkiandi kérdése:

Tényleg nem lehet szalámit enni terhesen? 25 hetes vagyok és most hallottam erről először árthattam azzal hogy ettem eddig?

Figyelt kérdés

2016. febr. 20. 13:31
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%

Nyers húsokat a Toxoplazma miatt nem szabad enni terhesen.

Megkérdeztem a védőnőmet, hogy akkor a kolbász is tiltólistán van? Azt mondta, egyem nyugodtam, mert azt füsttel tartósítják, nem lesz tőle bajom.


Én elhittem neki, mert egyébként nagyon szeretem, mindhárom terhességem alatt ettem, és semmi bajom nem lett az ég világon.

2016. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
16%

Kulfoldon ( ott dolgozom nogyogyaszaton ) ez nagyon nagy hangsulyt kap. Liszterozis miatt tiltolistas.

Sok veteles ez miatt van (otthon nem vizsgalnak erre !! ), plusz latas es hallaskarosodast okozhat ! Ami szinten nem derul ki.


Bizony, nagyon veszelyes.

2016. febr. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%

A terhesség elején elolvastam mit lehet enni és mit nem. Persze egyik oldal azt írta, "ezt ne edd, mert károsítja a babát", a másik oldal pedig "feltétlenül edd, mert nagyon hasznos". Inkább feladtam...


Nyers hús, nyers tojás, penészes sajtok. Ezeket kell kerülni. Ha a kolbásszal, szalámival csak akkor lehet baj, ha nem füstölték fel rendesen. Ha rendesen füstölték, nem lesz vele gond. (Nem tudom, hogy háznál vagy boltban veszed.)

2016. febr. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
Én ettem, engem ezek a divathóbortok nem érdekelnek. 36h km
2016. febr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Jelenlegi terhességem alatt igen sok szalonnát kolbászt, és tepertőt megettem. Egyszerűen azt kívántam. A védőnő egyszer nem mondta, hogy hanyagoljam bármelyiket.

Hozzáteszem, nem boltit, hanem házit.


38 hkm

2016. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én mindent eszek, és semmi bajom. Csak a nyers tojás és a penészes sajt marad ki(meg persze az alkohol). Nehogy már a bolti csomagolt, pácolt, érlelt, füstölt szalámi ártson...

Sőt, a mostani megfázásos időszakban gyömbéres citromos mézet csináltunk a férjemmel, és azt ettük. Jobb, mint a gyógyszer.

Igazság szerint csak az a veszélyes, amit otthon csinálnak, pl disznóvágáskor...megfertőződhet a kolbászhús, ha nem tiszta a bél, stb. De a bolti nem veszélyes.

A máj az A vitamin tartalma miatt veszélyes, de nagyon jó vasforrás. Úgyhogy enni kell, mert abból fog felszívódni, nem a tablettából!! Amennyit megeszel, pl. kéthetente egy tányérral vagy kettővel, az nem árt. Mi is nagyon szeretjük a sertésmájat.


Van, aki még főzni se mer, nehogy nyers húst kelljen szeletelni.....Én meg levágtam 2,5 hónapos terhesen 3 kacsát, mert kaptunk. Kezet mostam, miután lecsupaszítottam, és felbontottam. Nem lett semmi bajom.

Kicsit a józan eszet is használni kell, és nem lehinni mindent! Ha megszületik a baba, akkor is fogsz ilyen "jótanácsokat" kapni.

2016. febr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nekem amúgy az anyukám is sokat evett mind hármunkkal, sőt lefogadom hogy itt mindenki nagyanyja evett szalámit, szalonnát terhesen! :) Apukám 5 kilósan született mert a mamám házi füstölt szalonnát evett szőlővel töménytelen mennyiségben. :D Amúgy a nyers zöldségek is terjeszthetik, most olvastam, szóval aki nem mer füstölt kolbászt enni, az ne egyen nyers zöldséget se.
2016. febr. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ne dőlj be minden hülyeségnek. Ha az előírásokon múlna semmit nem lehetne enni se inni. :D Egyél nyugodtan. Az első terhességem alatt mi még disznót is tartottunk SŐT vágtunk is. Én ugyan úgy részt vettem a disznóvágás munkálataiban és gumikesztyű és védőruha nélkül csomagoltam a friss nyers húst! És még mindig élek. A kislányom 5 éves lesz az idén. Egészséges mint a makk. Nyers dolgokat ne egyél az a lényeg. Egyél mindent ami jólesik. Boldog babavárást!
2016. febr. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. febr. 23. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!