Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki dohányzott, dohányzik...

Ki dohányzott, dohányzik terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek azokról akik dohányoznak terhesség alatt ? (csak a szegények és tanulatlan emberek dohányoznak terhesség alatt ? )
2016. febr. 22. 07:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
71%

Hát... szerintem csak az vállaljon gyereket aki képes lerakni a cigit. Akinek annyi akaratereje sincs, hogy megszabaduljon ettől a szokástól, annak szerintem nem kell gyerek. A cigi a gyereket mérgezi/mérgezheti. Vagy vagy.

Én személy szerint büntetném azokat az anyákat, akik dohányoznak terhesség alatt!

Én is le tudtam tenni, pedig napi 1-1,5 dobozzal szívtam naponta.

2016. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
én azt mondom az akarat gyenge cigizik terhesség alatt... nem függ pénztől-tanultságtól (hogy függne már össze?:) ) - én is letettem, bár szerencsére ha csak rágondoltam hányingerem volt így nem volt nehéz :)
2016. febr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

10 hetes voltam, mikor megundorodtam a cigitol. Hozza tartozik, hogy ekkor derult ki, hogy varandos vagyok,mert nem terveztuk meg. Nem is gyujtottam ra terhesseg alatt. Nem mertem kockaztatni es amugy is undoritonak talaltam.

De pl volt olyan ismerosom, aki csak fokozatosan tudta letenni, anyosom vegig dohanyzott mindket terhessege alatt es a masodiknal szoptatas alatt is. Nem itelkezem. Mindenki dont, ahogy akar.

2016. febr. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek cigizni például.De érdekes,hogy nem okoz nálam függőséget pedig cigizek vagy 10 éve. Sosem jelentett gondot lerakni ha volt miért.Az első babánál 4 hetes terhes voltam,ahogy kijött a második csík onnantól nem szívtam, szoptatás alatt sem. Valamikor 2 éves kora körül gyujtottam rá. A mostaninál kicsit később raktam le mert úgy volt,hogy nem tarthatom meg.Végül 6 hetesen tettem le. Nem is hiányzik a cigi egyáltalán. Anyukám nem tudta egyből lerakni.Nem szívta,hanem ő azt csinálta,hogy meg gyújtotta és hagyta elégni.Akkor úgy érezte mintha cigizett volna.Ő így oldotta meg. Van aki cigizik végig.Szerintem nagyon csúnya dolog.Nincs jogunk veszélyeztetni az életét egy másik embernek még akkor sem ha a gyerekünk. Neki is joga van egészségesen születni. Ha ezt valaki megérti akkor könnyű lemondani erről az élvezetről. :)
2016. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Amellett, hogy felelőtlen és gyenge akaratú embernek tartom azt, aki cigivel mérgezi a hasában növekvő életet, még gusztustalan látványt is nyújt számomra. A lakókörnyezetemben is volt olyan kismama, aki még 9 hónapos terhesen is dohányzott és legszívesebben képen töröltem volna.

Nem kötném szorosan iskolai végzettséghez vagy társadalmi réteghez, de felénk jellemzően a tanulatlanabb és primitívebb anyukák dohányoznak.

2016. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mióta terveztük a babát, jóval kevesebbet dohányoztam...aztán ahogy lett 2 csíkos tesztem, egyáltalán nem gyújtottam rá többet. Undorítónak tartom, ha valaki a saját gyermeke egészsége érdekében nem képes ennyire...akkor ne vállaljon gyereket...

9+2 hkm

2016. febr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Aki ennyi áldozatot nem képes meghozni a babáért, annak még várnia kéne a gyerekvállalással. És nem, semmi köze ennek a társadalmi réteghez és az iskolázottsághoz, ez egy döntés. Olyan nincs, aki ne tudná, hogy a cigi árt a magzatnak, legkésőbb a védőnő felvilágosítja. Én nem tudom semlegesen nézni, amikor valaki tudva és akarva árt másnak, főleg nem egy gyereknek, hát még a sajátjának. A magzatra csak az anya tud vigyázni, ezért különösen undorít, amikor cigiző vagy alkoholizáló kismamát látok.
2016. febr. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyám végig cigizett, túlhordott és így is alíg 2 kg voltam. Cigifüstös lakásban nőttem fel és krónikus hörghurutom van. Olyan a tüdőm mint egy bagósé... 12 eve nem lakom otthon se a párom se én nem cigiztünk soha! Ha jön egy párás idő v egy megfázás egyből a hörgőkre megy!
2016. febr. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A legnagyobb gyerekünk koràbban jött a tervezettnèl, mikor a teszt pozitívat mutatott rögtön elszìvtam 2 cigit egymás utàn , de utánna rögtön dobtam ki a maradék szàlat a kukàba Azòta sem dohànyzom (5 ève)


Anyukàm sajnos dohányzott mikor öcsèmmel volt vàrandòs...kis sùjjal született ès gyerekkoràban erős aszmàja volt.. hàt...no komment

2016. febr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én úgy vettem észre inkább a szegények és a primitív anyák dohányoznak terhesség alatt ,vannak kivételek meg lehet nem függ össze a társadalmi színvonallal csak akit érdekel mit gondolnak róla,lehet nem nyilvánosan szívja .Tegnap délután láttam 2 anyukát akik dohányoztak elég nagy hasuk volt az egyikkel volt 1 év körül gyermek akire nyomta a füstöt és a hallottakból ítélve eléggé buta nők voltak .
2016. febr. 22. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!