Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült, hogy terhes vagyok...

Kiderült, hogy terhes vagyok és holnap megyek nőgyógyászhoz. Viszont még nem voltam és iszonyatosan félek. Hogyan küzdjem le a félelmemet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 22. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Magánhoz menj. Ott teljesen más a hangulat. Először leültet, megkérdezi miért vagy ott, majd utána elmész levetkőzni.

Sokan szégyenlősek a férfi nőgyógyászok előtt, pedig általános tapasztalat, hogy sokkal jobbak a szakmában, és gyengédebbek is. Én pl. nem is szívesen szülnék egy 50 kg-s nőnél, ha gond van, ki kell nyomja a babát, legyen már ereje hozzá. Hallottam olyat a helyi kórházban, hogy a doktornőnek be kellett hívni egy férfi kollégát. Köszi, ebből én inkább nem kérek.

Terhesen hüvelyi uh, hát az gáz, szerintem, inkább hasit szoktak csinálni. A vizsgálat nem fáj, csak kicsit kellemetlen, de mostantól havonta kell járnod, szóval szokj hozzá.

2016. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha megteheted, javaslom én is a magándokit, bár nekem fiatalon állami dokinál sem volt negatív tapasztalatom. Meg fogja kérdezni miért vagy ott, utána jön a vizsgálat. A várandósság elején hüvelyi UH-t csinálnak. Ez egy rúd, amit feltolnak és meg tudják nézni az embriót, szívhangot (ha már van). Ez a vizsgálat abszolút nem fájdalmas.

Ami kellemetlen érzés lehet picit az a kenet levétel. Ehhez szokták a hüvelyt picit tágítani egy műanyag valamivel (bocs, a nevét nem tudom), ez előfordult, hogy picit kellemetlen érzés volt, de sokszor nem is éreztem semmit.

2016. febr. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!